شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

برای رفع بوی بد یخچال چه باید کرد؟

از آنجایی که یخچال محیطی با درب بسته است و مواد غذایی مختلف را کنار هم نگه می دارد، امکان دارد  بوی نامطبوعی داشته باشد. در چنین مواقعی خوردن یک لیوان آب خنک از پارچی درون یخچال غیر ممکن می گردد. احتمالا هنگام نوشیدن آب با بوی بدی از آن مواجه می شوید. برای رفع بوی بد یخچال راهکارهای فراوانی پیشنهاد می شود اما تنها برخی از آن ها کاربردی هستند. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با راهکار اصلی رفع بوی بد یخچال آشنا سازیم.

رفع بوی بد یخچال

جهت رفع بوی بد یخچال آن را مرتب کنید!

اولین گام در برطرف کردن بوی نامطبوع یخچال، شناسایی منبع بو است. گاهی حتی با شست‌وشوی کامل یخچال هم بار دیگر بوی نامطبوع بازمی‌گردد، مگر این که منبع اصلی بو را خارج کنید. تمام مواد موجود در یخچال را بیرون بریزید و به دنبال ماده‌ای بگردید که تاریخ انقضای آن گذشته یا بیش از یک هفته داخل یخچال بوده است. تک‌تک موادی که از یخچال خارج می کنید را بررسی نمایید تا اگر بوی نامطبوعی می‌دهد، آن  را دور بیندازید.

یخچال را کامل تمیز کنید.

برای رفع بوی بد یخچال باید به صورت دوره ای کاملا بخش های مختلف یخچال را تمیز کنید. هنگام تمیز کردن یخچال تمامی قفسه‌ها و سینی‌های موجود در ساختار داخلی دستگاه را جدا کرده و آن ها را با آب و شوینده بشویید. بطری‌های محل نگهداری مایعات را درون سینک قرار دهید و به خوبی تمیزشان کنید. پیشنهاد می نماییم که با وسواس فراوانی تمامی درزهای درونی یخچال را تمیز کنید. در این راستا باید دقت کنید که هیچ گونه ماده ی اضافی خاصی در لبه ها و دیواره های دستگاه قرار نداشته باشد. چراکه همین موضوع می تواند باعث ایجاد بوی بدی در یخچال شود.

درزهایی که ممکن است تکه غذایی لای آن گیر کرده باشد را خوب تمیز کنید. در برخی از مواقع تکه غذاهای باقی مانده در درزهای داخلی یخچال باعث بوی بد آن می‌شوند. حتی دیده شده که مواد غذایی در کانال هوای یخچال هم جا خوش می‌کنند، تمامی شکاف و دریچه‌های داخلی یخچال را خوب بازرسی کنید تا تکه غذایی آنجا نباشد. نوارهای آب‌بندی دور یخچال را نیز با یک دستمال مرطوب پاک نمایید.

غذاهایی که زود فاسد می شوند را در معرض دید بگذارید.

همان طور که گفته شد بوی بد یخچال حاصل از مواد غذایی فاسد شده است. اگر امکان فراموش کردن حضور میوه و سبزیجات در یخچال شما وجود دارد، سعی کنید این گونه مواد مصرفی را در معرض دید قرار دهید. آن ها را در قفسه‌های میانی نگهداری کنید تا در هر بار باز کردن یخچال جلوی چشمتان باشند. به این ترتیب می توان اطمینان یافت تا قبل از اینکه مواد غذایی فاسد شدنی سر از سطل زباله در بیاورند، شما  آن ها را نوش جان کرده اید.

از ظروف مخصوص طبقه بندی مواد غذایی استفاده کنید.

دقت کنید که نباید غذاهای خریداری شده را با جعبه های سر بسته  درون یخچال قرار دهید. بسته بندی هایی که جایی برای گردش هوا ندارند، باعث فاسد شدن مواد غذایی و نیز دردسرهایی در رفع بوی بد یخچال می گردند. استفاده از ظروف مخصوص طبقه بندی مواد غذایی علاوه بر بخشیدن ظاهری مرتب به یخچال، موجب افزایش طول عمر غذاهای شما نیز می شوند.

از دانه های قهوه برای رفع بوی بد یخچال استفاده کنید.

قهوه می تواند عامل مهمی برای رفع بوی بد یخچال باشد. چند دانه ی قهوه را میان قفسه ها و کشوهای مختلف یخچال جاسازی کنید تا از شکل گیری بوی نامطبوع مواد غذایی در یخچال ممانعت به عمل آید.

نمایندگی یخچال ال جی

یخچال های ال جی دارای کیفیت بی نظیری می باشند که قابلیت های مدرنیته ی زیادی را در عین داشتن ظاهری زیبا عرضه می دارند. نمایندگی یخچال ال جی مرکز مجاز ارائه ی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع یخچال های ساخت lg است. این مرکز با به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب خود همواره آماده ی خدمت رسانیست. لازم به ذکر است که کلیه ی امور تعمیراتی در نمایندگی رسمی یخچال ال جی براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می شوند. 

اگر از برندهای دیگر استفاده می کنید، برای کسب اطلاعات در مورد تعمیر یخچال خود، به لینک های زیر مراجعه کنید:

امتیاز شما به این نوشته