شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

مشکل فریز شدن در گوشی های آیفون

پیش از پرداختن به مشکل فریز شدن گوشی آیفون بهتر است توضیح مختصری در ارتباط با این اصطلاح داده شود. منظور از فریز شدن، کار نکردن گوشی آیفون و عدم پاسخگویی آن به دستورات کاربر است. برای مثال اگر صفحه نمایش آیفون شما قفل شده است یا وقتی آن را لمس می کنید پاسخ نمی دهد، یا وقتی آن را روشن می کنید گیر می کند، می توانیم بگوییم که گوشی شما فریز شده است.

در این شرایط می توان با انجام چند روش، مشکل پیش آمده در دستگاه را رفع کرد. در بخش های آتی با توجه به مدل گوشی آیفون شما، چند روش برای رفع مشکل فریز گوشی را پیشنهاد داده ایم. اگر با وجود استفاده از راهکارهای زیر همچنان شاهد کار نکردن گوشی آیفون خود (مثلا سیاه ماندن صفحه گوشی) بودید بهتر است با کارشناسان ما در مرکز تعمیر گوشی آیفون تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

مشکل فریز شدن در گوشی های آیفون

حل مشکل فریز شدن گوشی آیفون iPhone 8

برای حل مشکل فریز شدن گوشی آیفون در iPhone 8 یا جدیدتر، از جمله iPhone SE (نسل دوم) ابتدا دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. پس از این کار دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل را ببینید.

اگر گوشی شما روشن نمی شود، سخت افزار خود را بررسی کرده و گوشی خود را شارژ کنید. ممکن است لازم باشد تا یک ساعت شارژ کنید. اگر گوشی شما همچنان روشن نمی شود، بهتر است جهت بررسی تخصصی گوشی به یکی از مراکز تعمیر آیفون مراجعه نمایید.

حل مشکل فریز شدن گوشی آیفون در iPhone 7 یا iPhone 7 Plus

برای حل مشکل فریز شدن گوشی آیفون در iPhone 7 یا iPhone 7 Plus دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید. اگر گوشی شما روشن نمی شود، سخت افزار خود را بررسی کرده و گوشی خود را شارژ کنید. ممکن است لازم باشد تا یک ساعت گوشی خود را شارژ کنید. اگر گوشی شما همچنان روشن نمی شود، بهتر است جهت برای تست گوشی به یکی از مراکز تعمیر آیفون مراجعه نمایید و خدمات تخصصی مربوط به رفع مشکل روشن نشدن آیفون را دریافت نمایید.

مشکل فریز شدن گوشی آیفون در iPhone 6s و نسخه‌های قبلی

دکمه هوم و دکمه کناری یا دکمه بالا را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید. اگر گوشی شما روشن نمی شود، سخت افزار خود را بررسی کرده و گوشی خود را شارژ کنید. ممکن است لازم باشد تا یک ساعت شارژ کنید.

اگر آیفون شما روشن می شود اما در هنگام راه اندازی گیر می کند

اگر در هنگام راه‌اندازی لوگوی اپل یا یک صفحه قرمز یا آبی مشاهده کردید، این مراحل را جهت رفع مشکل فریز شدن گوشی آیفون امتحان کنید: 

 • آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 • در مک با macOS Catalina، Finder را باز کنید.
 • در مک با macOS Mojave یا نسخه قبلی، یا در رایانه شخصی، iTunes را باز کنید.
 • ببینید مک شما از کدام سیستم عامل macOS استفاده می کند.
 • آیفون خود را در رایانه خود انتخاب کنید. هنگامی که آیفون شما متصل است، مراحل زیر را جهت رفع فریز شدن گوشی آیفون دنبال کنید:
 1. در iPhone 8 یا جدیدتر، از جمله iPhone SE (نسل دوم): دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید.
 2. در iPhone 7 یا iPhone 7 Plus: دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را همزمان فشار دهید و نگه دارید.
 3. در iPhone 6s یا قبل از آن، از جمله iPhone SE (نسل اول): همزمان دکمه هوم و دکمه کناری یا دکمه بالا را فشار داده و نگه دارید.
 4. دکمه ها را نگه دارید تا زمانی که صفحه حالت بازیابی را ببینید.
 5. هنگامی که گزینه بازیابی یا به روز رسانی را دریافت کردید، به روز رسانی را انتخاب کنید.
 6. رایانه شما نرم افزار دستگاه شما را دانلود می کند. اگر بیش از 15 دقیقه طول بکشد، دستگاه شما از حالت بازیابی خارج می شود.
5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *