شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر آی سی تغذیه موبایل اپل

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

آی سی تغذیه یا شارژ موبایل قطعه ی بسیار مهمی است که وظیفه اصلی آن تامین شارژ مورد نیاز برای راه اندازی و کار با گوشی موبایل اپل است. همانطور که می دانید قطعات زیادی در گوشی های هوشمند امروزی وجود داردکه هرکدام وظیفه ی خاصی را بر عهده دارند. در میان همه ی این ها نقش آی سی IC تغذیه ی موبایل بسیار حیاتی و مهم است. چرا که وظیفه ی تامین انرژی سایر بخش ها به عهده ی آن است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”4994″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

وظایف آی سی تغذیه ی موبایل اپل

آی سی شارژ گوشی وظیفه ی تامین ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نیاز گوشی Apple را برعهده دارد. ولی این تنها وظیفه ی این قطعه مهم نیست. IC شارژ گوشی وظیفه ی مدیریت بخش های مختلف گوشی را به عهده دارد. از جمله مهمترین آنها کنترل درایور نور پشت صفحه ی گوشی است.

از دیگر وظایفی که به عهده آی سی شارژ است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل کلید های ولوم
 • دکمه پاور
 • دکمه سایلنت در برخی گوشی ها
 • کنترل دمای CPU
 • هدایت و کنترل NTC
 • دوربین
 • باتری

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ebebeb%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-color%22%3A%22%23999999%22%7D%7D”][vc_column_inner][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22padding-top%22%3A%2215px%22%2C%22padding-bottom%22%3A%2215px%22%7D%7D”]

عوامل موثر در خرابی آی سی تغذیه ی موبایل اپل

آی سی شارژ در معرض جریان برق بوده و به دلیل ظرافت و حساسیت بالای این قطعه، همواره احتمال خرابی برای آن وجود دارد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم IC گوشی اپل در ارتباط مستقیم با بیشتر بخش های موجود در گوشی است و آسیب یا اختلال در عملکرد آن تاثیر مستقیم بر عملکرد گوشی دارد. اگر به فکر استفاده ی طولانی مدت و بدون مشکل از گوشی اپل خود هستید اولین راهکار استفاده از شارژر اورجینال است.

مشکل زمانی به وجود می آید که جریان ورودی به IC تغذیه بیش از حد مجاز باشد. در چنین شرایطی مدار محافظ جریان وارد عمل می شود و گوشی را یکباره خاموش می کند.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-bottom%22%3A%2215px%22%7D%7D”]

نشانه های خرابی آی سی شارژ اپل

یکی از متداول ترین نشانه های خرابی آی سی شارژ اپل، خاموش شدن گوشی است. زمانی که آی سی گوشی اپل آسیب ببیند، شارژ مجدد گوشی انجام نمی شود و گوشی خاموش می شود. خراب شدن آی سی شارژ تاثیر منفی بر روی عمر باتری گذاشته و حتی احتمال آسیب دیدن دائمی باتری وجود دارد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه ی تعمیر IC شارژ آیفون

آیا میتوان آی سی شارژ گوشی را تعمیر کرد؟ امکان تعمیر ای سی شارژ وجود دارد اما با توجه به حساسیت این قطعه نکات ریزی وجود دارد که برای تعمیر ای سی شارژ باید به آن ها دقت کنید.

لازم است بدانید که تعمیر گوشی مهارت و تخصص بالا می خواهد. هرچه گوشی شما پیشرفته تر باشد، حساسیت برای تعمیر آن بالاتر است و لازم است از ابزارهای مناسب توسط تکنسین های این امر استفاده شود. آی سی شارژ قطعه ای مهم و حیاتی در گوشی شما به شمار می رود و اگر تعمیر آن به درستی و اصول انجام نشود، گوشی شما برای همیشه از کار می افتد. بر همین اساس اگر از خرابی آی سی شارژ گوشی اطمینان ندارید، لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 • مطمئن شوید مشکل از آی سی گوشی تان است نه از کابل شارژ و … .
 • از باز کردن گوشی بدون ابزار مناسب و اطلاعات دقیق خودداری کنید.
 • مراقب باشید به بهانه ی تعمیر آی سی تغذیه ی موبایل به قطعات دیگر موبایل آسیبب وارد نکنید.
 • آی سی تغذیه را به هیچ عنوان جا به جا نکنید.
 • قطعه ی اصل و اورجینال را از نمایندگی معتبر تعمیرات موبایل تهیه کنید.

با همه ی این توضیحات آیا تعمیر شخصی آی سی شارژ موبایل کار اصولی است؟ البته که نه!  کار را باید به کاردان سپرد.

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل کاردان های حرفه ای را جذب کرده تا تعمیرات گوشی شما با بالاترین سطح کیفی و دقیق انجام شود. راه ارتباطی با تکنسین های تعمیرات موبایل اپل در پایین همین صفحه و در صفحه ی تماس با ما وجود دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما به این نوشته