شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی

تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی در شرایطی صورت می گیرد که پنل تلویزیون آسیب زیادی دیده و راهی برای تعمیر آن وجود نداشته باشد. چنانچه ال سی دی دچار شکستگی، ترک یا آب خوردگی شده باشد، در این صورت، تعمیر آن امکان پذیر نبوده و باید تعویض شود. پنل را می توان مهمترین بخش تلویزیون دانست که به تنهایی بخش بیشتری از ارزش و قیمت تلویزیون را شامل می شود. برخلاف لامپ تصویر تلویزیون های CRT، در ال سی دی دارای چند نقطه ضعف اساسی مانند آسیب پذیر بودن در مقابل ضربه و حساسیت بالا نسبت به رطوبت و حرارت وجود دارد. این موضوع سبب شده تا حجم زیادی از تعمیرات تلویزیون به تعمیر و تعویض پنل اختصاص داشته باشد.

از نظر فنی، در پنل LCD هر پیکسل از سه سلول با رنگ های اصلی ولی از جنس کریستال مایع تشکیل شده است. این سلول ها و کریستال، مطابق با جریانی که از مین برد دریافت می شود پلاریزه شده و تصاویر و رنگ های مختلف را به نمایش می گذارد. در این نوع پنل، سلول ها نوری را از خود عبور نمی دهند. از این‌رو در پشت پنل، یک صفحه نورانی به نام بک لایت قرار داده می شود. با وجود اینکه ال سی دی ها ظریف و آسیب پذیر هستند اما تصویری شفاف تر با زاویه دید بهتر در اختیار کاربران قرار می دهند. اما همانطور که گفتیم عواملی مانند ضربه خوردن، آب خوردگی و غیره باعث خرابی در آنها شده و کاربر ناچار به تعویض ال سی دی می شود.

تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی

عواملی که باعث تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی می شوند

عوامل مختلفی ممکن است تعویض ال سی دی را به دنبال داشته باشند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که درصد بالایی از سلامتی ال سی دی، به خود شما بستگی دارد. حفظ و نگهداری مناسب تلویزیون نه تنها طول عمر آن را افزایش می دهد بلکه باعث می شود همیشه از تصاویر تلویزیون خود لذت ببرید. با توجه به اینکه تعویض ال سی دی تلویزوین ال جی می تواند هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد بنابراین با رعایت اصول نگهداری صحیح از دستگاه، از چنین هزینه های ناخواسته ای جلوگیری کنید. اما عواملی که در تعویض ال سی دی تأثیرگذارند:

خدمات تخصصی نمایندگی: تعمیر پنل تلویزیون ال جی

ضربه خوردن صفحه ال سی دی تلویزیون

از مهمترین و رایج ترین عواملی که باعث خرابی ال سی دی و تعویض آن می شود، وارد شدن ضربه به آن است. همانطور که گفتیم یکی از تفاوت های ال سی دی ها با پنل های قدیمی تلویزیون آسیب پذیر بودن آنها می باشد. در این شرایط کوچک ترین ضربه نیز می تواند باعث ترک خوردن و شکستگی پنل شود. پنل دارای صفحه اصلی یا ماژور بوده که روی پلیت اصلی دستگاه قرار دارد. در صورتیکه این قسمت آسیب ببیند امکان تعمیر ال سی دی وجود ندارد و باید تعویض شود.

آب خوردگی پنل

در مواقعی که یک مایعات روی ال سی دی پاشیده شوند، قسمتی از آن از فاصله کم بین صفحه نمایش و قاب به برد آدرس نفوذ می کند. در این شرایط هم فلت و هم نمایشگر دچار مشکل می شود. نفوذ مایعات در این دو قسمت باعث اتصالی بین پین ها شده و ممکن است سوختن ال سی دی را به دنبال داشته باشد. اگرچه این عامل در اغلب مواقع باعث تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی می شود اما اگر آسیب تنها به فلت باشد، در این صورت نیازی به تعویض ال سی دی نیست.

این مقاله را زا قلم نیندازید: تعمیر آبخوردگی تلویزیون ال جی

نوسان برق

نوسان جریان برق نیز در خرابی صفحه نمایش تأثیر قابل توجهی دارد. نوسان برق باعث می شود جریان الکتریکی بیش از حد مورد نیاز ال سی دی از طریق پاور به آن منتقل شود که در نتیجه باعث آسیب دیدگی پیکسل ها و در حالت بدتر، سوختن ال سی دی می شود. در چنین مواقعی نیز احتمال تعویض ال سی دی بسیار بالا می باشد.

هزینه تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی

هزینه تعویض ال سی دی با توجه به مدل و سایز دستگاه متفاوت می باشد اما به طور کلی هزینه چنین کاری چیزی برابر با 60 تا 70 درصد ارزش تلویزیون می باشد. این موضوع سبب شده تا در بیشتر مواقع، کاربران خرید دستگاه جدید را به تعویض ال سی دی ترجیح دهند. در هر صورت اگر قصد تعویض ال سی دی را داشته باشید باید هزینه قابل توجهی به این امر اختصاص دهید.

تعمیر ال سی دی تلویزیون ال جی

همه خرابی های ال سی دی باعث تعویض آن نمی شوند بلکه در برخی از مواقع نیز امکان تعمیر آن وجود دارد. خرابی فلت، ایجاد خطوط یا نقاط روی صفحه نمایش، خرابی بک لایت و مواردی از این قبیل ازجمله مشکلاتی است که در صورت بروز، امکان تعمیر ال سی دی ال جی وجود خواهد داشت. تعمیر و تعویض ال سی دی تلویزیون ال جی پس از بررسی دستگاه و عیب یابی آن توسط متخصصان فنی مشخص می شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

در صورت بروز هرگونه مشکل در تصویر، صدا، اتصالات بی سیم، پورت های ورودی و خروجی و دیگر قسمت های تلویزیون می توانید به نمایندگی تلویزیون ال جی مراجعه کرده تا کارشناسان نسبت به رفع مشکلات آن اقدام کنند. این مرکز یکی از مراکز تخصصی و مجهز تعمیر تلویزیون بوده و پس از بررسی کارشناسانه تلویزیون شما، اقدام به تعمیر و تعویض قطعات می کند. یکی از مهمترین ویژگی های این مجموعه استفاده از قطعات اصلی و فابریک می باشد. بنابراین درصورتی که دستگاه شما نیاز به تعویض قطعات داشته باشد جهت حفظ کیفیت و کارایی دستگاه از قطعات اورجینال در آن استفاده می شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *