شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

رفع صدای یخچال سامسونگ

برای رفع صدای یخچال سامسونگ باید ابتدا دلایل اصلی بروز صدا در دستگاه شناسایی شود. عموماً یخچال ها، چه یخچال های معمولی باشند چه یخچال های دو قلو و ساید باید ساید، تا حدودی صدا دارند. این صدا ناشی از کارکرد موتور و قطعات مرتبط با آن است. اما گاهی این صدا از حد معمولی فراتر می رود به طوری که صدایی ناهنجار از چند متری یخچال شنیده می شود. صدا دادن بیش از حد یخچال معمولا به این معنا است که ایرادی در یکی از بخش های داخلی آن ایجاد شده است.

به طور کلی دلایل صدا دادن یخچال می تواند از خرابی موتور فن اواپراتور، خرابی موتور فن کنداسور، خرابی و شکستگی پره های فن اواپراتور و خرابی پایه نگهدارنده موتور فن اواپراتور باشد. بنابراین دلیل صدا دادن یخچال هر یک از این دلایل باشد نیازمند اقدامات تخصصی است و باید برای رفع مشکل مربوطه به متخصص خبره در این زمینه مراجعه کرد. البته توجه داشته باشید گاهی قرار گرفتن نامناسب یخچال نیز ممکن است باعث ایجاد صدا شود. برای مثال اگر یکی از پایه ها به درستی روی زمین قرار نگرفته باشد، موتور یخچال باعث لرزش شده و صدای خز خز از یخچال به گوش می رسد. در ادامه مطلب مهمترین راه های رفع صدا در یخچال را بررسی می کنیم.

رفع صدای یخچال سامسونگ

اقدام اولیه برای رفع صدای یخچال سامسونگ

در اولین قدم برای رفع صدای ناهنجار یخچال، ابتدا یخچال را خاموش کرده و تمامی مواد غذایی داخل آن را به یخچال دیگری انتقال دهید. اجازه دهید یخ های روی پره های فن و رادیاتور آب شوند. حداقل یک یا دو روز یخچال را خاموش نگه دارید پس از این مدت دستگاه را روشن کرده و به صدای آن گوش دهید. چنانچه مشکل همچنان باقی بود برای رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ باید اقدامات دیگری انجام دهید. البته برای اطمینان، نحوه قرار گرفتن یخچال روی زمین را نیز بررسی کنید و اگر نامناسب است آن را درست کنید.

بررسی علل صدای یخچال سامسونگ

1. خرابی موتور فن اواپراتور

همانگونه که می‌دانید فن اواپراتور در داخل فریزر قرار دارد و مسئول کشیدن هوا از کویل‌های اواپراتور -وقتی که کمپروسور کار می‌کند- است. در صورت خرابی موتور فن اوپراتور، صدای غیرعادی یخچال، از سمت فریزر شنیده می‌شود ضمن آنکه یخچال سرد نمی‌شود و مدت زمان یخ بستن آب هم طولانی می‌شود.

برای بررسی موتور فن اواپراتور، برق یخچال را قطع کرده و فریزر را کاملاً خالی کنید تا بتوانید کاور فن اواپراتور را در آورید. اگر در این قسمت یخ مشاهده می‌کنید احتمالا صدا دادن یخچال سامسونگ به دلیل وجود اشکال در سیستم دیفراست است.

2. خرابی موتور فن کنداسور

یخچال‌هایی که در فرآیند سرمایش برفک تولید نمی‌کنند، در قسمت کویل‌های کنداسور دارای یک فن هستند. در یخچال های قدیمی کنداسور به صورت شبکه‌ای از لوله‌ها سایه رنگ پشت دستگاه می‌باشد. فن کندانسور نزدیکی کمپرسور در زیر یخچال قرار دارد. هوا توسط فن کندانسور بین کویل‌های کندانسور به چرخش در‌می‌آید تا گرما به شکل موثرتری گرفته شود و آب حاصل از سیسم دیفراست که در سینی جمع شده بخار شود. این فن، -یعنی فن کندانسور که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد- گاه سبب صدا دادن یخچال سامسونگ می‌گردد. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپروسور کار می‌کند. در این حالت، دمای یخچال به اندازه نرمال سرد نخواهد بود و به صورت منظمی خاموش و روشن خواهد شد.

در بخش آموزش تعویض موتور یخچال، اطلاعاتی در مورد تعویض کمپرسور در اختیارتون قرار میدهیم که برای انجام این فرایند تعویض کمپرسور به شما کمک خواهد کرد . همچنین، با دیدن فیلم آموزش تعویض موتور یخچال می توانین اطلاعات کاملی در این مورد به دست بیاوید و این فرایند را خودتان انجام دهید.

دلیل صدا دادن یخچال samsung

3. خرابی و شکستگی پره های فن اوپراتور

یکی دیگر از مشکلاتی که سبب صدا دادن یخچال سامسونگ می گردد، خرابی و شکستگی پره‌های فن اواپراتور و نچرخیدن آزادانه‌ی شفت موتور است. تشخیص دقیق علت اشکال پیش آمده نیاز به بررسی دستگاه و تست عملکرد تمامی قطعات آن توسط کارشناسان نمایندگی رسمی سامسونگ دارد.

مهمترین روش های رفع صدای یخچال

همانطور که گفتیم، رفع مشکل صدا دادن یخچال مستلزم شناخت دلایل بروز چنین مشکلی می باشد. در این رابطه می توانید با مطالعه مقاله «چرا یخچال سامسونگ صدا می دهد» با مهمترین دلایل بروز این مشکل آشنا شوید. در این قسمت برخی از مهمترین روش های رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ ارائه می شود و شما می توانید با توجه به اینکه مشکل از کدام بخش می باشد، نسبت به رفع مشکل اقدام مناسب را اتخاذ کنید.

رفع صدای تق تق یخچال سامسونگ

چنانچه با خاموش کردن یخچال و آب شدن یخ های آن مشکل برطرف نشود در این مرحله باید تکنسین های تعمیر یخچال سامسونگ را از مشکل خود با خبر کنید. توجه داشته باشید که تعمیر و تعویض خودسرانه قطعات یخچال می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما بدهد. بنابراین تا حد امکان از این کار اجتناب کنید. تکنسین های  تعمیر یخچال  برای رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ قسمت های مختلف آن را بررسی می کنند.

در ابتدا  ترموستات یخچال سامسونگ  با استفاده از دستگاه های ویژه بررسی می شود. خرابی ترموستات ممکن است باعث صدای تق تق در یخچال شود. تعویض ترموستات هزینه چندانی ندارد و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. بخش دیگر موتور و فن می باشد.

چنانچه صدای یخچال بیش از حد زیاد باشد ممکن است یکی از دلایل آن خرابی اورلود باشد. برای تست این قطعه، تعمیرکاران میزان ولتاژ را اندازه گیری می کنند در صورتی جریان آن غیرطبیعی باشد، آن را تعویض می کنند. نیم سوز شدن موتور یا استاتور از دیگر دلایل صدای زیاد یخچال است. چنانچه مشکل از این ناحیه باشد باید برای رفع صدای یخچال سامسونگ، استاتور مجدداً سیم پیچی شود.

صدای تیک تیک یخچال سامسونگ

علت صدای تیک تیک یخچال سامسونگ

یخچال های سامسونگ به دلیل کیفیت و کارایی بالا شهرت دارند، اما گاهی اوقات ممکن است صداهایی مانند تیک تیک از آن ها شنیده شود که می تواند نگران کننده باشد. این صداها معمولا نشان دهنده فرآیندهای عادی درون یخچال هستند، اما گاهی اوقات می توانند نشانه ای از یک مشکل باشند.

1. برفک زدایی و تیک تیک یخچال سامسونگ

یکی از دلایل رایج صدای تیک تیک، فرآیند برفک زدایی اتوماتیک در یخچال هایی است که این ویژگی را دارند. هنگامی که برفک ها آب می شوند، ممکن است صدای تیک تیک شنیده شود. این صدا می تواند ناشی از انقباض و انبساط قطعات درون یخچال باشد که در اثر تغییرات دما رخ می دهد.

در یخچال های بدون برفک (نوفراست)، کارکرد المنت و هیتر برای آب کردن برفک ها می تواند منجر به ایجاد صدای تیک تیک شود. این صداها معمولا در زمان هایی که یخچال در حال انجام فرآیند دیفراست است، شنیده می شوند.

2. حفظ دمای داخلی دلیل صدای تیک تیک یخچال samsung

در فصل زمستان، به دلیل پایین بودن دمای محیط، ممکن است صدای تیک تیک بیشتری از یخچال شنیده شود. این صداها می توانند ناشی از کارکرد بیشتر یخچال برای حفظ دمای داخلی باشند.

3. صدای تیک تیک و خرابی کمپرسور یخچال

اگر صدای تیک تیک به طور مداوم وجود دارد و باعث نگرانی شده است، توصیه می شود که با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. ممکن است این صدا نشان دهنده یک مشکل در کمپرسور یا سایر قطعات متحرک باشد که نیاز به بررسی دارد. در هر صورت، مهم است که نگهداری مناسب از یخچال انجام شود و دفترچه راهنمای کاربر را برای راهنمایی های بیشتر مطالعه کنید. این اقدامات می توانند به حفظ عملکرد صحیح یخچال کمک کنند و از بروز مشکلات جلوگیری نمایند.

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ

تمامی ایرادات یخچال فریز سامسونگ، یخچال ساید بای ساید و یخچال دو قلوی سامسونگ در نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ پس از فرآیند عیب یابی دستگاه برطرف می گردد.

بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و ترمیم قطعات یخچال و استفاده از دانش علمی تکنسین های فنی این مجموعه سبب شده تا تعمیر یخچال سامسونگ با بهترین کیفیت انجام شده و مشتریان با رضایت خاطر فراوان دستگاه خود را تحویل گیرند. البته شایان ذکر است که تعمیر یخچال سامسونگ در محل مشتری انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. از این رو درصورتی که متقاضی خدمات سرویس و تعمیر یخچال سامسونگ می باشید کافی است با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

3/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *