شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

دلیل روشن نشدن یخچال چیست؟

روشن نشدن یخچال به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. یخچال ها  که امروزه از وسایل ضروری زندگی ما هستند وظیفه نگهداری مواد غذایی را به عهده دارند. سیستم داخلی یخچال ها بسیار می باشد و تعمیرات آن ها کاملا تخصصی. روشن نشدن یخچال از جمله مواردی است که موجب می شود مواد غذایی در یخچال به خوبی نگهداری نشوند زیرا دمای مورد نیاز برای حفظ آن ها وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم کاربران را دلایل روشن نشدن یخچال آشنا کنیم. با ما همراه باشید. در صورت مواجه شدن با مشکلات یخچال ، یخچال خود را به تخصصی ترین مرکز تعمیر یخچال بسپارید.

روشن نشدن یخچال

دلایل روشن نشدن یخچال

عدم وجود جریان برق در سیم های یخچال و بیرون بودن دوشاخه آن از پریز، از اولین دلایلی است که منجر می شود یخچال روشن نشود. برای رفع این مشکل لازم است جریان برق را در سیم ها و پریز چک کنید. معیوب بودن ترموستات یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود یخچال روشن نشود.

اﮔﺮ ﮐﻠﯿﺪ ﺗﺮﻣﻮﺳﺘﺎت ﺧﺮاب ﺑﺎﺷﺪ و ﻓﺎز ورودی را ﺑﻪ ﻣﻮﺗﻮر ،ﻫﺪاﯾﺖ ﻧﮑﻨﺪ ﮐﻤﭙﺮﺳﻮر ﻗﺎدر ﺑﻪ ﺣﺮﮐﺖ ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. لازم به ذکر است که اگر مشکل روشن نشدن یخچال مربوط به ترموستات بود لازم است حتما توسط تعمیرکار تعمیر شود. در برخی موارد لازم است ترموستات از بدنه یخچال جدا شود،  در این زمان به یاد داشته باشید هرگونه فشار بر روی این قطعه منجر به تخلیه گاز ترموستات خواهد شد و دیگر راهی برای تعمیر آن وجود نخواهد داشت.

در صورت وقوع چنین اتفاقی تنها راه تعویض ترموستات یخچال می باشد. تعویض ترموستات تنها باید به وسیله مهندسان و کارشناسان با تجربه انجام شود. دلیل دیگری مثل معیوب بودن اورلود و جدا شدن سیم های رابط از مدار منجر به روشن نشدن یخچال می شوند.

نقش اورلود در روشن نشدن یخچال

نقش اورلود در روشن نشدن یخچال بسیار مهم است. خرابی اورلود منجر به روشن نشدن کمپرسور یخچال خواهد شد. اگر پلاتین های داحلی این قطعه متصل نباشند باعث می شود ولتاژ به کمپرسور نرسد. در این زمان تنها راه تعویض این قطعه می باشد.

به یاد داشته باشید کد درج شده روی اورلود که نشانگر جریان این قطعه می باشد را حتما چک کنید. زیرا اگر اورلود جدید جریان اورلود قبلی را نداشته باشد به محض اتصال برق به کمپرسور عمل می کند و مدار الکتریکی موتور را قطع می کند.

نکات مهم در تعمیر یخچال

برای تعمیر تمام عیوب ذکر شده و سایر مشکلات یخچال رعایت یک سری از نکات بسیار ضروری است. به طور کلی نکات مهم در تعمیر یخچال عیب یابی دقیق از دستگاه، مراجعه به مراکز رسمی و معتبر، در دسترس داشتن تجهیزات برای تعمیرات می باشد.

عیب یابی اولین و مهم ترین مرحله برای تعمیرات یخچال می باشد. اگر عیب دستگاه به درستی تشخیص داده نشود تعمیرات بی فایده خواهد بود و نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. از نکات مهم در تعمیر یخچال استفاده از قطعات اورجینال است که تنها در مراکز رسمی ممکن می باشد. تعویض قطعات در مراکز نامعتبر با جایگزینی نمونه های تقلب قطعات انجام می شود که باعث کاهش کارایی دستگاه شده و نیاز به تعمیر آن را دوچندان می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: دلیل خالی شدن گاز یخچال

نمایندگی تعمیر یخچال

پیشه کمک نامی پیشرو و ماندگار در زمینه ارائه خدمات فروش و پس از فروش می باشد. نمایندگی مجاز تعمیر یخچال با هدف جلب رضایت مشتریان تمام خدمات مورد نیاز کاربران را در کوتاه ترین زمان و با کیفیتی مناسب ارائه می کند.

نمایندگی رسمی پیشه کمک با استفاده از مشاورانی نمونه و متخصص به مشتریان خود کمک می کند تا بهترین خدمات را دریافت کنند. اطلاعات این مشاوران به خریدار کمک می کند تا متناسب یا نیاز خود بهترین محصول را برای خرید انتخاب کند. مشاوران این مرکز می توانند نحوه نگهداری دستگاه را جهت استفاده مفید از آن به شما آموزش دهند.

انواع تولیدات شرکت های مختلف در این نمایندگی به صورت اورجینال به فروش می رسد.  تعمیرات و گارانتی خدمتی دیگر از سوی این نمایندگی می باشد که شما ارائه می شود. در تلاش هستیم تا همانند گذشته خدمت گزار شما کاربران گرامی باشیم. برای دریافت بهترین  خدمات می توانید به این نمایندگی مراجعه کنید.

به منظور بهره مندی از دیگر مطالب سایت در زمینه اخبار، مقالات، سوالات متداول و محصولات به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *