شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر شیربرقی لباسشویی سامسونگ

سوالی که اکثر کاربران ماشین لباسشویی از تکنسین های نمایندگی سامسونگ دارند در مورد نیامدن آب به داخل لباسشویی است. چرا ماشین لباسشویی سامسونگ آب جمع نمی کند؟ دلیل نشت آب از پشت لباسشویی چیست؟ و سوالاتی از این دست. ما در این مقاله قصد داریم پاسخ دقیق این سوالات را بیان کنیم. پیش از بیان هر نکته ای باید بدانید که مشکلات مربوط به آب ورودی لباسشویی در 90 % مواقع به دلیل بروز مشکل در شیربرقی است. پس لازم است این قطعه را بیشتر شناخته و با نحوه ی تعمیر شیربرقی لباسشویی سامسونگ نیز  آشنا شوید.

تعمیر شیربرقی لباسشویی سامسونگ

زمان تعمیر شیربرقی لباسشویی سامسونگ

شیربرقی وظیفه ی کنترل آب ورودی به ماشین لباسشویی را در زمان شست و شو به عهده دارد. این قطعه به صورت خودکار و با فرمان هیدرواستاتی کار می کند. هنگامی که آب درون مخزن به حدنصاب برسد، جریان برق این قطعه متوقف شده و شیر برقی در لباسشویی از کار می افتد. با توقف کار این قطعه، عملکرد اصلی دستگاه آغاز می شود.

موقعی که دیدید نشتی آب در زمان آبگیری لباسشویی   و از قسمت پشت آن اتفاق می افتد، در سلامت شیربرقی دستگاه شک کنید! همچنین موقعی که دستگاه شروع به کار می کند، با توجه به حجم لباس های موجود آبگیری آن صورت می گیرد. چنانچه آبگیری بیش از حد انجام شود به معنای خرابی شیربرقی لباسشویی است. تعمیر شیربرقی لباسشویی باید توسط یک تکنسین تعمیر لباسشویی سامسونگ انجام شود. شاید جالب باشد که بدانید این قطعه ی نسبتاً کوچک ۱۵ زیرقطعه مانند بویین، لاستیک، ترمینال، فنر، سیم‌پیچ، اهرم و غیره دارد. خرابی هرکدام یا آسیب آن‌ها به هر دلیلی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد این قطعه شود.

 تعمیر شیربرقی لباسشویی یا تعویض آن؟

برای تعمیر شیربرقی لباسشویی ابتدا باید اجزای این قطعه به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند. بوبین، لاستیک دیافراگم، مجاری ورودی آب، ترمینال، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب، سوراخ مجرای فشار، محفظه فشار، وزن پیستون، سیم پیچ، اهرم آهنی، فیلتر خروجی آب، شیطانک و  لاستیک شیطانک اجزای مهم این قطعه به شمار می روند.

پس از وارسی این بخش ها و در صورت آسیب دیدگی آنها، هریک از بخش های معیوب با نمونه جدید تعویض می شود. معمولا پس از انجام این کار شیر برقی تعمیر شده و مثل روز اول کار خواهد کرد. چنانچه شدت آسیب دیدگی زیاد بوده و امکان تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ وجود نداشته باشد، همکاران ما اقدام به تعویض این قطعه می کنند.

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ با قطعه اورجینال

نحوه تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعویض شیر برقی لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگری مراحل زیر به ترتیب دنبال می شود:

1- خاموش کردن دستگاه و جدا کردن دوشاخه از برق

2- باز کردن پنل ماشین لباسشویی

3- باز کردن پیچ های نگهدارنده شیر برقی ماشین لباسشویی

4- آزاد کردن اتصالات اطراف شیر برقی

5- باز کردن شلنگ های متصل به شیر الکتریکی

6- جدا کردن شیر برقی معیوب

7- جایگزین کردن شیر الکتریکی جدید در لباسشویی

8- وصل کردن مجدد اتصالات و شیرها

تعویض شیربرقی لباسشویی شاید در بیان آسان به نظر برسد، ولی این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود؛ چرا که با آسیب به قطعه ی دیگر ممکن است کل عملکرد دستگاه دچار مشکل شود.

تعمیر تخصصی لباسشویی سامسونگ

تعمیر لباسشویی سامسونگ یکی از فعالیت هایی است که نمایندگی مجاز لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران انجام می دهد. همکاران ما با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا، فرایند تعمیرات این دستگاه را انجام می دهند. پرسنل واحد تعمیرات نمایندگی سامسونگ، جمعی از تعمیرکاران دوره دیده و ماهر هستند که به دلیل تجربه بالا، توان تعمیر و ترمیم مدل های مختلف این دستگاه را دارند.

3.7/5(3 امتیاز)