شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی

در صورتی که با خاموش شدن مانیتور و یا روشن نشدن آن مواجه شوید احتمالاً نیاز به تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی یا همان منبع تغذیه مانیتور دارید. تمامی قطعات مانیتور برای فعالیت خود نیاز به انرژی الکتریکی دارند. این انرژی توسط برد تغذیه یا برد پاور تهیه می شود که به واسطه تبدیل برق 220 ولت شهری به ولتاژهای پایین تر- بین 3.5، 5 یا 12 ولت- صورت می گیرد. در واقع برد تغذیه دارای یک ورودی و یک خروجی می باشد.

در بخش ورودی، برق با ولتاژ بالا وارد شده و پس از عبور از مدار برد و قطعات الکترونیکی برد مانند خازن ها، تزانزیستور، دیود و آی سی، ولتاژ آن کاهش یافته و به سایر اجزا فرستاده می شود. گاهی این فرآیند دچار مشکل شده و عملکرد برد به درستی انجام نمی شود. در این شرایط یا قطعات ولتاژ بیشتری دریافت می کنند، که در این صورت احتمال سوختن و از کار افتادن آنها وجود دارد و یا اینکه ولتاژ پایین تری دریافت کرده و نمی توانند فعال شوند. این همان شرایطی است که باید برد پاور مورد بررسی قرار گیرد. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب برخی از مهمترین نشانه های خرابی برد پاور یا برد تغذیه مانیتور ال جی را بررسی کنیم.

تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی

علائمی که تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی را ضروری می کند؟

خرابی منبع تغذیه مانیتور ال جی با نشانه های متعددی همراه است اما شاید مهمترین نشانه آن روشن نشدن مانیتور باشد. زمانی که شما مانیتور را به برق زده و قصد روشن کردن آن را دارید اما با زدن دکمه پاور دستگاه روشن نمی شود، احتمال خرابی برد پاور بسیار زیاد است. از دیگر نشانه هایی که تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی را به همراه دارند می توان به خاموش شدن ناگهانی مانیتور اشاره کرد. اگر پس از گذشت چند دقیقه از روشن کردن دستگاه، به یکباره خاموش شود، احتمالاً یکی از قسمت های برد آسیب دیده است. دیر روشن شدن مانیتور نیز یکی دیگر از علائم خرابی منبع تغذیه دستگاه می باشد. رفع تمامی این مشکل منوط به تعمیر برد پاور یا منبع تغذیه می باشد که برای رفع آنها می توانید به نمایندگی تعمیرات ال جی مراجعه کنید.

تعویض یا تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی

اینکه امکان تعمیر برد تغذیه مانیتور وجود دارد یا نه بستگی به شدت آسیب دیدگی آن دارد. گاهی اوقات آسیبی که به منبع تغذیه وارد شده بسیار جزئی است و با تعویض چند خازن یا دیود ممکن است مشکل آن برطرف شود. اما گاهی نیز شدت آسیب دیدگی برد بالا بوده و راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و باید تعویض شود. سوختن برد، شکستگی و آب خوردگی از جمله مشکلاتی است که در آن امکان تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی وجود ندارد. کارشناسان برای تعمیر منبع تغذیه، ولتاژهای خروجی آن را در حالت استندبای و آماده به کار اندازه گیری می کنند. چنانچه ولتاژها کمتر یا بیشتر از حد معمول باشند، اقدامات لازم را برای رفع مشکل برد انجام می دهند.

هزینه تعمیر منبع تغذیه ماینتور ال جی

هزینه دقیق را نمی توان برای تعمیر منبع تغذیه بیان کرد اما به طور کلی این امر بستگی به میزان آسیب دیدگی و قطعات مورد نیاز برای تعمیر دارد. همچنین مدل دستگاه و مدل برد نیز از مسائلی است که در برآورد هزینه تعمیر، نقش اساسی دارند. اگر تعمیر برد تغذیه مانیتور ال جی امکان پذیر نباشد، در این صورت باید برد تعویض شود. در این حالت نیز هزینه تعویض بستگی به مدل برد پاور و مدل مانیتور دارد.

نمایندگی تعمیر مانیتور ال جی

نمایندگی تعمیر مانیتور ال جی علاوه بر تعمیر برد پاور، خدمات دیگری نظیر تعمیر مین برد، تعمیر صفحه نمایش، تعمیر فلت، تعویض و تعمیر بک لایت ، تعمیر پورت های ورودی و خروجی، رفع مشکل رنگ پریدگی و تعمیر پیکسل های مانیتور ال جی را به کاربران ارائه می کند. شایان ذکر است که متخصصان این مرکز از زبده ترین و باتجربه ترین مهندسین فنی کشور بوده و از مدارک بین المللی تعمیر مانیتور برخوردار می باشند. از این رو آنان قادرند تمامی مشکلات مانیتور شما را به درستی تشخیص داده و اقدام مناسب را برای رفع آن انجام دهند. اگر می خواهید دستگاه خود را در معتبرترین مرکز تعمیرات ال جی تعمیر کنید، هم اکنون با شماره تلفن درج شده در این صفحه تماس بگیرید. کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”5195″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته