شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد؟

وقتی تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، مجموعه ای از علامت های سوال مختلف در ذهن کاربر شکل می گیرد که نیم بیشتری از آنها را نمی تواند پاسخ دهد. این مشکل به خصوص برای آن دسته از کاربران که مدام هارد اکسترنال خود را به تی وی متصل می کنند، بسیار پر رنگ است. اتصال این هارد به تلویزیون مزایای بسیاری دارد و رفاه بیشتری را برای کاربر فراهم می کند. به همین دلیل است که وقتی تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، کاربر دچار تشویش و نگرانی می شود و به دنبال راهی می گردد تا بتواند این مشکل را رفع کند.

تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد

راهکارهای شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون ال جی

امروزه استفاده از سی دی ها و دی وی دی ها رو به کاهش است. این ابزار ها جای خود را به انواع و اقسام هارد های کوچک و بزرگ داده اند. دقیقا مشابه کاری که نوار های کاست در سال های اخیر انجام دادند. بیشتر کاربران که از هارد اکسترنال استفاده می کنند، آرشیوی از فیلم ها و موسیقی ها یا برنامه های آموزشی گوناگون دارند و هر لحظه که بخواهند آنها را از طریق پورت USB ،play  می کنند. به همین دلیل است که وقتی تلویزیون الجی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، می تواند شروع مشکلات بدی برای آنها باشد. در ادامه به بررسی راه حل های این مشکل می پردازیم.

MBR هارد را تغییر دهید

وقتی تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، لازم است، MBR هارد خود را از حالت GPT به Basic تبدیل کنید؛ زیرا GPT توسط وسایلی نظیر تلویزیون و رسیور پشتیبانی نمی شود و در نتیجه کاربر نمی تواند به اطلاعات هارد دسترسی داشته باشد.

به فرمت استاندارد FAT32 توجه کنید

برای آنکه تلویزیون ال جی بتواند هارد اکسترنال شما را شناسایی و اطلاعات آن را بخوانند، باید حافظه هارد اکسترنال از فرمت استاندارد FAT32 پیروی کند. برای اطلاع از این موضوع هارد را از طریق کامپیوتر بررسی کنید. در صورتی که فرمت آرایش فایلی حافظه NTFS باشد، روبه رو شدن با پیغام not recognized طبیعی است. 

  • وقتی تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، برای تغییر فرمت هارد اکسترنال ابتدا اطلاعات خود را در جایی مناسب کپی کنید. 
  • سپس بر روی درایور مربوط به حافظه هارددیسک اکسترنال مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید.
  •  سپس در پنجره باز شده در منوی کرکره ای File System گزینه FAT32 را انتخاب کنید و مراحل تایید را دنبال کنید. 
  • پس از چند دقیقه و با توجه به ظرفیت حافظه هارد، مراحل تبدیل فرمت انجام خواهد شد. 
  • در نهایت اطلاعات را دوباره روی هارد اکسترنال کپی کنید.
فرمت کردن هارد اکسترنال

پورت مناسب

وقتی تلویزیون ال جی هارد اکسترنال را نمی شناسد ، دقت کنید که هارد را به پورت مناسب متصل کرده باشید. در غیر این صورت هارد توسط تلویزیون شناسایی نمی شود. اگر تلویزیون بیش از یک پورت USB دارد، هارد اکسترنال را به پورت USB که با برچسب HDD REC علامت گذاری شده است، متصل کنید.

رفع اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی

تعمیرات ال جی در تهران

مرکز تعمیرات ال جی در تهران به همت مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. این واحد تخصصی به صورت جداگانه و منفک در تعمیرگاهی اختصاصی فعالیت می کند. از آنجا که کمپانی ال جی در تولید محصولات متنوعی از فناوری و تکنولوژی های جدید فعالیت دارد، نیازمند دریافت خدمات پس از فروش و تعمیرات مجاز و معتبر نیز هست. در مرکز تعمیرات ال جی در تهران همه آنچه که برای اجرای یک سرویس تعمیرات با کیفیت لازم است، فراهم شده است.

امکانات و تسهیلات این مرکز تعمیراتی بسیار وسیع و گسترده است و هر سطحی از نیاز را پاسخ می گوید. کاربران محترم می توانند تماس بگیرند و مشکل خود را مطرح کنند. کارشناس مربوطه با توجه به اختلال موجود شما را به بخش مربوطه ارجاع می دهد و کمک می کند تا از مسیر درست مشکل خود را برطرف سازید. باید بدانید که تمام خدمات و سرویس های این مرکز تعمیراتی همراه با ارائه ضمانت نامه های رسمی و گارانتی تضمین کیفیت است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *