شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

برفک زدن یخچال ساید ال جی

برفک زدن یخچال اتفاقی است که ممکن است برای یخچال های ساید امروزی نیز اتفاق بیفتد. بسیاری از افراد علت برفک زدن یخچال فریزر و یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال خود را نمی دانند و یا از راهکارهای رفع برفک و یخ زدگی یخچال خود خبر ندارند. از آن جا که این مشکل ممکن است برای هر یک از کاربران یخچال های ساید ال جی اتفاق افتاده و بدل به مسئله ای جدی و دردسر آفرین گردد، تصمیم گرفتیم این مقاله را به بررسی و مرور علت برفک زدن یخچال ساید ال جی ، اختصاص دهیم.

در ابتدا لازم است بدانید، فرایند برفک زدن یخچال ساید ال جی مانند وقوع این اختلال در هر یخچال دیگری، با کاهش چشمگیر عملکرد یخچال، همراه است و افت عملکرد سرمایشی یخچال را به دنبال دارد. عدم رسیدگی به چنین مسئله ی مهمی، میتواند منجر به خرابی جدی یخچال ساید گران قیمت شما شود و خسارت های زیادی را به شما تحمیل نماید. با ما در واحد تعمیر یخچال ال جی همراه باشید تا با بررسی دلایل چنین فرایندی، از وقوع برفک در یخچال، جلوگیری نماییم.

برفک زدن یخچال ساید ال جی

علت برفک کردن یخچال ساید ال جی

برفک زدن یخچال ساید ال جی به دنبال وقوع فرایندی ساده، اتفاق می افتد. به طور کلی، هوای خنک داخل یخچال، می بایست همواره در داخل اجزای مختلف آن به گردش درآمده و به طور مکرر، جریان داشته باشد. اما عامل مزاحمی هم بر سر راه وجود دارد و آن هوای گرم است. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان، برفک به وجود می آید. سه دلیل کلی برای وقوع این اختلال وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:

قرارگیری نامناسب یخچال عامل برفک زدن

یکی از عوامل مهم در تولید برفک یخچال ساید ال جی ، محل قرار گیری آن است. اگر محل نصب یخچال مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال، مقدار زیادی از رطوبت محیط وارد دستگاه شده و یخچال ساید ال جی برفک می‌زند. بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، میتوانید برای پیشگیری از برفک زدن یخچال ال جی آن ها را فاصله دهید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال ال جی

دلیل دیگری که می تواند به برفک زدن یخچال ساید ال جی ،  بیانجامد، خرابی لاستیک دور درب است. اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، می‌توان منتظر ظاهر شدن برفک هایی در یخچال بود.

این آموزش را از دست ندهید: آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال ال جی

خرابی ترموستات عامل برفک زدن یخچال

یکی دیگر از رایج ترین دلایل وقوع برفک در یخچال های ساید ال جی ، میتواند به خرابی ترموستات مربوط باشد. از آن جا که عیب یابی و تعمیر ترموستات یخچال، امری تخصصی به شمار میرود، لازم است حتما از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات یخچال حساس بوده و در صورت نداشتن دانش و تجربه ی کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

تعمیر ساید بای ساید ال جی در منزل

جابه جایی یخچال های ساید بای ساید  ال جی ، به دلیل حجم و وزن بالاتری که نسبت به سایر یخچال ها دارند، با محدودیت و دشواری بیشتری همراه است. به همین منظور و برای رفاه هر چه بیشتر کاربران، نمایندگی تعمیر یخچال ال جی، بخشی از خدمات خود را به تعمیر ساید بای ساید ال جی در منزل اختصاص داده است. تعمیر این تجهیزات، با کمترین خطا و بالاترین کیفیت ممکن، توسط کارشناسان نمایندگی لوازم خانگی ال جی در محل انجام خواهد شد.

چنانچه شما عزیزان نیز از کاربران و دارندگان انواع یخچال ها باشید، میتوانید در صورت بروز خرابی در دستگاه خود، با نمایندگی یخچال ال جی تماس حاصل کنید تا کارشناسان ما سریعا به محل مورد نظر شما اعزام شوند و مراحل عیب یابی و تعمیر یخچال را آغاز نمایند. گفتنی ست که انواع سرویس های تعمیر در منزل، دارای گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی است و در حداقل زمان به انجام خواهد رسید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *