شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا آب پکیج سرریز می شود؟

یکی از مشکلات رایجی که سیستم های پکیج دارن، سرریز شدن آب از اونهاس. این مشکل هم خیلی آزار دهنده س و هم تداومش می تونه نگران کننده باشه. آب دادن پکیج می تونه دلایل مختلفی داشته باشه که باید هرچه زودتر شناسایی و برطرف بشن. تشخیص محل دقیق نشتی و دلیل بروز اون کار آسونی نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی داره. یه نکته ای که باید مد نظر قرار بگیره اینه که سیستم کاری پکیج به شکلی طراحی شده که توسط یک یا دو مبدل، کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی رو انجام می ده. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه ی پکیج ال جی مورد استفاده ی شما چقدره یا پکیج از نوع تک مبدله هست و یا دو مبدله، دلایل زیادی می تونه این سیستم رو دچار مشکل کنه و منجر به سرریز شدن آب سیستم بشه. در ادامه ضمن بررسی این دلایل، روش های برطرف کردن هر کدوم از اونها رو به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. لازمه یادآوری کنیم که در صورت نیاز، می تونید از متخصصین تعمیرات پکیج در نمایندگی رسمی ال جی مرکز سخت افزار ایران، برای رفع مشکل سرریز شدن آب پکیج استفاده کنید.

سرریز شدن آب پکیج

دلایل سرریز شدن آب پکیج

خب همونطور که اشاره کردیم، سرریز شدن آب پکیج دلایل متعددی داره. مهم ترین دلایل بروز این اتفاق، شامل موارد زیره:

آب بندی نادرست اتصلات زیر پکیج

نصب پکیج مقوله ایه که اگه اشتباه انجام بشه، میتونه مشکلات متعددی رو در عملکرد دستگاه ایجاد کنه. به همین خاطر هم این کار باید به شکل اصولی و توسط افرادی انجام بشه که بعدا مشکلی ایجاد نکنه. یکی از معایب ناشی از نصب اشتباه پکیج ، نصب نا منظم اتصالات زیر دستگاهه که باعث میشه آب دستگاه سرریز کنه و حسابی شما رو توی دردسر بندازه. برای رفع این مشکل، باید اتصالات رو بررسی کرده و مشکل اونها رو برطرف کنید.

سوراخ شدن مبدل ها

یکی دیگه از دلایل سرریز شدن آب پکیج ، سوراخ شدن مبدل ها هست. تو ابتدای مطلب هم اشاره کردیم که سیستم پکیج با استفاده از یک یا چند مبدل کار می کنه. اگه این مبدل ها ترک بخورن یا سوراخ بشن، آب دستگاه به بیرون نشت میکنه و سرریز میشه. با رفع نشتی و یا تعویض مبدل ها، مشکل برطرف میشه. توجه داشته باشید که برای تشخیص و رفع محل نشتی مبدل های پکیج ال جی، حتما باید از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید. همکارای ما در بخش تعمیر لوازم خانگی واحد تعمیرات ال جی، تخصصی ترین خدمات رو در این زمینه به شما عزیزان ارائه میدن.

پاره شدن لوله و اتصالات داخلی

گاهی هم ممکنه در اثر حرارت زیاد پکیج یا مشکلات دیگه، لوله ها و اتصالات داخلی ش پاره بشن. در این حالت باید اول لوله مورد نظر رو پیدا کنین و در گام بعدی، اون رو با نمونه های جدید و سالم تعویض کنید. خراب شدن اورینگ و یا واشر به عنوان قطعات داخلی اصلی پکیج، مهم ترین دلایل بروز این اتفاق به شمار میرن و همونطور که گفتیم، حرارت زیاد هم میتونه مشکل رو تشدید کنه.

خرابی شیر تخلیه دستگاه

شیر تخلیه یکی از مهم ترین قطعات پکیج هست که خرابی اون، روند تخلیه ی آب رو با اختلالات جدی مواجه می کنه. بدیهی هست که وقتی آب از مسیر درست از دستگاه خارج نشه، در سیستم جمع میشه و سرریز می کنه. برای رفع مشکل سرریز شدن آب پکیج lg در این حالت، باید شیر تخلیه مورد بررسی قرار بگیره و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض بشه.

نشتی آب از پمپ

اگه پمپ پکیج به هر دلیلی دچار نشتی بشه، آب سیستم به بیرون سرریز می کنه و دردسرهایی رو برای شما ایجاد می کنه. پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج، برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های 5 لایه کاربرد داره. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارن ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی میشن یا ضعیف میشن که با اصلاح سیم کشی یا تعویض پمپ، مشکل حل به راحتی برطرف میشه.

نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

یکی دیگه از دلایل سرریز شدن آب پکیج ، وجود نشتی در محل شیر پرکن دستگاه هست. در این حالت برای تعمیر پکیج ال جی باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و تعویض بشه. توجه داشته باشید که خرابی این قطعه منجر به بالا رفتن فشار داخلی پکیج میشه و به همین دلیل باید در اسرع وقت مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار بگیره. همکارای ما در نمایندگی lg مرکز سخت افزار ایران، ضمن اطلاع کامل از این نکته، اقدام به تعمیر یا تعویض شیر پرکن پکیج در سریع ترین زمان ممکن می کنن.

نمایندگی رسمی ال جی

نمایندگی رسمی ال جی ، خدمات و سرویس های مرتبط با فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت بزرگ و پر طرفدار رو به کاربران محترم ارائه می ده. این مرکز تونسته در طول سالها فعالیتش، در جلب رضایت شما کاربران گرامی موفق عمل کنه. همکاران ما در این نمایندگی تلاش می کنن با سرلوحه قرار دادن اصول مشتری مداری، رضایت هرچه بیشتر شما رو فراهم کنن. فروش جدیدترین محصولات lg به صورت اورجینال، تعمیرات ال جی و همینطور سرویس های گسترده ی پس از فروش، اصلی ترین خدماتی هستن که با مراجعه به نمایندگی رسمی ال جی، می تونید از آنها بهره مند بشید.

امتیاز شما به این نوشته