شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر دوربین گوشی شیائومی

از جمله خدمات تخصصی تعمیرات موبایل که در پیشه کمک توسط بهترین و مجرب ترین کارشناسان گوشی های هوشمند انجام می شود، تعمیر دوربین گوشی شیائومی است. با توجه به روند روزافزون استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، کاربرد دوربین در گوشی ها نیز بسیار بیشتر شده و از این رو سلامت و کارکرد درست آن برای کاربران اهمیت زیادی دارد. دوربین موبایل های شیائومی معمولا در دسته دوربین های بسیار با کیفیت قرار می گیرد و یکی از ویژگی هایی است که موجب جذب خریداران می شود. 

با این حال مشکلات متعددی ممکن است برای این گوشی ها به وجود بیاید که کاربران را برای تعمیر دوربین موبایل شیائومی به مراکز تعمیرات تخصصی این دستگاه ها ارجاع دهد. تعمیر دوربین گوشی xiaomi شامل تعمیرات نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری و تعویض دوربین می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مشکلات این قطعه بیشتر آشنا شویم و به بررسی جزئیاتی در مورد تعمیر دوربین گوشی شیائومی بپردازیم.

تعویض دوربین گوشی شیائومی در برخی مواقع که تعمیر دوربین گوشی شیائومی امکان ندارد، باید به فکر این قطعه بود. در تمام مواردی که به عنوان مشکل دوربین گوشی های شیائومی به آنها اشاره شد، ابتدا گزینه تعمیرات نرم افزاری و سپس تعمیرات سخت افزاری مطرح می شود. تعمیر اتصالات برد و تعویض شیشه دوربین از جمله کارهایی هستند که قبل از تعویض دوربین انجام می شوند. اما اگر دوربین بسوزد و قابل تعمیر نباشد، باید با خرید یک دوربین اصلی و سازگار با دستگاه آن را تعویض کرد. نکته دیگر این که گاهی اوقات شکستگی دوربین تنها در حد شیشه آن است اما به دلیل بی توجهی و غفلت کاربران و تعویض نکردن به موقع شیشه، لنز اصلی دوربین نیز آسیب می بیند و باید برای تعمیر موبایل شیائومی، دوربین را تعویض کرد. در صورت نیاز به تعویض دوربین موبایل شیائومی، مطمئن شوید که قطعه جدید اورجینال است؛ در غیر این صورت ممکن است دیگر اجزای گوشی هم آسیب ببینند.

هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی

به صورت کلی گوشی های شیائومی در دسته گوشی های مقرون به صرفه بازار قرار دارند و از این رو هزینه خدمات تعمیر این گوشی ها نیز به نسبت بسیاری از برندهای بازار مناسب تر است. با این وجود هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی قطعا جزو سرویس های هزینه بر است. البته میزان هزینه ها بر اساس نوع سرویس تعمیراتی مورد نیاز تعیین می شود. برای مثال اگر مشکل دوربین تنها با یک تنظیمات ساده یا به روز رسانی نرم افزاری برطرف شود، قطعا هزینه تعمیر دوربین موبایل شیائومی نیز کمتر است.

به ترتیب هرچه تعمیرات حرفه ای تر شود یا به تعویض قطعات نیاز داشته باشد، هزینه نیز بیشتر می شود. در مواردی که دوربین قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود، هزینه تعمیرات دوربین گوشی بسیار بیشتر خواهد بود. نکته دیگر در برآورد هزینه تعمیر دوربین گوشی xiaomi این که باید به مدل گوشی و مدل دوربین به کار رفته در آن توجه کرد. دوربین های حرفه ای تر در گوشی های پرچم دار شیائومی قطعا برای تعمیرات هزینه های بیشتری را به دنبال خواهند داشت.

تعویض دوربین گوشی شیائومی

در برخی مواقع که تعمیر دوربین گوشی شیائومی امکان ندارد، باید به فکر این قطعه بود. در تمام مواردی که به عنوان مشکل دوربین گوشی های شیائومی به آنها اشاره شد، ابتدا گزینه تعمیرات نرم افزاری و سپس تعمیرات سخت افزاری مطرح می شود. تعمیر اتصالات برد و تعویض شیشه دوربین از جمله کارهایی هستند که قبل از تعویض دوربین انجام می شوند. اما اگر دوربین بسوزد و قابل تعمیر نباشد، باید با خرید یک دوربین اصلی و سازگار با دستگاه آن را تعویض کرد. 

نکته دیگر این که گاهی اوقات شکستگی دوربین تنها در حد شیشه آن است اما به دلیل بی توجهی و غفلت کاربران و تعویض نکردن به موقع شیشه، لنز اصلی دوربین نیز آسیب می بیند و باید برای تعمیر موبایل شیائومی، دوربین را تعویض کرد. در صورت نیاز به تعویض دوربین موبایل شیائومی، مطمئن شوید که قطعه جدید اورجینال است؛ در غیر این صورت ممکن است دیگر اجزای گوشی هم آسیب ببینند.

علائم خرابی دوربین موبایل شیائومی

همانطور که گفته شد، خرابی و مشکلات دوربین گوشی های شیائومی هم به مشکلات نرم افزاری مربوط می شود و هم به نقص های سخت افزاری در این گوشی ها. زمین خوردن، به هم خوردن تنظیمات گوشی، ویروسی شدن آن، آب خوردگی و نفوذ آب و رطوبت به درون دوربین و خط افتادن و ترک خوردن شیشه دوربین می تواند یک سری مشکلات را در دوربین به وجود بیاورد. برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی باید با نشانه های خرابی آن آشنا بود. رایج ترین نشانه های خرابی دوربین موبایل شیائومی که در سایر برندها هم مشاهده می شوند، عبارتند از:

 • فوکوس نکردن دوربین در زمان عکس برداری
 • صدا دادن لنز دوربین در زمان استفاده از آن
 • خارج شدن خودکار از برنامه دوربین و بسته شدن آن
 • کیفیت بسیار پایین عکس ها
 • سیاه نشان دادن تصاویر بعد از باز کردن دوربین
 • ضبط نشدن فیلم
 • کار نکردن قابلیت تشخیص لبخند
 • نمایش پیغام پر بودن حافظه
 • زوم نکردن دوربین
 • ظاهر شدن لکه های سیاه و غبار مانند روی دوربین
 • روشن نشدن فلاش
 • باز نشدن برنامه دوربین در گوشی
 • شکستگی و وجود ترک روی لنز

تعمیر نرم افزاری دوربین موبایل شیائومی

در مواردی که دوربین زوم نمی کند، فوکوس آن دچار مشکل شده یا این که کیفیت عکس ها پایین آمده باشد، این احتمال وجود دارد که مشکلات نرم افزاری دلیل بروز مشکلاتی در دوربین باشند. برای تعمیر نرم افزاری دوربین موبایل شیائومی و دیگر برندها روش های مختلفی وجود دارد. ریست فکتوری کردن گوشی یکی از کارهایی است که برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی در صورت خرابی نرم افزاری آن می توان انجام داد. 

پاک کردن حافظه کش گوشی و دوربین، راه اندازی گوشی در حالت safe mode، به روزرسانی نرم افزار و سیستم عامل گوشی، ویروس یابی و حذف ویروس ها از گوشی و اقداماتی از این دست، مهم ترین کارهایی هستند که در قالب تعمیرات نرم افزاری برای گوشی های شیائومی انجام می شوند. گاهی نیز باید برای تعمیر دوربین گوشی xiaomi، دستگاه را فلش کرد. این کار زمانی انجام می شود که با باز کردن دوربین با پیغام پر بودن حافظه مواجه می شویم.

تعمیر شکستگی دوربین گوشی xiaomi

یکی از مهم ترین کارهایی که برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی انجام می شود، تعمیر شکستگی این دوربین هاست. شکستگی معمولا رایج ترین مشکلی است که برای دوربین گوشی های هوشمند به وجود می آید. در این حالت معمولا شیشه دوربین می شکند و باید آن را تعویض کرد.

شکستن شیشه دوربین می تواند موجب کاهش کیفیت عکس ها شده یا آنها را تار کند. در صورتی که شکستگی تنها شامل شیشه دوربین شده باشد، باید با تهیه یک شیشه اصلی، با کیفیت و سازگار با گوشی اقدام به تعویض آن کرد. در مواردی نیز همراه با شیشه باید لنز دوربین نیز تعویض شود و این به میزان و عمق آسیب وارد شده به دوربین بستگی دارد. ضربه و شکستگی می تواند به برد دوربین نیز آسیب برساند. 

در نتیجه باید برای تعمیر شکستگی دوربین گوشی شیائومی برد آن را نیز تعمیر کرد. نکته مهم در خصوص تعمیر شکستگی دوربین گوشی شیائومی و تعویض آن مدل گوشی است. در برخی مدل ها این کار به راحتی قابل انجام است و در برخی دیگر، باید با ابزارهای اختصاصی شیشه شکسته شده را جدا و شیشه جدید را نصب کرد. استفاده از شیشه های اصلی و دقت در تعویض آن اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه می تواند روی کیفیت کار دوربین اثر بگذارد یا حتی موجب آسیب رسیدن به دوربین گوشی نیز شود.

تعمیر دوربین جلوی گوشی شیائومی

یکی دیگر از گزینه های مهم در تعمیر دوربین گوشی شیائومی، تعمیر دوربین جلوی این گوشی هاست. مشکل دوربین جلو به این صورت است که معمولا دوربین کار نمی کند و همراه با آن قابلیت هایی مانند فیس آیدی نیز از کار می افتد. در درجه اول برای تعمیر دوربین جلوی گوشی شیائومی باید از نظر نرم افزار این گوشی ها را بررسی کرد. 

از بین بردن ویروس ها، حذف بذافزارها، پاک کردن حافظه گوشی، انجام مجدد یک سری تنظیمات و به روز رسانی گوشی از جمله کارهایی است که می توان برای تعمیر دوربین جلو انجام داد. در قدم بعدی باید از نظر سخت افزاری دوربین جلو بررسی شود. معمولا ممکن است اتصال به برد دوربین جلو دچار مشکل شده باشد. در نتیجه تعمیرکار تعمیر موبایل با باز کردن دوربین و بررسی اتصالات آن این مورد را چک کرده و تعمیرات لازم را انجام می دهد. در نهایت ممکن است در اثر سوختن دوربین جلوی دوربین یا شکستن آن برای تعمیر دوربین موبایل شیائومی به تعویض دوربین جلو نیاز باشد.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *