شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چگونه تلویزیون ال جی را کانال یابی کنیم؟

کانال یابی تلویزیون ال جی امری بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر میرسد اما در نظر داشته باشید که اگر این اقدام به درستی صورت نگیرد میتواند تمامی تنظیمات تلویزیون را بهم بریزد. کانال یابی تلویزیون ال جی به دو صورت خودکار و دستی انجام میشود که هر یک روش های خاصی دارند. در این مقاله قصد داریم نحوه انجام این کار را به صورت دستی و خودکار مورد بررسی قرار دهیم.

کانال یابی تلویزیون LG به صورت خودکار، شبکه‌ها را بر مبنای آنچه صدا و سیما تنظیم کرده است، ارائه می‌دهد و به همان ترتیب دریافت می‌کند. در کانال یابی دستی اما اوضاع به این صورت نیست. کانال یابی دستی روش بهتری است، زیرا شبکه‌ها را مرتب و بدون کانال‌های تکراری دریافت می‌کند. برای انجام کانال‌ یابی به روش دستی لازم است شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها را داشته باشید و یا این اعداد را از صدا و سیمای منطقه‌ی خود دریافت کنید. در صورتی که شماره‌ی پهنای باند کانال‌ها را ندارید، کانال یابی خودکار انجام دهید. در ادامه هر یک از روش های خودکار و دستی را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد. برای آگاهی از نحوه کانال یابی تلویزیون LG با این مطلب همراه شوید.

نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی

نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی

برای کانال یابی تلویزیون ال جی ابتدا لازم است وارد منوی تلویزیون شوید. راه اندازی، Setup یا Programmes عنوان هایی هستند که با مراجعه به آنها، وارد بخش تنظیمات میشوید. گزینه کانال یابی را انتخاب کنید. در این مرحله معمولا با دو گزینه کانال یابی خودکار و کانال یابی دستی رو به رو می شوید که در ادامه مقاله هر یک از دو گزینه را به طور مفصل بررسی کرده ایم.

1. کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت خودکار

کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت خودکار به سادگی صورت میگیرد. برای این کار کافیست گزینه‌ی کانال یابی خودکار را انتخاب کرده و بر روی گزینه شروع کلیک کنید. سپس اجازه دهید کانال یابی 100% انجام شود تا تمامی شبکه‌های دیجیتال را داشته باشید.

این مقاله را از قلم نیندازید: علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

2. کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی

برای کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی ابتدا لازم است وارد قسمت کانال یابی دستی شوید. سپس عدد مربوط به پهنای باند کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کنید. پس از آن، گزینه‌ی افزودن Add، یا به روزرسانی  Update را انتخاب کنید. با هر یک از کدها، تعدادی از شبکه‌ها دریافت می‌شود. این کدها برای استان تهران عدد 37، 43 و 34 است. برای استان البرز نیز این عددها 29، 35 و 23 است.

برای دریافت کانال‌ها با شماره گذاری مرتب، اعداد را با همین ترتیب وارد کنید. در صورتی که کدها را ندارید و قصد دارید کانال یابی دستی انجام دهید، اعداد را از مرکز صدا و سیمای شهر خود دریافت کنید.

توجه به آنتن تلویزیون ال جی

در کانال یابی تلویزیون ال جی لازم است توجهی ویژه به آنتن تلویزیون داشته باشید. ممکن است با شرایطی مواجه شوید که گزینه‌ی افزودن یا به روزرسانی تلویزیون ال جی قابل انتخاب نباشد و دستگاه پیغام بدون سیگنال دهد. در این شرایط احتمالا مشکلی برای دریافت سیگنال وجود دارد. این مشکل می‌تواند به دلیل بروز ایراد در آنتن، کابل آنتن، پورت آنتن تلویزیون و یا زاویه‌ی قرارگیری آنتن باشد.

آنتن دهی برای دریافت کانال‌ها در مناطق مختلف تفاوت دارد و در صورتی که قصد تهیه‌ی آنتن دارید بهتر است با توجه به شرایط آنتن دهی محل زندگی خود آن را انتخاب کنید. ممکن است در برخی مناطق یک آنتن معمولی و رومیزی برای دریافت شبکه‌ها کافی باشد اما برای برخی مناطق نیاز به آنتن هوایی است.

تعمیر تلویزیون در نمایندگی تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون در نمایندگی تلویزیون ال جی به گونه ای صورت میگیرد که پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران تلویزیون ال جی باشد. روند تعمیر در این نمایندگی با ریشه یابی و رفع مشکلات رایج تلویزیون ال جی آغاز میشود. تکنسین های این مرکز با شناخت کامل قطعات و نحوه عملکرد آن ها در تلویزیون، مشکل فنی پیش آمده را به سرعت ریشه یابی میکنند. پس از پروسه عیب یابی، مناسب ترین راهکار جهت تعمیر تلویزیون ال جی ارائه شده و دستگاه تحت تعمیر قرار میگیرد. پس از تست و اطمینان از سلامت تلویزیون، دستگاه در نهایت صحت و سلامت به کاربر تحویل داده میشود.

3.6/5(9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *