شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا درب لباسشویی ال جی باز نمی شود؟

با کمی گشت و گذار در فروم هایی که توسط خانم ها اداره میشود، متوجه خواهید شد که مختل شدن عملکرد لباسشویی یکی از مهم ترین دغدغه های خانم های خانه دار و یا هر کسی که با شستن لباس ها سر و کار دارد، محسوب میشود. باز نشدن درب لباسشویی ال جی از شایع ترین اختلالات رخ داده در ماشین لباسشویی است که در این بخش به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت. برای آنالیز این مشکل ابتدا لازم است از ساختار درب لباسشویی آگاه شویم.

قفل درب که اتصال دو در به هم نامیده می شود ، یک مکانیسم ایمنی است که در ماشین لباسشویی هایی که دربشان اغلب از رو به رو باز می شود و برخی مدلهای لباسشویی که دربشان ازبالا باز می شود به کار می رود. این ساختار مانع از باز شدن در و چفت در هنگامی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است، میشود. سیستم درب ماشین لباسشویی از یک زبانه سوار شده روی در و یک مکانیسم قفل قرار گرفته در پشت پانل جلویی درب یا بالای لباسشویی، تشکیل شده است.

مکانیسم قفل هم عموما از یکسری کلید و سلونئوید باز و بسته شدن تشکیل می شود. زمانی که برنامه شستشوی لباسشویی آغاز میشود، کنترل لباسشویی سلونئید قفل را فعال می کند تا مانع از باز ماندن درب لباسشویی شود. درانتهای چرخه شست و شو هم این کنترل سلنوئید باز شدن قفل را فعال می کند. معمولا یک یا دو دقیقه بعد از اتمام مراحل شستشو قفل درب باز میشود، در غیر این صورت اختلالی در این روند رخ داده است. قفل شدن درب لباسشویی ال جی، مشکلی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

باز نشدن درب لباسشویی ال جی

دلایل باز نشدن درب لباسشویی ال جی

باز نشدن درب لباسشویی ال جی میتواند به دلایل متعددی رخ دهد. خرابی در قفل ماشین لباسشویی ال جی، پوسیدگی و هرز شدن لولای درب ماشین لباسشویی و عدم تخلیه آب لباسشویی از جمله دلایل رایج بروز این اختلال هستند. هر یک از موارد گفته شده راهکار خاصی را برای برطرف شدن میطلبند. در ادامه مطلب هر یک از دلایل عنوان شده را به طور مفصل بررسی کرده ایم.

1. خرابی در قفل درب ماشین لباسشویی

طراحی همه ماشین های لباسشویی به گونه ای صورت گرفته است که دارای قفلی با سیستم امنیتی بالا هستند. این قفل به منظور باز نشدن درب لباسشویی ال جی در حین کار کردن ماشین، تعبیه شده است. اگر پس از گذشت یک الی دو دقیقه درب ماشین لباسشویی باز نشود، می توان خرابی قفل درب را عامل این جریان دانست.

در لباسشویی های نسل جدید خوشبختانه اکثر اختلالات از طریق کد روی صفحه نمایشگر ظاهر میشوند. اغلب تکنسین های فعال در حوزه تعمیرات تعویض قفل درب لباسشویی را به تعمیر آن ترجیح میدهند؛ چرا که قفل درب ماشین لباسشویی ال جی در بازار با قیمتی مناسب ارائه میشود.

2. عدم تخلیه آب لباسشویی

عدم تخلیه آب میتواند یکی از دلایل باز نشدن درب لباسشویی ال جی باشد؛ به این صورت که عدم تخلیه آب لباسشویی این تصور را در لباسشویی ایجاد میکند که فرایند شستشو هنوز به پایان نرسیده است؛ از این رو در صورتی که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به هر دلیلی از مخزن خارج نگردد ، درب دستگاه به هیچ وجه باز نخواهد شد.

در این صورت به منظور باز شدن در ماشین لباسشویی ، آب داخل لباسشویی را به کمک فیلتر تخلیه کنید. پس از دقایقی از تخلیه آب ، درب ماشین لباسشویی باز خواهد شد.

3. پوسیدگی و هرز شدن لولای درب ماشین لباسشویی

زبانه و لولا، دو بخش مهم درب ماشین لباسشویی هستند که برای قفل شدن و چفت شدن درب دستگاه به کار می رود. کار لولا، چرخش راحت درب می باشد که غالبا از جنس پلاستیک ساخته شده و با فشار در، هنگام باز و بسته کردن درب هم ممکن است شکسته شود، یکی از دلایلی که باعث می شود درب باز نشود، تنظیم نبودن درب روی لولا می باشد، از این رو خرابی و پوسیدگی لولا می تواند باعث قفل شدن درب ماشین شود. شما می توانید با بررسی این بخش، به خرابی و سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که تمامی پیچ ها سفت بسته شده باشند، در غیر اینصورت می توانید این کار را به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

چرا درب لباسشویی ال جی باز نمی شود

رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی ال جی

فرایند تعمیر به این صورت است که نمیتوان نسخه ای ثابت برای رفع یک مشکل پیچید. لازم است دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد و اختلال رخ داده ریشه یابی شود تا مناسب ترین راهکار برای رفع مشکل مورد نظر ارائه شود. باز نشدن درب لباسشویی ال جی نیز از این قاعده پیروی کرده و با فرمولی خاص قابل برطرف شدن نیست.

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، این مشکل میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد که هر یک برای برطرف شدن راهکار منحصر به فردی را میطلبند؛ در این زمینه، این نکته را در نظر داشته باشید که هر مشکلی هر اندازه که سطحی و ساده باشد میتواند به دست افراد بی تجربه، گسترش پیدا کند و تمامی عملکرد دستگاه را مختل کند؛ در نتیجه توصیه میکنیم تعمیر باز نشدن درب لباسشویی ال جی را به نمایندگی لباسشویی ال جی بسپارید.

نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی

نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، خدماتی هستند که در نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در بالاترین سطح کیفی ارائه میشوند. محصولات عرضه شده توسط کمپانی ال جی همواره از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده اند؛ از این رو نمایندگی تعمیر لباسشویی در تلاش است تا خدمات خود را در سطح استاندارد های این کمپانی ارتقا بخشد. تکنسین های مجرب و متخصص، تجهیزات مدرن و پیشرفته و مدیریتی متعهد و صادق، همگی مهم ترین اولویت خود را بر مبنای جلب رضایت مشتری بنا نهاده اند و همواره تلاش میکنند فعالیت خود را به گونه ای پیش ببرند که رضایت مشتریان در راس امور قرار داشته باشد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *