شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

سیاه شدن تلویزیون LG

سیاه شدن تلویزیون ال جی یکی از مشکلاتی است که همواره این دستگاه با آن مواجه است. این مشکل می تواند در مسائل بسیاری ریشه داشته باشد. روشن بودن مداوم تلویزیون و زیاد بودن نور ال ای دی تلویزیون مهمترین دلیل ایجاد این اختلال است. وقتی به این دو فاکتور مهم توجه لازم و کافی را نداشته باشیم، به مرور زمان به قسمت بک لایت که همان نور زمینه است، فشار وارد می شود و  خرابی بک لایت تلویزیون  را به دنبال خواهد داشت.

به علاوه سوختن ال ای دی تلویزیون ال جی نیز می تواند دلیل دیگری برای سیاه شدن تلویزیون lg باشد. در هر صورت در مسیر تعمیر تلویزیون باید نسبت به انتخاب یک مرکزی معتبر و مجاز وسواس داشته باشیم و مرکزی را انتخاب کنیم که تمام اصول لازم برای اجرای یک تعمیر اساسی را رعایت می کند.

سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

دلایل سیاه شدن تلویزیون ال جی

سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از ایرادات شایع در انواع مدل های این دستگاه هاست که علاوه بر تلویزیون ال جی، میتواند سایر دستگاه های تلویزیون را نیز به خود درگیر کند. یکی از اصلی ترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی به خرابی بک لایت دستگاه مرتبط است. بک لایت که معادل فارسی آن نور زمینه می باشد، مربوط به ال ای دی های تلویزیون است.

علاوه بر اختلالات بک لایت، سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی ، میتواند دلایلی مرتبط با سوختگی و خرابی ال ای دی های به کار رفته در دستگاه هم داشته باشد. روشن ماندن مداوم و طولاتی مدت تلویزیون، زیاد بودن نور ال ای دی دستگاه، میتواند از عوامل تاثیر گذار در بروز چنین اختلال در پنل و در نهایت سیاه شدن تصویر تلویزیون تلقی گردد. کارشناسان و مهندسان کادر تعمیر نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی ، این آمادگی را دارند تا هر گونه خرابی و ناکارآمدی در این تجهیزات را بازیابی و مرتفع سازند.

خرابی بک لایت یا نور پس زمینه

بک لایت اولین مظنون برای سیاه شدن تلویزیون lg است. در نتیجه خرابی بک لایت لکه های سیاه، تاریک و تیره بر روی صفحه نمایشگر دیده می شوند. اگر بخواهیم کمی واضح تر توضیح بدهیم، باید بگوییم که خرابی و معیوب شدن یک یا چند لامپ در بخش بک لایت، باعث به وجود آمدن لکه های سیاه در صفحه نمایش می شود. از آنجا که بک لایت مسئولیت ایجاد نور در تلویزیون را بر عهده دارد، خرابی آن به معنای سیاه شدن کامل تصویر تلویزیون ال جی است.

بک لایت معیوب و خراب را باید خیلی سریع تعمیر کرد، زیرا در غیر این صورت باعث پخش ولتاژ لامپ های معیوب بین لامپ های سالم می شود. اگر با خاموش و روشن شدن بی دلیل تلویزیون خود رو به هستید بدانید بک لایت معیوبی دارید و به زودی مشکلات به شکل دیگری خود را نشان خواهند داد.

خرابی پنل تلویزیون LG

پنل نیز در سیاه شدن تلویزیون lg دخیل است. این دخالت می تواند ناشی از خرابی بخش ماژور یا لیکوئید پنل دستگاه باشد. پنل تلویزیون طول عمر مشخص و حساب شده ای دارد. بهتر است بگوییم طول عمر مفید حساب شده ای دارد. به طوری که با پایان یافتن عمر مفید این قطعه شاهد لکه های ابر مانند و سیاه شدن تلویزیون lg خواهیم بود. در این بخش اگر امکان تعمیر پنل تلویزیون وجود نداشته باشد، تعویض تنها گزینه روی میز است؛ البته تعویض با یک نمونه اصل و با کیفیت.

پیکسل سوختگی تلویزیون ال جی

سوختگی پیکسل یا به عبارت تخصصی تر پیکسل سوختگی دلیل دیگری برای خرابی پنل تلویزیون lg است. به طور کلی هر پیکسل ۳ عدد ساب برای ایجاد رنگ دارد. کنترل این پیکسل ها به صورت گروهی است و به کمک ترانزیستورها انجام می شود. در صورت بروز اشکال و اختلال در این بخش، پیکسل می سوزد یا خاموش می شود. در تکنولوژی های جدید تولید تلویزیون این مشکل به طور چشمگیری کاهش یافته است. به طوری که در فناوری های OLED و SUHD ، مشکل سیاه شدن تلویزیون lg بسیارکمتر و محدود تر دیده می شود.

سیاه شدن تلویزیون LG

رفع مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

برای برطرف کردن ایراد سیاه شدن تصاویر در تلویزیون ال جی و دیگر برندها می توان اقدامات مختلفی را بر اساس نوع و شدت آسیب دیدگی دستگاه انجام داد. پس از این که مشخص شد مشکل از کدام بخش است، قطعه آسیب دیده تعمیر شده و یا در صورت نیاز، تعویض می گردد.

به همین دلیل برای رفع سیاه شدن تلویزیون lg بهتر است این قطعه تعویض شود. اگر سیاه شدن تصویر به دلیل پیکسل سوختگی باشد، می توان با تعمیر پیکسل ها مشکل را حل کرد. البته برای عیب یابی و تعمیر یا تعویض هر یک از این قطعات باید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

کم شدن نور صفحه تلویزیون ال جی

گاهی سیاه شدن تلویزیون lg به اندازه ای شدید نیست که هیچ تصویری پیدا نباشد. درواقع گاهی نور کم شده و تنها هاله ای تاریک از آن قابل مشاهده است. به عبارت دیگر، تصویر کم نور شده و هاله ای از آن قابل مشاهده است. اگر با این شرایط مواجه شدید، قبل از هر کاری تنظیمات دستگاه را بررسی کرده و مطمئن شوید که نور به درستی تنظیم شده است.

جالب است بدانید که فسفر به کار رفته در تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما پس از مدت زمانی دچار کاهش کیفیت شده و به دنبال آن، نور صفحه کاهش پیدا می کند. در نتیجه تصویر بسیار کم نور شده و ممکن است تصور کنید که به طور کلی سیاه شده است. معمولا این اتفاق زمانی می افتد که تلویزیون به طور مداوم روشن است و هیچ استراحتی ندارد.

تعمیر تلویزیون ال جی با مشکل سیاه شدن تصویر

وقتی با مشکل سیاه شدن تلویزیون lg روبه رو هستید، ریشه اختلال خارج از موارد توضیح داده شده نخواهد بود. برای تعمیر تلویزیون ال جی در این شرایط، باید به یک مرکز مجاز و استاندارد مراجعه کنید. تنها در این صورت است که می توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه سالم خود را یک بار دیگر ملاقات خواهید کرد.

نمایندگی ال جی در تهران

نمایندگی ال جی در تهران تمام خدمات مورد نیاز کاربران را در کوتاه ترین زمان ارائه می دهد. خدمات حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات ال جی در این نمایندگی بر اساس برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده ارائه می شود. خدمات بخش تعمیرات در نمایندگی ال جی توسط تیمی از برترین مشاوران و تعمیرکاران ارائه می شود. ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای در واحد  تعمیرات Lg  فراهم است.

در بخش فروش نیز امکانات و تسهیلات بسیار گسترده و مفیدی ارائه می شود. تمامی این امکانات و تسهیلات تنها برای تامین رفاه کاربران ال جی است. اصل مشتری مداری نیز در این نمایندگی به تمامی رعایت می شود. تامین رضایت مشتری مهمترین قانون در انجام فعالیت های مختلف پرسنل نمایندگی ال جی در تهران است. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون انواع امکانات و تسهیلات این نمایندگی فقط باید تماس بگیرید.

1/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *