شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا یخچال ال جی یخ نمی سازد

به هوای برداشتن چند تکه یخ به سراغ یخ‌ساز یخچال می‌روید اما هر کاری که می‌کنید، هیچ یخی از یخ‌ساز خارج نمی‌شود. شاید کمی عصبانی یا حتی نگران ‌شوید اما این مشکل خیلی هم وحشتناک نیست و قابل حل می‌باشد. مشکل یخ ندادن یا به این دلیل است که یخ‌ساز یخچال از کار افتاده است و هیچ یخی نمی‌سازد یا اینکه یخ‌ساز، یخ می‌ساز اما یخ از آن خارج نمی‌شود.

به همین دلیل قصد داریم مشکل یخ ندادن یخچال را در این دو حالت مورد بررسی قرار دهیم. از طرفی کاربران یخچال‌های ال جی و ساید بای ساید ال جی بیشتر با این مشکل روبه‌رو می‌شوند از این‌رو در ادامه این مطلب، علت یخ ندادن یخچال ال جی و همچنین یخچال ساید ال جی را نیز بررسی خواهیم کرد.

علت یخ ندادن یخچال ال جی

بررسی علل یخ ندادن یخچال ال جی

همانطور که اشاره کردیم علت یخ ندادن یخچال ال جی یا به این دلیل است که خود یخ‌ساز دچار مشکل شده است و هیچ یخی نمی‌سازد یا اینکه یخ‌ساز، یخ می‌سازد اما یخ از آن خارج نمی‌شود. بنابراین اگر یخچال شما با مشکل یخ ندادن یخ‌ساز روبه‌رو شده باشد، بهتر است با نمایندگی یخچال ال جی تماس بگیرید. تکنسین‌های نمایندگی ال جی به محل مورد نظر مراجعه کرده و با عیب‌یابی دقیق تشخیص خواهند داد که این مشکل از خود یخ‌ساز یخچال است یا اینکه یخ‌ساز یخچال سالم است و تنها یخ از آن خارج نمی‌شود. پس از تشخیص دقیق منشأ این مشکل، پروسه تعمیرات تخصصی یخچال ال جی را آغاز می‌کنند.

دلایل نساختن یخ توسط یخ‌ساز

مسدود بودن مسیر انتقال آب

ابتدا بهتر است مطمئن شوید که مسیر انتقال آب مسدود شده است یا خیر؟ جهت انجام این کار ابتدا باید یخچال خود را از برق بکشید، سپس از شیری که در پایین یخچال قرار داده شده است، جهت قطع جریان آب استفاده کنید. اکنون لوله انتقال آب را از شیر برقی جدا کنید. حالا درون لوله انتقال آب را به خوبی بررسی کنید و ببینید که مسیر انتقال آب با تکه‌هایی از یخ یا سایر موارد که می‌تواند مانع از انتقال آب شود، مسدود نشده باشد. اگر چنین مشکلی وجود داشت، مسیر لوله را صاف کنید، سپس آن را دوباره به شیر برقی متصل کرده و یخچال را روشن کنید. حالا یخ‌ساز یخچال را تست کنید و ببینید که آیا مشکل آن برطرف شده است یا خیر.

گرفتگی یا خرابی شیر ورودی آب

امکان دارد خرابی شیر برقی یا همان شیر ورودی آب حتی گرفتگی آن علت یخ ندادن یخچال ال جی باشد. درواقع با خرابی شیر ورودی آب هیچ آبی به یخ‌ساز یخچال نمی‌رسد بنابراین نباید از یخ‌ساز یخچال توقع ساختن یخ داشته باشیم. در چنین شرایطی بهترین راه حل تعویض شیر ورودی آب است. البته جهت انجام این کار بهتر است با نمایندگی یخچال ال جی تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز پس از حاضر شدن در آدرس مورد نظر شما، شیر ورودی آب را تعویض کنند.

یخ زدن لوله انتقال آب

لوله انتقال آب از داخل فریزر عبور می‌کند به همین دلیل احتمال یخ زدن آن وجود دارد. درصورتی که لوله انتقال آب یخ بزند، مشکل یخ ندادن یخ‌ساز به وجود می‌آید. بنابراین بهتر است لوله انتقال آب را بررسی کنید تا اگر یخ زده است با استفاده از سشوار یخ‌های آن را ذوب کنید.

گرفتگی فیلتر

رایج‌ترین علت یخ ندادن یخچال ال جی، گرفتگی فیلتر است. تکنسین‌های نمایندگی یخچال ال جی در این صورت به تعویض فیلتر یخچال ال جی روی می آورند تا مشکل آن برطرف شود.

چرا یخچال ال جی یخ نمی سازد

خرابی مدول یخ‌ساز

منظور از مدول یخ‌ساز همان سیستم یخ‌ساز یخچال است که دارای دو عضو بسیار مهم شامل: موتور و بازوی یخ‌ساز است. نحوه کار سیستم یخ‌ساز یخچال به این شکل است که ترموستات یا سنسور یخ‌ساز به منفی 9 درجه می‌رسد و موجب می‌شود که موتور سیستم یخ‌ساز شروع به چرخش کند. سپس مدول یخ‌ساز سیگنالی به شیر ورودی آب ارسال می‌کند تا برای تولید مجدد یخ، جریان آب را به این سیستم منتقل کند.

خرابی مدول یخ‌ساز موجب می‌شود که قالب یخ‌ساز از آب پر نشده و درنتیجه هیچ یخی ساخته نشود. البته ممکن است موتور سیستم یخ‌ساز معیوب شده باشد و عملکرد مدون یخ‌ساز را مختل نموده باشد. تکنسین‌های نمایندگی یخچال ال جی با عیب‌یابی دقیق سیستم یخ‌ساز یخچال ال جی قطعه آسیب‌دیده آن را پیدا کرده و به تعمیر یا تعویض آن می‌پردازند.

خرابی ترموستات قالب یخ‎ساز

همانطور که اشاره کردیم زمانی که دمای ترموستات به منفی 9 درجه برسد، موتور سیستم یخ‌ساز شروع به چرخش می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که ترموستات وظیفه کنترل دمای فرآیند ساخت یخ را برعهده دارد به گونه‌ای که با رسیدن دمای قالب به مقدار مشخص دستور تخلیه قطعات به داخل سطل و بارگیری مجدد قالب یخ‌ساز از آب داده می‌شود. درصورتی که ترموستات خراب شود و از کار بیافتد هیچ یخی ساخته نخواهد شد.

بنابراین خرابی ترموستات قالب یخ‌ساز نیز می‌تواند علت یخ ندادن یخچال ساید ال جی باشد. جهت اطمینان از سالم بودن ترموستات قالب یخ‌ساز می‌توانید از یک مولتیمتر استفاده کنید. درصورتی که از خرابی ترموستات اطمینان پیدا کردید تعمیر آن را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر یخچال ال جی بسپارید.

دلایل خارج نشدن یخ از یخ‌ساز

خرابی قفل درب

خرابی قفل درب یخچال نیز می‌تواند علت یخ ندادن یخچال ال جی باشد. همانطور که می دانید عملکرد قفل درب یخچال به این شکل است که اگر درب یخچال باز باشد، آبسردکن و یخ‌ساز از کار می‌افتند. گاهی اوقات خرابی این قطعه موجب می‌شود که در حال بسته بودن درب یخچال نیز آبسردکن و یخ‌ساز از کار بیافتند. بنابراین اگر آبسردکن و یخ‌ساز همراه با یکدیگر از کار افتادند می‌توانید احتمال خراب شدن قفل درب یخچال را در نظر بگیرید. خوشبختانه این حالت نشان می‌دهد که سیستم یخ‌ساز یخچال ال جی سالم است و تنها به دلیل خرابی قفل درب آن چنین مشکلی رخ داده است. تکنسین‌های نمایندگی یخچال ال جی برای رفع این مشکل قفل درب یخچال را تعمیر یا تعویض می‌کنند.

خرابی برد کنترلی دیسپنسر

منظور از برد کنترلی دیسپنسر، همان برد کنترلی یخ‌ساز یخچال است که در پشت صفحه نمایشگر یخ‌ساز و دکمه‌های عملکردی آن قرار دارد. همانطور که از نام این قطعه پیداست، برد کنترلی وظیفه کنترل و مدیریت تمامی دکمه‌ها و عملیات یخ‌سازی را برعهده دارد. با این وجود اگر برد کنترلی خراب شده و از کار بیافتد، کل سیستم یخ‌ساز نیز از کار می‌افتد.

خدمات تخصصی پیشه کمک: تعمیر برد یخچال ال جی

خرابی سلنوید دیسپنسر

یکی دیگر از مشکلاتی که نشان می‌دهد علت یخ ندادن یخچال ال جی از سیستم یخ‌ساز آن نیست، خرابی سلونید دیسپنسر است. سلنوید دیسپنسر قطعه‌ای از سیستم یخ‌ساز است که وظیفه باز و بسته کردن دربی که یخ از آن خارج می‌شود را برعهده دارد. درصورتی که این قطعه خراب شود هیچ یخی از یخ‌ساز خارج نمی‌شود درصورتی که سیستم یخ‌ساز سالم است. بنابراین اگر خرابی سلنوید دیسپنسر موجب بروز این مشکل شده باشد، تکنسین‌های نمایندگی یخچال ال جی این قطعه را تعویض می‌کنند.

هزینه تعمیر یخچال ال جی

همانطور که اشاره کردیم مشکلات متعددی می‌توانند منشأ یخ ندادن یخچال ال جی باشند. بنابراین کارشناسان نمایندگی ال جی پس از بررسی و عیب‌یابی دقیق یخچال، علت یخ ندادن یخچال ال جی را پیدا کرده و هزینه تعمیرات آن را برآورد می‌کنند. با این وجود هزینه تعمیر یخچال ال جی متناسب با نوع مشکلی که برای این دستگاه به وجود آمده است و تکنیک‌های منحصربه‌فردی که باید برای تعمیرات تخصصی آن به کار گرفته شود، متفاوت است.

تکنسین‌های نمایندگی ال جی پس از برآورد هزینه تعمیرات تخصصی یخچال ال جی، کاربر را در جریان قرار داده و با درخواست او پروسه تعمیرات را آغاز می‌کنند. درنهایت این دستگاه را بررسی می‌کنند تا از برطرف شدن مشکل آن مطمئن شوند. با این وجود یخچال ال جی را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی به کاربر تحویل می‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، بخوانید: خنک نکردن یخچال

تعمیر یخچال ال جی در محل

درصورتی که یخچال ال جی با هرگونه مشکلی روبه‌رو شد، می‌توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی تماس گرفته و از خدمات تعمیر یخچال ال جی در محل استفاده کنید. تعمیر یخچال ال جی در محل یکی از بهترین خدمات نمایندگی ال جی است که موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان کاربر می‌شود. درنتیجه موجب افزایش راحتی و آسایش کاربر می‌شود.

پاسخ به سوالات متداول در نمایندگی ال جی

تیم کارشناسان تعمیر یخچال با همکاری نویسندگان نمایندگی ال جی تمامی تلاش خود را می‌کنند تا با تولید محتوای ارزشمند به تمامی پرسش‌ها و سوالات متداول کاربران در زمینه نحوه استفاده از تمامی دستگاه‌های ال جی و علل مختلف خرابی هر یک از آن‌ها پاسخ دهند. بنابراین می‌توانید پاسخ سوالات متداول خود را در زمینه هر یک از محصولات ال جی در وب سایت نمایندگی تعمیرات ال جی دریافت کنید.

4/5(12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *