شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

یکی از اشکالاتی که ممکن است در هنگام تماشای تلویزیون با آن روبرو شوید، سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ است. در این وضعیت، ممکن است بخشی از تصویر و یا تمامی آن، سیاه شود. لازم به ذکر می باشد که منشأ بروز این مشکل به نوع دستگاه یعنی ال سی دی، ال ای دی، پلاسما و یا اولد و تکنولوژی به کار رفته در آن بستگی دارد. علت سیاه شدن تصویر هر چه که باشد بسیار مهم است که در تعمیر آن نهایت دقت را به کار برد.

به طور کلی برای ارائه تصویر در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی سامسونگ، قطعات مختلفی نقش دارند. پنل، لامپ تصویر یا بک لایت، کابل فلت و مین برد اصلی ترین قطعات مرتبط با نمایش تصویر در تلویزیون سامسونگ هستند. بروز مشکل در هر یک از این قطعات می تواند باعث عدم ارائه تصویر و یا سیاه شدن و کدر شدن آن شود. ما در ادامه این مطلب سعی کردیم دلایل جامعی از به وجود آمدن سیاهی در صفحه تلویزیون سامسونگ برای شما ارائه کنیم. اگر با چنین مشکلی در دستگاه خود روبرو شده اید با مطالعه این مقاله می توانید موارد لازم را بررسی کنید.

سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

بررسی دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

همانطور که گفتیم در سیاه شدن تصویر ممکن است عوامل مختلفی دخیل باشند. با توجه به اینکه سیاه شدن تصویر در چه زمانی اتفاق افتاده باشد و یا اینکه برای چندمین بار با این مشکل مواجه شده باشید، می توان از خرابی قطعات گوناگونی سخن گفت. با این حال در اینجا برخی از مهمترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ آورده شده است که توجه شما را به آنها جلب می کنیم.

 سوختگی و پیکسل مردگی تلویزیون

سوختن پیکسل یکی از دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون می باشد. اگر کدر شدن تصویر ناشی از مردگی و سوختگی پیکسل باشد باید پنل را تعویض کرد. بیشتر پیکسل سوختگی‌ها به صورت ایجاد خطوط کوتاه افقی و عمودی دیده می شوند که به تدریج افزایش پیدا می کند اما گاها دیده می شود که پیکسل سوختگی باعث ایجاد لکه های تاریک در تصویر تلویزیون می شود که البته به دلیل ساختار پنل در تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی تنها راه حل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعویض کامل پنل خواهد بود.

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

اگر پنل دستگاه تلویزیون خراب باشد شما تصویر سیاهی از آن دریافت می‌کنید. ایجاد لکه های تاریک در صفحه تلویزیون که بیشتر در تلویزیون‌های ال سی دی دیده می شود مربوط به خرابی پنل است. در این حالت معمولا بعلت عمر بالای پنل و ماهیت فیزکی و شیمیایی آن، در ابتدا لکه‌های تاریک ابر در بخش‌هایی از تصویر ایجاد می شود و به مرور زمان غلظت تاریکی آنها بیشتر می‌شود و موجب سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می‌شود.

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

از مهمترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون، خراب شدن بک لایت است. برای تشکیل تصویر در صفحه تلویزیون یک صفحه متشکل از لامپ های ال ای دی، نور لازم را برای پخش تصویر فراهم می کنند. در تلویزیون‌های ال سی دی از یک نوع لامپ فلورسنت خاص استفاده می کنند که مزایا و معایب مخصوص به خود را داراست.

در ال ای دی‌ها نیز از لامپ‌های ال ای دی برای گرفتن تصویر استفاده می‌شود. خرابی بک لایت موجب سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می‌شود که در ابتدا با لکه‌های سیاه روی صفحه همراه است و به تدریج صفحه کاملاً سیاه می شود.

خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

یکی از بخش های دیگری که در انتقال تصویر به نمایشگر نقش دارد، مین برد می باشد. در صورتی که صفحه نمایش سیاه بوده اما صدا از دستگاه قابل شنیدن باشد، احتمال خرابی مین برد وجود دارد. مین برد از قطعات اصلی دستگاه به شمار می رود و باتمامی اجزا و کارکرد تلویزیون در ارتباط می باشد. در صورتی که مشکل از مین برد باشد، دستگاه توسط کارشناسان بررسی شده و اگر امکان تعمیر مین برد تلویزیون سامسونگ  وجود داشته باشد آن را تعمیر می کنند. در غیر این صورت، این قطعه باید تعویض شود.

رفع مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

برای اینکه مشکل سیاهی تصویر تلویزیون برطرف شود باید ریشه مشکل به درستی تشخیص داده شود. اگر دلیل این مشکل هریک از عوامل گفته شده در بالا باشد شیوه های تعمیر متفاوت بوده و با تعمیر و تعویض این قطعات مشکل برطرف می گردد. بنابراین برای رفع این مشکل ممکن است تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ، بک لایت و یا مین برد توسط کارشناسان فنی تعمیر تلویزیون انجام شود.

در هرصورت اگر با کم شدن نور تلویزیون و یا مات شدن تصویر دستگاه مواجه شدید، ممکن است پیش رمینه‌ای برای سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باشد. بنابراین برای اینکه به دیگر قطعات آن آسیبی نرسد دستگاه را هر چه سریعتر به نمایندگی تعمیرات سامسونگ برده و مشکل آن را برطرف کنید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ با کادری متخصص، باتجربه و کارآزموده در تمامی ایام هفته آماده رسیدگی به درخواست های شما کاربران گرامی می باشد. این مرکز با فراهم کردن پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های تعمیراتی، شرایط لازم را برای رفع هرگونه مشکل در دستگاه های تلویزیون فراهم کرده است. در این مجموعه تعمیراتی همچون تعمیر مین برد، تعمیر پنل، تعویض اسپیکر، تعمیر بک لایت ، عیب یابی و تعمیر برد پاور و عیب یابی پورت های ورودی و خروجی تلویزیون با استفاده از جدیدترین متد روز و مطابق با استانداردهای جهانی انجام می شود. جهت دریافت اینگونه خدمات می توانید با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و از نحوه دریافت آنها مطلع شوید.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *