شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعویض سنسور یخچال ال جی

تعویض سنسور یخچال ال جی و دیگر برندها با این هدف انجام می شود که مشکلاتی همچون تنظیم نشدن دما و … برطرف شوند. یخچال ها، سنسورهای مختلفی دارند که هریک به شکل خاصی عمل می کنند. جالب است بدانید که تقریبا در بیشتر موارد، امکان تعمیر سنسور یخچال lg و سایر برندها وجود ندارد و حتما باید این قطعات را تعویض کرد. اگر سنسورها درست کار نکنند و به موقع تعویض نشوند، ارورهای یخچال نمایش داده نمی شوند و سیستم قادر به عیب یابی نیست.

همچنین ممکن است دما به درستی تنظیم نشود و همین مسئله، باعث خرابی مواد غذایی (یخ زدن یا فاسد شدن) شود. در ادامه نحوه تعویض سنسور یخچال ال جی را بررسی کرده و نکات مربوط به آن را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در این زمینه هم می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی  در پیشه کمک تماس بگیرید.

تعویض سنسور یخچال ال جی در محل

هزینه تعویض سنسور یخچال ال جی

قیمت تعویض حسگر یخچال lg و هر برند دیگری، به قیمت نمونه جدید این قطعه بستگی دارد. معمولا قطعات اورجینال، قیمت بیشتری دارند و در عین حال، کارایی و کیفیت بهتری را نیز ارائه می دهند. به طور کلی سنسورها جزو قطعات گران قیمت نیستند؛ اما ممکن است پیدا کردن نمونه اورجینال آنها با توجه به تحریم های موجود علیه کشورمان، کمی دشوار و هزینه بر باشد. مدل قطعه هم در هزینه تعویض سنسور یخچال ال جی تاثیرگذار است و باید به آن توجه کنید.

دلایل خرابی سنسور یخچال lg

معمولا حسگر یخچال به دلیل باز ماندن بیش از حد درب این دستگاه آسیب دیده و یا به طور کامل از کار می افتد. در این شرایط، برفک در داخل یخچال تشکیل شده  و دمای دستگاه، بیشتر از حد مجاز می شود. خرابی ترموستات و به هم ریختن تعادل دمایی یخچال هم عامل دیگری است که به سنسور آسیب می رساند.

عدم وجود سرمایش مناسب در یخچال هم گاهی روی سنسورها تاثیر منفی گذاشته و آنها را از کار می اندازد. دیگر دلیل خرابی حسگر یخچال هم از کار افتادن المنت موجود در دیفراست است. در هریک از این شرایط، باید هرچه زودتر اقدام به تعویض سنسور یخچال ال جی کنید؛ در غیر این صورت ممکن است قطعات دیگر هم آسیب ببینند و مشکلات شدیدتری در یخچال ایجاد شوند.

نحوه تعویض سنسور یخچال ال جی  

تعویض سنسور یخچال ال جی باید توسط یک تعمیرکار ماهر و با استفاده از تجهیزات و ابزار تخصصی انجام شود. این کار به ترتیب زیر انجام می شود:

1- جدا کردن یخچال از برق

2- پیدا کردن محل دقیق سنسور (با توجه به مدل یخچال)

3- بیرون آوردن کاور پلاستیکی نصب شده روی سنسور

4- دسترسی به سنسورها 

5- جداسازی سوکت متصل کننده سنسور به یخچال با استفاده از سیم چین

6- تهیه حسگر جدید (سنسور جدید باید کاملا مطابق با مشخصات یخچال بوده و اورجینال باشد)

7-جایگذاری و نصب سنسور جدید در یخچال و وصل کردن آن به سوکت

8- نصب کاور سنسور و بستن بخش های باز شده

9- وصل کردن یخچال به برق و تست عملکرد حسگرهای جدید

نحوه تست سنسور یخچال

پیش از تعویض سنسور یخچال ال جی یا هر برند دیگری، باید این قطعه را تست کرد. گاهی مشکلاتی که در عملکرد یخچال ایجاد می شوند، مربوط به سنسور نبوده و ناشی از خرابی دیگر قطعات این دستگاه هستند. به همین دلیل ضروری است که سنسور تست شود تا تعمیرکار اطمینان پیدا کند که ایراد از این قطعه بوده و مربوط به قطعات و اجزای دیگر نیست.

جهت تست حسگر یخچال، باید ترمیستور یخچال را بیرون آورده و منتظر بمانید تا این قطعه با دمای محیط سازگار شود. دقت کنید که سنسور باید به K2 اهم در دمای 68 درجه فارنهایت معادل 20 درجه سانتی گراد برسد. اگر سنسور در دماهای گفته شده، اعداد تعیین شده را نشان دهد، یعنی سالم است و نیازی به تعویض آن نیست. در غیر این صورت، نیاز به تعویض حسگر یخچال ال جی، در اولین فرصت است.

3/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *