شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

خش خش صدای تلفن یا نویز تلفن

خش خش صدای تلفن یا نویز تلفن یکی از مشکلاتی است که گاهاً در برخی از تلفن ها ایجاد شده و کیفیت صدای دریافتی را کاهش می دهد. نویز تلفن در واقع اختلالی است که مانع از برقراری ارتباط می‌گردد. صداهای نامتعارف، قطع و وصلی خطوط و هر اشکالی که مانع از ارتباط صحیح می‌گردد، برقراری ارتباط موثر و انتقال پیام را مختل خواهد کرد.

سیستم های مخابراتی با پالس کار می کنند و نویزها معمولا در سیگنال های اصلی اختلال ایجاد کرده و باعث ابهام در برقراری ارتباط می شود. از آن جا که این مشکل یک اختلال متداول و شایع به شمار میرود، تصمیم گرفتیم مقاله ای را به بررسی دقیق تر آن اختصاص دهیم. شناخت دقیق از این مسئله میتواند به رفع آگاهانه‌ی چنین مشکلی، کمک بسیاری کند.

نویز تلفن یا خش خش صدای تلفن

آشنایی با انواع نویز تلفن

نویز نقطه ای

یکی از رایج ترین انواع نویز تلفن، نویزهای نقطه‌ای هستند. این نویزها، مانند لکه‌های روشن و یا مشکی دیده می‌شوند. پنهان شدن تصویر و اهداف یکی از اثرات شایع این نوع از اختلال به شمار می آید. این نوع از نویزها معمولا به راحتی آشکار نمی‌شوند اما پس از تشخیص کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک، قابل رفع هستند.

نویز اتمسفر

تخلیه ی بارهای الکتریکی ابرها می‌تواند در شکل گیری این نویز تاثیر گذار باشد. تغییرات جوی مثل رعد و برق، بارش و هرگونه تغییرات آب و هوایی می‌تواند سبب به وجود آمدن این نوع از نویز شود. در صورت مواجهه با چنین مشکلی میتوانید کارشناسان ما را در جریان امر قرار دهید.

نویز رگباری

نویز رگباری یکی دیگر از حالت های نویر تلفن یا خش خش صدای تلفن است. در اصل قطعی ای که به صورت متراکم دیده می شود و پهنای باند را محدود و یا مسدود می کند به نویز رگباری مشهور است. مسدود کردن گیرنده های راداری از نتایج این نوع از اختلال است که البته قابل پیشگیری و رفع هم هست.

نویز مصنوعی

نویز مصنوعی را میتوان یکی از اشکال رایج نویز تلفن دانست. این نوع خش خش، در اماکن عمومی و شهری که جمعیت بیشتری زندگی می کنند بسیار متداول است و ما تقریبا هر روزه با آن سرو کار داریم. حرارت ناشی از پرواز هواپیما و حرکت اتومبیل ها، موتورهای برقی، اطلاعات کلید ها و وجود لامپ ها در شکل گیری این شکل از نویز تاثیرگذار هستند.

برای رفع نویز تلفن چه راه هایی وجود دارد

راه های مختلفی را می‌توان برای رفع انواع مدل های نویز تلفن امتحان کرد. هر تلاشی که در جهت رفع عامل اختلال صورت می گیرد می تواند به ارتقای کیفیت ارتباط و رفع خش خش صدای تلفن، کمک کند. از عوارض وجود نویز میتوان قطعی مکرر ای دی اس ال را مثال زد که ناراحتی های فراوانی را در پی دارد.

وجود سیم ها و اتصالات بی کیفیت به اختلال ارتباطات می انجامد برطرف کردن این مشکل در موارد بسیاری به رفع اختلال منجر می شود. سیم کشی استاندارد خطوط تلفن هم در رفع مشکلات ارتباطی بسیار تاثیرگذار است. تنظیمات مدولاسیون مودم نیز یکی دیگر از راه هایی ست که می تواند در ارتقای کیفیت ارتباطات شما و رفع مشکلات نویز تلفن ، تاثیرگذار باشد.

نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک

محصولات کمپانی پاناسونیک را میتوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات الکترونیکی در سراسر جهان دانست. این کمپانی که از دیرباز به ساخت و تولید تلفن های مختلف پرداخته است، پشتیبانی همه جانبه ای از تولیدات خود به عمل می آورد. نمایندگی پاناسونیک با درک از میزان استقبال و نیاز ایرانیان به تهیه و تعمیر انواع این تلفن ها، احداث گردیده است. این مجموعه هم اکنون دامنه ی خدمات خود را به اقصی نقاط ایران بسط داده است و نه تنها در شعب تهران و کرج، بلکه در شهرستان ها نیز به فعالیت میپردازد. شما عزیزان نیز میتوانید برای بهره مندی از خدمات این شعب، در حوزه های مختلف فروش و تعمیر، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین وبسایت، اقدام به برقراری ارتباط با مشاوران و پاسخگویان به عمل آورید.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86-%d9%be%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%be%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9″ overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته