شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

مک بهتر است یا ویندوز؟

سیستم عامل مکینتاش بهتر است یا ویندوز؟ این سوال برای خرید یک سیستم رایانه ای جدید می تواند ذهن کاربران عادی را به خود مشغول کند. مقایسه ی مک و ویندوز جنبه های گوناگونی دارد. سال هاست که شاهد رقابت تنگاتنگ و هیجان انگیزی میان این دو سیستم عامل هستیم. بنابراین برتری یکی بر دیگری احتمالا نسبی خواهد بود. این برتری می تواند از دیدگاه افراد مختلف با یک تعصب کلی به برند سازنده رو به رو باشد. در ادامه قصد داریم کلیه ی جوانب قیاس مک و ویندوز را شرح دهیم.

مقایسه ی مک و ویندوز

همان طور که گفته شد، مقایسه ی مک و ویندوز یک موضوع نسبی است که دارای معیارها و المان های تعیین کننده ی مختلفی می باشد. در واقع برتری یکی از دو سیستم عامل مک و ویندوز بر دیگری برای هر کاربر تفاوت خواهد داشت. در بررسی این تفاوت پارامترهای زیر دخیل هستند:

مقایسه ی مک و ویندوز

تعداد نرم افزارهای سازگار با سیستم عامل های مک و ویندوز

اولین نکته ای که برای مقایسه ی مک و ویندوز باید به آن توجه کرد، تعداد نرم افزارهای سازگار است. این مسئله به خصوص با وجود تحریم های مرتبط با کمپانی اپل در کشور عزیز ما سطح دسترسی کاربر را تعیین می کند. اگر احتمال می دهید که برای انجام فعالیت های مرتبط با شغلتان باید مرتبا نرم افزارهای جدیدی بر روی رایانه ی خود نصب کنید، بهتر است خرید یک رایانه ی زیبا و ظریف از کمپانی اپل را فراموش کنید و به سراغ برندهایی بروید که از ویندوز پشتیبانی می کنند.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • انعطاف پذیری محیط دیجیتال سیستم عامل مک و ویندوز

انعطاف پذیری پارامتر دیگری است که در مقایسه ی مک و ویندوز نقش دارد. محیط دیجیتال سیستم عامل مک گاهی اوقات انعطاف کمتری نسبت به ویندوز خواهد داشت. تعداد میانبرهای کاربردی در رایانه های اپل انگشت شمار هستند. این در حالی است که ویندوز مملو از ترفندها و تکنیک هایی است که می تواند بر سرعت انجام فعالیت های روزانه بیافزاید. علاوه بر این مک قدرت چندانی در برابر پشتیبانی از نرم افزارهای قدیمی ندارد. مثلا اتصال مک بوک به تلویزیون نیازمند برنامه های مختلفی می باشد در حالی که برای وصل کردن یک لپ تاپ ویندوزی به تلویزیون مشکل چندانی نخواهید داشت.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • کیفیت تصاویر در ابعاد نرم افزاری سیستم عامل مک و ویندوز

براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان دنیای تکنولوژی در فرآیند مقایسه ی مک و ویندوز، زمانی که بحث به کیفیت نمایش تصاویر می رسد، مک برنده ی میدان است. اگر بخواهیم دیدگاه منصفانه ای به این موضوع داشته باشیم، باید بگوییم که بحث کیفیت تا حدی می تواند سلیقه ای باشد. در نتیجه اگر از طرفداران کمپانی اپل هستید، احتمالا به نمایش تصاویر با کیفیت در سیستم عامل مک اعتقاد دارید.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • پارامتر امنیت در سیستم عامل مک و ویندوز

    حفظ امنیت رایانه در برابر ویروس بدافزارهای مختلف و وب سایت های گوناگون یکی از امتیازات بارز مک است. بسیاری از کاربران مک استفاده از آنتی ویروس را به راحتی کنسل می کنند. در حالی که ویندوز همواره با مشکل ویروسی شدن رو به رو است.

[us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”]
  • قیمت سخت افزار مرتبط با مک

در مقایسه ی مکینتاش و ویندوز قیمت سخت افزارهای رایانه اهمیت بالایی دارد. متاسفانه اپل با قیمت های سرسام آوری رایانه های خود را به فروش می رساند. اما ویندوز در برندهای مختلفی وجود دارد. کامپیوترها و لپ تاپ های میان رده و ارزان قیمت بسیاری در بازار دیده می شوند که از ویندوز 10 پشتیبانی می کنند. اگر محدودیت بودجه دارید، خرید سیستم های مرتبط با مکینتاش را از یاد ببرید و یک سیستم کاربردی سازگار با ویندوز 10 تهیه کنید. البته لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی اپل سیستم های رایانه ای اپل را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن عرضه می نماید.

امتیاز شما به این نوشته