شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چگونه آب خوردگی لپ تاپ لنوو را رفع کنیم؟

یکی از سوالاتی که کاربران در مراجعه به نمایندگی لپ تاپ لنوودارند، در مورد مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو است. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در اثر بی توجهی و عدم رعایت اصول استفاده از لپ تاپ و تجهیزات الکترونیکی آب یا مایعات دیگری وارد دستگاه شده باشد. گاهی این مشکل باعث آسیب های جدی به سیستم می شود و با سولفاته کردن قطعات داخلی لپ تاپ، استفاده از آن را عملا غیر ممکن می کند. اما اگر میزان مایعی که وارد این دستگاه شده کم باشد می توان با رعایت مواردی که در ادامه بیان می شوند مانع از آسیب های جدی تر شد.

آبخوردگی لپ تاپ لنوو

برای رفع مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو چه اقداماتی انجام دهیم؟

چنانچه پس از آب خوردگی لپ تاپ اقدامات سریعی انجام نشود، باید شاهد خرابی های بیشتر این دستگاه باشید. در اولین اقدام برق سیستم را قطع کنید. باتری لپ تاپ را خارج کرده و تمامی تجهیزات جانبی را نیز از آن جدا کنید. سپس با یک دستمال نخی اقدام به خشک کردن سطح آب خورده کنید. اگر میزان مایع زیاد باشد، لپ تاپ را به صورت 8 باز کرده و در هوای آزاد قرار دهید. از باد گرم سشوار و تابش مستقیم نور خورشید برای خشک کردن لپ تاپ استفاده نکنید. قطعات مختلف دستگاه را از آن جدا کنید تا زودتر خشک شود. تا 24 ساعت بعد از خشک شدن لپ تاپ از آن استفاده نکنید. بهترین و مطمئن ترین کار برای حل مشکل آبخوردگی لپ تاپ لنوو یا هر برند دیگری، خاموش کردن دستگاه و مراجعه به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر است. نمایندگی مجاز لنوو برای ارائه تخصصی ترین خدمات در زمینه تعمیر لپ تاپ آبخورده در خدمت شماست.

خارج کردن باتری لپ تاپ لنوو

در اولین اقدام پس از آب خوردگی لپ تاپ لنوو لازم است تا باتری آن را  جدا کنید. همانطور که میدانید ورود آب به داخل مدارات الکترونیکی باعث اتصال کوتاه آنها می شود. خارج کردن باتری لپ تاپ باعث قطع شدن برق کامل قطعات مختلف آن می شود.

خدمات تخصصی نمایندگی لنوو: تعمیر باتری لپ تاپ

جدا کردن کابل و تجهیزات جانبی

پس از آنکه باتری لپ تاپ را جدا کردید، حال لازم است سریعا اقدام به جداسازی تمامی تجهیزات جانبی مانند موس، هارد اکسترنال و … کنید. در صورت آب خوردگی لپ تاپ لنوو زمان بسیار مهم است و برای جلوگیری از آسیب جدی انجام تمامی این مراحل باید در کمترین زمان ممکن انجام شوند.

خشک کردن لپ تاپ با دستمال چند لایه

اگر مایع به صورت سطحی روی لپ تاپ ریخت،  با استفاده از دستمال های چند لایه شروع به خشک کردن آب وارد شده در لپ تاپ کنید. این کار از نفوذ مایع به قطعات داخلی لپ تاپ جلوگیری می کند.

خشک کردن لپ تاپ در هوای آزاد

در این مرحله از رفع مشکل آب خوردگی لپ تاپ Lenovo ، لازم است که دستگاه را باز کرده و به شکل عدد 8 وارونه قرار دهید تا در هوای آزاد خشک شود. توجه داشته باشید که نور آفتاب، باد گرم سشوار و مواردی از این دست علاوه بر اینکه هیچ کمکی در خشک شدن دستگاه نمی کنند، باعث بروز مشکلات بیشتری هم می شوند.

رفع آب خوردگی لپ تاپ lenovo

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: آموزش تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو

خارج کردن قطعات لپ تاپ

چنانچه مایع ریخته شده بر روی لپ تاپ زیاد باشد، در کنار اقدامات بالا باید قطعات آن را نیز از هم جدا کنید. کیبورد مهمترین قطعه ای است که باید از لپ تاپ جدا شود. پس از جدا کردن این قطعه آن را به صورت مجزا در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. اگر هیچ آشنایی با قطعات سخت افزاری لپ تاپ ندارید بهتر است این کار توسط تکنسین مربوطه انجام شود.

تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو

تکنسین های تعمیرات لپ تاپ لنوو در واحدی مجزا و با بهترین تجهیزات روز دنیا اقدام به ترمیم و تعمیر مدل های مختلف این دستگاه می کنند. ترمیم قاب لپ تاپ لنوو، تعویض فن لپ تاپ lenovo، رفع مشکل آب خوردگی لپ تاپ لنوو و … از جمله ی این فعالیت هاست. متخصصان نمایندگی لنوو تمام تلاش خود را در راستای ترمیم و تعمیر قطعات لپ تاپ به کار می گیرند. در صورتی که تعمیرات امکان پذیر نباشد، پس از کسب اجازه از مشتری قطعه ی آسیب دیده را با نمونه ی اورجینال و شرکتی جایگزین می کنند.

امتیاز شما به این نوشته