شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

رفع صدای یخچال سامسونگ

برای رفع صدای یخچال سامسونگ باید ابتدا دلایل اصلی بروز صدا در دستگاه شناسایی شود. عموماً یخچال ها، چه یخچال های معمولی باشند چه یخچال های دو قلو و ساید باید ساید، تا حدودی صدا دارند. این صدا ناشی از کارکرد موتور و قطعات مرتبط با آن است. اما گاهی این صدا از حد معمولی فراتر می رود به طوری که صدایی ناهنجار از چند متری یخچال شنیده می شود. صدا دادن بیش از حد یخچال معمولا به این معنا است که ایرادی در یکی از بخش های داخلی آن ایجاد شده است.

به طور کلی دلایل صدا دادن یخچال می تواند از خرابی موتور فن اواپراتور، خرابی موتور فن کنداسور، خرابی و شکستگی پره های فن اواپراتور و خرابی پایه نگهدارنده موتور فن اواپراتور باشد. بنابراین دلیل صدا دادن یخچال هر یک از این دلایل باشد نیازمند اقدامات تخصصی است و باید برای رفع مشکل مربوطه به متخصص خبره در این زمینه مراجعه کرد. البته توجه داشته باشید گاهی قرار گرفتن نامناسب یخچال نیز ممکن است باعث ایجاد صدا شود. برای مثال اگر یکی از پایه ها به درستی روی زمین قرار نگرفته باشد،  موتور یخچال  باعث لرزش شده و صدای خز خز از یخچال به گوش می رسد. در ادامه مطلب مهمترین راه های رفع صدا در یخچال را بررسی می کنیم.

اقدام اولیه برای رفع صدای یخچال سامسونگ

در اولین قدم برای رفع صدای ناهنجار یخچال، ابتدا یخچال را خاموش کرده و تمامی مواد غذایی داخل آن را به یخچال دیگری انتقال دهید. اجازه دهید یخ های روی پره های فن و رادیاتور آب شوند. حداقل یک یا دو روز یخچال را خاموش نگه دارید پس از این مدت دستگاه را روشن کرده و به صدای آن گوش دهید. چنانچه مشکل همچنان باقی بود برای رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ باید اقدامات دیگری انجام دهید. البته برای اطمینان، نحوه قرار گرفتن یخچال روی زمین را نیز بررسی کنید و اگر نامناسب است آن را درست کنید.

مهمترین روش های رفع صدای یخچال

همانطور که گفتیم، رفع مشکل صدا دادن یخچال مستلزم شناخت دلایل بروز چنین مشکلی می باشد. در این رابطه می توانید با مطالعه مقاله «چرا یخچال سامسونگ صدا می دهد» با مهمترین دلایل بروز این مشکل آشنا شوید. در این قسمت برخی از مهمترین روش های رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ ارائه می شود و شما می توانید با توجه به اینکه مشکل از کدام بخش می باشد، نسبت به رفع مشکل اقدام مناسب را اتخاذ کنید.

رفع صدای تق تق یخچال سامسونگ

چنانچه با خاموش کردن یخچال و آب شدن یخ های آن مشکل برطرف نشود در این مرحله باید تکنسین های تعمیر یخچال سامسونگ را از مشکل خود با خبر کنید. توجه داشته باشید که تعمیر و تعویض خودسرانه قطعات یخچال می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما بدهد. بنابراین تا حد امکان از این کار اجتناب کنید. تکنسین های  تعمیر یخچال  برای رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ قسمت های مختلف آن را بررسی می کنند.

در ابتدا  ترموستات یخچال سامسونگ  با استفاده از دستگاه های ویژه بررسی می شود. خرابی ترموستات ممکن است باعث صدای تق تق در یخچال شود. تعویض ترموستات هزینه چندانی ندارد و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. بخش دیگر موتور و فن می باشد.

چنانچه صدای یخچال بیش از حد زیاد باشد ممکن است یکی از دلایل آن خرابی اورلود باشد. برای تست این قطعه، تعمیرکاران میزان ولتاژ را اندازه گیری می کنند در صورتی جریان آن غیرطبیعی باشد، آن را تعویض می کنند. نیم سوز شدن موتور یا استاتور از دیگر دلایل صدای زیاد یخچال است. چنانچه مشکل از این ناحیه باشد باید برای رفع صدای یخچال سامسونگ، استاتور مجدداً سیم پیچی شود.

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ

تمامی ایرادات یخچال فریز سامسونگ، یخچال ساید بای ساید و یخچال دو قلوی سامسونگ در نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ پس از فرآیند عیب یابی دستگاه برطرف می گردد.

بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و ترمیم قطعات یخچال و استفاده از دانش علمی تکنسین های فنی این مجموعه سبب شده تا تعمیر یخچال سامسونگ با بهترین کیفیت انجام شده و مشتریان با رضایت خاطر فراوان دستگاه خود را تحویل گیرند. البته شایان ذکر است که تعمیر یخچال سامسونگ در محل مشتری انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. از این رو درصورتی که متقاضی خدمات سرویس و تعمیر یخچال سامسونگ می باشید کافی است با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

3/5(1 امتیاز)