شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل متعددی می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ شود. برخی از این دلایل چندان جدی نبوده و با انجام اقداماتی ساده، مشکل برطرف می شود اما در برخی از مواقع نیز رفع مشکل، مستلزم تعمیر و تعویض قطعات مختلف لباسشویی می باشد. به طور کلی اگرچه در روشن شدن لباسشویی عواملی مانند برق، سیم کشی و برد الکتریکی نقش دارند اما در روشن نشدن آن ممکن است عوامل دیگری نیز تأثیرگذار باشند.

این عوامل از کنترل جریان برق گرفته تا محل قرارگیری لباسشویی متفاوت می باشد. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود باید موارد متعددی را که در ادامه مطلب آورده می شود بررسی کنید.با این حال اگر این مطلب شما را در شناسایی علت روشن نشدن لباسشویی یاری نکرد می توانید با کارشناسان فنی تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

آنان در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و در این زمینه توصیه های لازم را ارائه می کنند. توجه داشته باشید که روشن نشدن لباسشویی یکی از مشکلات شایع لباسشویی است و منحصر به دستگاه شما نیست. بنابراین نباید بروز مشکل را به نوع دستگاه و بی کیفیت بودن آن مرتبط دانست. شناخت دلایل بروز این مشکل می تواند شما را در این باره راهنمایی کند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که گفتیم دلایل متعددی در روشن نشدن لباسشویی تأثیرگذار هستند. برخی از آنها به سادگی قابل برطرف شدن هستند و برخی نیز نیاز به تعمیرات تخصصی دارند. بنابراین شما باید ابتدا ساده ترین دلایل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ را بررسی کنید سپس سراغ دلایل پیچیده تر این مشکل بروید. در ادامه این دلایل را بررسی می کنیم.

متصل نبودن به برق

دستگاه برای روشن شدن نیاز به برق دارد. بنابراین اولین چیزی که باید بررسی شود، دریافت برق توسط دستگاه می باشد. برای این منظور با استفاده از یک مولتی متر ولتاژ خروجی را بررسی نمایید. اگر در لباسشویی جریان برق وجود نداشت، باید پنل برق خانگی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ قطعی جریان برقی در آن وجود نداشته باشد.

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز می شود، برای کار کردن دستگاه و روشن شدن آن باید سوییچ درب بسته باشد. در صورتی که درب قفل نشده باشد، با اینکه احتمال روشن شدن دستگاه وجود دارد، اما کار نمی کند. در این شرایط احتمال خرابی سوئیچ درب ماشین لباسشویی وجود دارد.

خرابی برد کنترال کننده اصلی

برد لباسشویی تمامی اجزای آن را کنترل می کند. اگر برد کنترل ولتاژ مناسب را برای موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب فراهم نکند، دستگاه روشن نشده و لباسشویی کار نمی کند. بررسی این قسمت توسط دستگاه های پیشرفته و تجهیزات ویژه انجام می شود و عملیات تعمیر برد لباسشویی در صورت خرابی آن انجام می گیرد.

مشکل سوئیچ استارتر و تایمر

سوئیچ استارت برخی از لباسشویی های درب از بالای سامسونگ، بخشی از تایمر بوده و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. بروز مشکل در این قسمت، یکی از دلایل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ در این نوع دستگاه ها است. این قسمت نیز باید توسط تکنسین های تعمیر لباسشویی بررسی شود.

خرابی موتور و روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ از کار افتادن موتور می باشد. همچنین اگر موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود، ماشین لباسشویی خاموش می شود و تا زمان خنک شدن آن، دستگاه روشن نمی شود. اگر این مسئله یکی دو بار اتفاق بیفتد، مشکل خاصی نیست، اما در صورتی که همیشه داغ کند، تعمیر موتور لباسشویی باید توسط تعمیرکاران مجرب لباسشویی انجام گردد.

نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات تعمیر و ترمیم قطعات لباسشویی می باشد. نمایندگی سامسونگ با درک نیازهای کاربران و عدم دسترسی آنها به مراکز معتبر تعمیر لباسشویی سامسونگ، اقدام به راه اندازی این مرکز نموده است. بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، مدرن و استاندارد و همچنین برخورداری از تکنسین های مجرب، دو ویژگی اصلی این مرکز می باشند که سبب ارائه خدمات با کیفیت به هموطنان عزیز شده است. برخی از مهمترین خدمات ارائه شده در نمایندگی لباسشویی سامسونگ، عبارتند از تعمیر برد لباسشویی ، تعمیر موتور لباسشویی ، تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ، تعویض شیربرقی ، تعمیر درب لباسشویی ، تعویض المنت و رفع مشکل قفل نشدن درب لباسشویی.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *