شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

حالت ماکرو در دوربین گوشی ها چیست؟

بسیاری از عکس هایی که کاربران در طول روز با گوشی ثبت می کنند در اندازه های شناخته شده و استانداردی است که در اطرافشان وجود دارد. اما اگر می خواهید نمونه ها و نکاتی را در عکس خود به نمایش بگذارید که تا به حال کسی ندیده و یا کمتر مورد توجه قرار گرفته اند به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از قابلیت عکاسی حالت ماکرو در دوربین گوشی ها خود استفاده کنید.

اما سوالی که در این هنگام ممکن است برای شما به وجود آید این است که “حالت ماکرو در دوربین موبایل ها چیست؟” برای اینکه پاسخ کاملی به شما ارائه دهیم باید ابتدا تعریف کلی از عکاسی ماکرو در ذهن خود داشته باشید پس ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

حالت ماکرو در دوربین گوشی ها

تعریف عکاسی ماکرو در دوربین گوشی

به طور کلی حالت ماکرو در دوربین موبایل و یا دوربین های مخصوص عکاسی به شما این امکان را می دهد تا عکس هایی به جزئیات بسیار دقیق از سوژه های کوچکی مانند: حشرات ، گل و گیاه و قطرات آب تهیه کنید.در این حالت لنز دوربین قادر است روی سوژه هایی که فاصله کمی با دوربین دارند (حتی تا چند سانتی متر) تمرکز کند و تصاویری با جزئیات زیاد و بزرگ نمایی بالا را ایجاد کند.

معمولا در حالت استاندارد دوربین گوشی ها نمی تواند روی اشیاء خیلی نزدیک تمرکز کند اما با استفاده از حالت ماکرو در دوربین موبایل ، لنز به گونه ای تنظیم می شود که قادر به تمرکز روی اشیاء نزدیک است.

تنظیمات حالت ماکرو در دوربین موبایل ها

همانطور که می دانید امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از موبایل ها دارای چند دوربین در قسمت پشتی خود هستند که اکثرا یکی از این دوربین ها برای عکاسی در حالت ماکرو روی گوشی قرار گرفته است. اگر شما از یک موبایل اندرویدی با چند دوربین استفاده می کنید و می خواهید عکس ماکرو بگیرید کافیست که دوربین گوشی خود را باز کرده و سپس از بخش تنظیمات دوربین خود به دنبال علامت “گل” بگردید و روی آن کلیک کنید تا گوشی شما از دوربینی که برای عکاسی ماکرو طراحی شده ، استفاده کند.

مورد دومی که می توان در مقاله ” حالت ماکرو در دوربین موبایل ها چیست” به آن اشاره کرد برای کاربرانی است که از گوشی های آیفون استفاده می کنند. باید گفت که این نوع گوشی ها برای گرفتن عکس ماکرو نیاز به تنظیمات خاصی ندارند و شما کافیست که دوربین موبایل خود را به سوژه نزدیک کنید در این حالت خود دوربین بر روی حالت ماکرو برای عکاسی تنظیم می شود.

نکته: به طور کلی دو نوع لنز واید و اولترا واید در دوربین گوشی ها تعبیه شده است که مربوط به عکاسی در حالت ماکرو هستند.

اگر حالت ماکرو در دوربین موبایل شما وجود نداشت می توانید با استفاده از لنزهای جداگانه ای که برای این عکاسی ماکرو ساخته شده اند و به راحتی روی گوشی نصب می شوند استفاده کنید و بدیهی است که برای به تصویر کشیدن عکس های با کیفیت باید از لنزهای با کیفیت نیز در این زمینه استفاده کنید.

نکات مهم برای افزایش کیفیت تصاویر حالت ماکرو در دوربین موبایل ها

چون عکاسی حالت ماکرو در دوربین موبایل ها و یا دوربین های حرفه ای جزئیات زیادی را ثبت می کند در نتیجه هنگام عکاسی باید نور محیط به اندازه کافی باشد تا در اثر نور کم جزئیات تصویر از بین نرود.

هنگامی که برای عکاسی حالت ماکرو در دوربین موبایل می خواهید به سوژه نزدیک شوید باید دقت کنید که دستتان مانع نور نشده و یا سایه ای روی سوژه نیفتد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید : گوشی خود را مودم کنید

چون هنگام استفاده از حالت ماکرو در دوربین موبایل ها معمولا لرزش دست بیشتر احساس می شود توصیه می شود که حتما از سه پایه های مخصوص هنگام انجام این کار استفاده کنید تا بتوانید تصاویری با وضوح بالاتر ثبت کنید.

همچنین هنگام استفاده از حالت ماکرو در دوربین موبایل خود بهتر است که از سوژه هایی عکس بگیرید که دارای بافت و جزئیات بارزتری نسبت به بقیه هستند مانند: برگ های گیاهان و پر پرندگان.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *