شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

هر دستگاه تلویزیونی که خریداری می کنید در مرحله اول هیچ تنظیمات به خصوصی روی آن صورت نگرفته است و به اصطلاح دستگاه در حالت تنظیمات کارخانه است. بعد از خرید و راه اندازی تلویزیون، کاربران با کانال یابی تلویزیون  مورد نظر، کانال های دستگاه را یافته و می توانند کانال های مورد نظر خود را تنظیم کنند.

اما در مواردی، خصوصا در ارتباط تلویزیون های ال جی کاربران با مشکل  پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی  مواجه می شوند. در واقع، بعد از اعمال تغییرات و کانال یابی دستگاه، ناگهان مشاهده می کنند که تمامی کانال های تنظیم شده در دستگاه پاک شده است. در نتیجه پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی، کاربر مجددا باید کانال یابی دستگاه را انجام داده و آن ها را تنظیم کند. در ادامه در خصوص دلیل این مشکل و راه حل های مرتبط با آن بیشتر صحبت می کنیم.

علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

آیا پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی نشانه بروز مشکل در دستگاه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در بیشتر مواقع علت پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی مورد نظر آسیب سخت افزاری به تلویزیون است. هر تلویزیونی یک قطعه بسیار مهم به نام مین برد دارد که در صورت خرابی و بروز مشکل در آن، عملکرد دستگاه مختل شده و دچار مشکل می شود. به این ترتیب می توان دلیل اصلی پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی را با خرابی و بروز مشکل در مین برد تلویزیون ال جی دانست.

مشکلی که می تواند با نشانه های متعدد دیگری نیز نمایان شود، چرا که بخش های متفاوت یک تلویزیون با مین برد ارتباط دارند و کارکرد شان متکی به صحت و سلامت این قطعه است. در صورت خرابی این قطعه، تعمیراتی تخصصی و به موقع یکی از موارد الزامی است که باید در مراکز تخصصی آن ها را دنبال کرد. برای درک بیشتر این موضوع بهتر است نقش و عملکرد مین برد در تلویزیون ال جی را مورد بررسی قرار دهیم.

نقش مین برد در تلویزیون ال جی

همان طور که گفته شد، مین برد یک قطعه حیاتی و بسیار مهم در هر تلویزیونی است. علت اصلی پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی نیز مربوط به خرابی مین برد و سوختن آی سی حافظه دستگاه است. اما چرا مین برد این همه اهمیت دارد و می تواند چنین مشکلی را ایجاد کند؟ مین برد که به آن مادر برد یا برد اصلی تلویزیون ال جی نیز گفته می شود، در واقع، نقش کنترل تمامی عملکرد های تلویزیون را به عهده دارد. درست مانند مغز تلویزیون، کلیه عملکرد های تلویزیون از روشن و خاموش شدن تا اجرای سایر دستورات را کنترل می کند.

به این ترتیب با اجرای دستور توسط کاربر، مین برد قطعه مورد نظر را فعال کرده تا درخواست مورد نظر در تلویزیون اجرا شود. نقش دیگر مین برد در تلویزیون های ال جی، مانند هر دستگاه هوشمند دیگری برقراری ارتباط درست و منظم بین تمامی قطعات تلویزیون است. تمام قطعات و بخش های مهم تلویزیون که تحت کنترل مین برد هستند، به کمک این قطعه به صورت درستی با هم مرتبط هستند و عمل می کنند. به این ترتیب خرابی مین برد یا بروز نقص در عملکرد آن می تواند مشکلات متعددی را در تلویزیون ایجاد کند که یکی از آن ها، پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی است.

دلایل خرابی مین برد تلویزیون ال جی

اما سوال بعدی این است که چرا مین برد تلویزیون ال جی دچار مشکل شده و به دنبال آن شاهد پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی هستیم. مهم ترین عامل آسیب رسان به این قطعه بسیار مهم، وارد شدن ضربه و فشار به دستگاه مورد نظر است. ضربه به تلویزیون می تواند به ال سی دی نیز آسیب برساند و نشانه های خرابی ال سی دی مانند سیاه شدن یا تصویر نداشتن تلویزیون ال جی  می تواند نشانه وارد شدن ضربه به دستگاه مورد نظر باشد.

نوسانات برقی نیز عامل دیگر آسیب رسان به مین برد تلویزیون است. این عامل نیز معمولا آسیب شدیدی را به مین برد می رساند و در مواردی حتی موجب سوختن آن می شود. مین برد در کنار این موارد، متاثر از آب خوردگی تلویزیون ال جی مورد نظر نیز ممکن است دچار آسیب شده و در نهایت مشکلاتی در تلویزیون مشاهده شود که از جمله آن ها می توان به پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی اشاره کرد.

نشانه های خرابی مین برد

پیش از این در بالا گفته شد که پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی یکی از موارد مهمی است که می تواند به شما بگوید مین برد تلویزیون دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. اما این تنها یکی از نشانه های خرابی مین برد است. روشن نشدن تلویزیون یکی دیگر از نشانه های مشخصی است که از خرابی مین برد حکایت دارد.

قطع شدن تصویر یا بروز مشکل در تصویر نمایش داده شده نیز می تواند از خرابی مین برد ناشی شود. قطع و وصل شدن تصویر به صورت مداوم، خاموش و روشن شدن دائمی تلویزیون، خاموش شدن ناگهانی دستگاه و مواردی از این قبیل می تواند به شما بگوید که مین برد دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد.

رفع مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

حال که دلیل اصلی پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی را بررسی کردیم، مشخص است که دنبال کردن راه کار هایی برای جلوگیری از آسیب مین برد می تواند مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی مورد نظر را برطرف کند. با جلوگیری کردن از ورود ضربه به دستگاه و استفاده از یک محافظ مطمئن به منظور جلوگیری از نوسانات برقی می توان از آسیب رسیدن به مین برد و در نتیجه پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی مورد نظر جلوگیری کرد.

علاوه بر این، باید در صورت مشاهده هر گونه علامتی مبنی بر خرابی مین برد، سریعا برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام داد تا مانع از بروز مشکلات جدی تر و آسیب به دیگر قطعات این دستگاه شد. برای مثال  تعمیر آب خوردگی تلویزیون  یکی از موارد مهمی است که می توان با اقدام به موقع، مانع آسیب های جدی تر به مین برد و دیگر بخش های تلویزیون ال جی شد.

2.7/5(7 امتیاز)