شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

دلیل افتادن خطوط عمودی روی تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از مشکلات شایع در تلویزیون ها و مانیتور های LED و LCD ظاهر شدن خطوط عمودی روی نمایشگر است. البته ممکن است این خطوط به صورت افقی نیز ظاهر شوند که دلایل هر کدام متفاوت است. ما در این مقاله قصد داریم دلیل ظاهر شدن خطوط عمودی روی تصویر تلویزیون را بررسی کنیم.

گاهی ممکن است خطوطی از بالا تا پایین صفحه ی تلویزیون lg نمایان شود. این خطوط گاهی سفید، سیاه و گاهی هم به رنگ قرمز، سبز و یا آبی هستند. فرقی نمی کند یکی باشد یا چند تا، رنگی باشد یا سیاه و سفید، مهم این است که همگی نشان دهنده ی قطع شدن اطلاعات تصویر هستند.

ظاهر شدن خطوط عمودی روی تصویر تلویزیون ال جی

دلایل  ظاهر شدن خطوط عمودی روی تصویر تلویزیون ال جی

قطع شدن اطلاعات و ظاهر شدن این خطوط، دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. از جمله قطع شدن اتصال فلت و پنل، قطع شدن خروجی آی سی پردازشگر، قطع شدن گرافیت اتصال در روی پنل. این مشکلات زمانی رخ می دهند که چیزی به پنل برخورد کرده باشد و یا ضربه ی محکمی به آن وارد شده باشد. اگر منشأ ظاهر شدن خطوط عمودی روی تصویر تلویزیون، نقص در عملکرد فلت باشد، فلت تلویزیون باید تعویض شود. 

در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری یعنی از بالا تا پایین باشد علت اختلال در عملکرد برد تیکان و فلت‌های ارتباطی آن است و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش می یابد. اگر خط به وجود آمده تمام صفحه نباشد مثلا یک خط چند سانتی در وسط و یا بالای تصویر باشد، مشکل در پنل تلویزیون است. به دلیل ساختار پنل در تلویزیون های LED و LCDپنل تلویزیون ال جی باید تعویض شود.

فرآیند انتقال تصاویر در تلویزیون LG

در تلویزیون های LCD , LED اطلاعات تصویر پس از پردازش در برد تیکان به برد آدرس که در زیر پنل تلویزیون  قرار دارد، وارد می شود. سپس توسط فلت های پنل در خطوط عمودی تقسیم و به پنل وارد می شود. اگر اطلاعات یک خط به هر دلیلی قطع شوند، پیکسل های آن خط از تصویر درست تغذیه نشده و به صورت خطوط رنگی نمایش داده می شوند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون LG

نمایندگی تعمیرات تلویزیون LG با بهره مندی از تکنولوژی روز و حضور متخصصین تعمیرات تلویزیون، آماده ی خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. همچنین در صورتی که قطعات معیوب تلویزیون ال جی قابل ترمیم نباشد، تمامی قطعات با نمونه های اورجینال آن تعویض می گردند.

5/5(1 امتیاز)