شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل

شاید برای شما هم که صاحب یک موبایل اپل هستید، اتفاق افتاده باشد که گوشی تان بر روی لوگو گیر کند. این مشکل که برای شما به یک معضل تبدیل شده راه حل های ساده ای دارد که در اینجا به آنها می پردازیم تا مشکل گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل حل شود. ابتدا دلایل مشکل مورد بررسی قرار می گیرند و سپس به ارائه ی راه حل هایی جهت رفع مشکل بالانیامدن موبایل می پردازیم. در صورتی که هیچ یک از این راه کارها برای شما سودمند نبود، کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اپل آماده هستند تا خدمات تخصصی در زمینه ی  تعمیر گوشی اپل به شما ارائه دهند.

گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل

دلایل گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل

این اتفاق می تواند دلایل مختلفی در گوشی شما داشته باشد. شاید تعمیر اخیری که داشته اید موجب این اختلال شده باشد. گاهی یک تعمیر مانند تعویض صفحه و یا بستن اشتباه چهار پیچ نگهدارنده صفحه می تواند دلیل آن باشد. در این حالت حتی یک بازیابی DFU هم نمی تواند مشکل گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل را حل کند.

از دلایل دیگر می توان به یک مشکل در طول بروزرسانی نرم افزاری سیستم ایفون ، دلیل دیگری که برای گیر کردن روی لوگو اپل می تواند وجود داشته باشد نصب نسخه بتای سیستم عامل iOS می باشد . در ارتباط با گوشی هایی که جیلبریک شده اند، مشکل ماندن روی لوگو اپل می تواند به دلیل مشکلاتی در رابطه با جیلبریک آن گوشی باشد. در برخی از موارد نیز مشکل روی آرم ماندن آیفون یک ایراد سخت افزاری است.

بررسی راهکارهای موجود برای رفع گیر کردن آیفون روی لوگو

زمانی که موبایل شما نمی تواند از صفحه لوگوی اپل عبور کند بهتر است قبل از سپردن گوشی به تعمیر، راه های عیب یابی زیر را انجام دهید.

1. راه اندازی مجدد دستگاه

برای اولین قدم بهتر است دکمه های Sleep/Wake و Volume Down را به مدت چند ثانیه فشار داده و نگه داشته تا لوگوی اپل ظاهر شود. اگر مشکل برطرف نشد سراغ مرحله بعد بروید.

راه اندازی مجدد دستگاه

2. استفاده از iTunes جهت بروزرسانی iOS

گاهی نصب یک نرم افزار جدید می تواند دلیل گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل باشد که با اصلاح iOS درست می گردد. در این روش کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

 • گوشی خود را به کامپیوتر وصل نمایید.
 • در رایانه،iTunes  را باز کنید.
 • وقتی موبایل شما متصل است سعی کنید آن را مجدداً راه اندازی نمایید.
 • هنگامی که آرم اپل مشاهده شد، هر دو دکمه را رها نکنید و آنها را نگه دارید تا در صفحه نمایش حالت بازیابی ظاهر شود. چنانچه از شما انتخاب گزینه بازیابی یا به روزرسانی خواسته شد، گزینه Update را انتخاب کرده تا با نصب برای به روز رسانی iOS اقدام کنید. اندکی صبر نمایید تا iTunes برای پاک کردن اطلاعات خود، مجدداً نصب iOS را انجام دهد. بعد از آن،iTunes  بارگیری نرم افزار را برای گوشی شما شروع می نماید. اگر بارگیری بیش از 15 دقیقه طول بکشد، موبایل شما از حالت بازیابی خارج می گردد. در این صورت نیاز به بازگشت به مرحله قبلی و راه اندازی مجدد دستگاه است. اگر مشکل روی آرم ماندن آیفون حل نشد گام بعدی را امتحان کنید.
استفاده از iTunes جهت بروزرسانی iOS

3. تهیه یک نسخه پشتیبان

گاهی قرار دادن گوشی در حالت ریکاوری و بازیابی آن از یک نسخه پشتیبان می تواند به طور بالقوه مشکل گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل را برطرف کند. همچنین بهتر است مراحل زیر را انجام دهید.

 • به یک رایانه نیاز دارید.
 • کابل USB گوشی را به رایانه متصل کنید. دقت کنید کابل به گوشی نصب نباشد.
 • موبایل خود را خاموش کنید.
 • حال دکمه Home را فشار داده و سپس کابل USB را به تلفن همراه وصل نمایید.
 • پس از روشن شدن گوشی، دکمه Home را فشار دهید تا آرم iTunes ظاهر گردد.
 • با اندکی صبر صفحه iTunes را می بینید. اکنون موبایل در حالت ریکاوری است.
 • چنانچه در  iTunesسوال شد که بروزرسانی یا بازیابی انجام شود، دکمه Restore را بزنید تا روند بازیابی iOS را شروع کرده و به نسخه پشتیبان تهیه iOS قبلی بازگردید.
تهیه یک نسخه پشتیبان

4.استفاده از ابزارهای اصلاح سیستم عامل iOS

در این مرحله بهتر است ابزارهای دیگر برای رفع گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل را امتحان کنید. برای این کار به فروشگاه App رفته و بهترین ابزار تعمیر iOS را برای گوشی اپل خود بیابید. سپس آن را بارگیری کرده و بر روی رایانه نصب نمایید.

بعد از نصب نرم افزار، با پیروی از دستورالعمل های روی صفحه به فرآیند تعمیر بروید. با این شیوه مشکلات گیر کردن موبایل روی آرم آیفون را برطرف کنید.

5.ریستور و بازگردانی ایفون به کمک DFU

یکی دیگر از روش های کاربردی ، استفاده از حالت DFU برای بازگردانی و ریستور کردن ایفون می باشد . در این روش تمامی اطلاعات شما در ایفون حذف خواهند شد . بنابراین پیش از انجام اینکار لازم است نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

تعمیر مشکل گیر کردن آیفون روی لوگو

چنانچه هیچ یک از راهکارهای موجود برای رفع گیر کردن موبایل روی لوگوی اپل شما مفید فایده نبود، بهتر است با خیال آسوده گوشی خود را به متخصصان مجرب نمایندگی تعمیرات اپل سپرده تا پس از عیب یابی مشکل سخت افزاری و نرم افزای آیفون را در اسرع وقت و با کمترین هزینه بررسی و تعمیر نمایند.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *