شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

رفع صدای ماشین لباسشویی سامسونگ

احتمالا شما دوست عزیزی که در حال مطالعه این مقاله هستید، به دنبال رفع صدای ماشین لباسشویی سامسونگ تان هستید. این مشکل رایج است و بسیاری از کاربران لباسشویی از وجود آن شکایت دارند. به نظر شما چرا ماشین لباسشویی در حین کار صدا می دهد؟ مهم ترین دلیل این مساله طراز نبودن دستگاه است. اما خرابی برخی قطعات داخلی یا پوسیدگی تسمه هم می تواند صداهایی را در حین کار لباسشویی ایجاد کند.

در ادامه ما تمامی عواملی که منجر به صدا دادن لباسشویی می شوند را مورد بررسی قرار می دهیم. باید بدانید که این دلایل تنها منحصر به محصولات سامسونگ نبوده و تمامی برندهای لباسشویی را شامل می شوند. همچنین در ادامه مقاله با روش های رفع صدای لباسشویی سامسونگ آشنا می شوید تا در صورت نیاز قادر به برطرف کردن این مشکل باشید. چنانچه نیاز به خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، تیم تعمیرات لباسشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

صدای ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل صدای ماشین لباسشویی سامسونگ

1. طراز نبودن لباسشویی سامسونگ 

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، مهم ترین علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگری، طراز نبودن دستگاه است. هنگام نصب ماشین باید به این مساله توجه کنید تا شاهد چنین مشکلاتی نباشید. البته گاهی هم لباسشویی تراز است اما همچنان هنگام کار صدا می دهد. در این صورت باید سایر دلایل را بررسی کنید.

2. فرسودگی یا پارگی تسمه عامل صدای لباسشویی سامسونگ

تمامی ماشین های لباسشویی دارای یک تسمه هستند که پمپ تخلیه را فعال می کند. تسمه ها عمر مشخصی دارند و پس از مدتی روند فرسایشی آنها شروع می شود. فرسودگی و پارگی تسمه پمپ، از جمله دلایل صدای ماشین لباسشویی Samsung به شمار می روند.

3. خرابی پمپ تخلیه و صدای لباسشویی samsung

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما درست کار نکند، عملیات تخلیه آب درست انجام نمی شود. از طرفی این مساله ممکن است منجر به ایجاد صداهای اضافه در مرحله تخلیه دستگاه شود.

4. خرابی موتور دایرکت درایو لباسشویی سامسونگ

برخی از ماشین های لباسشویی به موتور دایرکت درایو یا موتور بدون تسمه مجهز شده اند. قطعه ای به نام کوپلینگ در این مدل ها وجود دارد که قدرت موتور لباسشویی سامسونگ را به جعبه دنده منتقل می کند. در صورت ساییدگی یا خرابی بخش های پلاستیکی موجود در موتور دایرکت درایو یا کوپلینگ ها، صداهایی از ماشین لباسشویی به گوش خواهد رسید.

5. فرسودگی تسمه‌ دیگ

در برخی از ماشین‌های لباسشویی سامسونگ یا برندهای دیگر، ۴ تسمه در گوشه‌های دیگ تعبیه شده اند که حرکت دیگ را خصوصاً در زمان آبکشی کنترل می‌کنند. از جمله دلایل صدای ماشین لباسشویی سامسونگ باید به فرسودگی این تسمه های پلاستیکی یا خرابی آنها اشاره کرد.

6. صدای لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی موتور محرک 

یکی دیگر از دلایل رایج صدای زیاد ماشین لباسشویی خرابی بخشی تحت عنوان موتور محرک است. این قطعه مسئول افزایش قدرت پمپ و چرخش دیگ شستشو در ماشین های لباسشویی است و اگر درست کار نکند، صدایی شبیه به ویز ویز از دستگاه شنیده خواهد شد.

7. خرابی یاتاقان دیگ

یاتاقان دیگ با این هدف در ماشین های لباسشویی تعبیه شده که دیگ راحت تر بچرخد و بهتر کار کند. اگر این قطعه درست کار نکند، باید منتظر ایجاد صداهایی در ماشین لباسشویی سامسونگ خود باشید.

8. خرابی کمک فنر

آخرین دلیل صدای ماشین لباسشویی سامسونگ ، خرابی و از کار افتادن کمک فنر است. این قطعه در ماشین های اتوماتیک وجود دارد و حرکات دیگ را هنگام چرخش کنترل می کند. از کار افتادن این قطعه موجب برخورد دیگ با بدنه و صدای ماشین لباسشویی خواهد شد.

چگونه صدای زیاد لباسشویی را برطرف کنیم؟

بسته به شدت آسیب دیدگی و قطعات مورد نظر، روش های مختلفی برای رفع صدای ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد. کارشناسان تعمیر لباسشویی سامسونگ در منزل پس از حضور در محل مورد نظر شما و بررسی دستگاه، قطعه یا قطعات آسیب دیده را شناسایی می کنند. سپس به تناسب شدت و نوع آسیب دیدگی، اقدامات ترمیمی لازم از جمله ترمیم یا تعویض قطعات را انجام می دهند. اقداماتی همچون تعویض یاتاقان های آسیب دیده، تعمیر و تعویض کلاچ آسیب دیده، تعمیرات کمک فنر، تعویض تسمه لباسشویی سامسونگ، تعمیر کوپلینگ و تعمیر و تعویض موتور متحرک اگر درست انجام شوند، منجر به رفع سر و صدای دستگاه در حین کار خواهند شد. با توجه به حساسیت بالای بخش های ذکر شده و اهمیت آنها در عملکرد ماشین لباسشویی، بهتر است ترمیم و تعویض این قطعات را به تعمیرکاران با تجربه و ماهر محول کنید.

نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ

نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ، در حوزه تعمیرات تخصصی این دستگاه فعالیت می کند. امروزه ماشین لباسشویی جزء ارکان اصلی خانه محسوب شده و در اغلب منازل از این دستگاه استفاده می شود. این محصول بر اثر عواملی همچون استفاده نادرست، نوسانات برق و … دچار نقص عملکردی شده و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی خواهد داشت.

نمایندگی مجاز سامسونگ مرکز سخت افزار ایران با هدف برطرف کردن نیازهای کاربران در خصوص تعمیرات این محصول، اقدام به راه اندازی مرکزی تخصصی تعمیرات لباسشویی نموده است. در این مرکز تجهیزاتی وجود دارد که تکنسین ها با استفاده از آنها دستگاه را به شکل حرفه ای ترمیم می کنند. کادر فنی حاضر در نمایندگی تعمیرات سامسونگ افراد دوره دیده و با تجربه ای هستند. آنها به واسطه تسلط بر قطعات و اجزاء ماشین های لباسشویی های سامسونگ قادر به ترمیم و تعویض بخش های آسیب دیده دستگاه به شکل حرفه ای و بی نقص می باشند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *