شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران ماشین های لباسشویی با آن مواجه می شوند، قفل شدن درب دستگاه است. در این شرایط درب دستگاه بسته شده و با روش های معمول باز نمی شود. به نظر شما این مساله چه دلایلی دارد؟ قطعات زیادی در روند باز و بسته شدن درب ماشین های لباسشویی نقش دارند. خرابی هریک از این قطعات می تواند مانع از باز شدن درب لباسشویی شود.

ما در این مقاله دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم. البته دلایل ذکر شده شامل لباسشویی های سایر برندها نیز می شوند. همچنین در ادامه مطلب با روش های رفع این مشکل نیز آشنا خواهید شد. اگر مشکل حل نشد و موفق به باز کردن درب دستگاه نشدید، می توانید خدمات تعمیرات تخصصی را از تکنسین های تعمیرات لباسشویی نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ

بررسی دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی اتوماتیک به گونه ای طراحی شده اند که مانع از باز شدن درب و سرریز شدن آب از آن در هنگام کار دستگاه می شوند. قطعه ای به نام میکروسوئیچ در این دستگاه ها وجود دارد که هنگام استارت ماشین وارد عمل می شود. این قطعه درب را قفل می کند تا آب از دستگاه خارج نشده و درب تا پایان فرایند شست و شو قفل بماند. اگر میکروسوئیچ به هر دلیلی از کار بیفتد، درب ماشین قفل شده و باز نمی شود.

این اتفاق زمانی می افتد که بیش از 20 درصد ظرفیت دیگ پر از آب باشد. همچنین اگر دستگاه ارورهای مربوط به آب را صادر کند، درب دستگاه قفل می شود. گیر کردن قلاب یا ضامن قفل کن یا شکستن این قطعه، شکستن یا در رفتن فنر برگردان یا ضامن مربوطه و از کار افتادن میکروسوئیچ هم موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ خواهند شد. برای برطرف کردن مشکل و آشنایی با راه حل های رفع این ایراد، به ادامه مطلب توجه کنید.

رفع مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع مشکل قفل شدن درب لباسشویی Samsung باید دلایل بروز مشکل شناسایی شده برطرف گردند. یکی از اقداماتی که تیم تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در این شرایط انجام می دهند، تعمیر قفل درب و یا تعویض این قطعه است. قفل درب یک مکانیسم امنیتی است که در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از رو به رو باز می شود به کار رفته و مانع از باز شدن درب دستگاه حین کار می شود. ترمیم و تعویض سلونئید هم در رفع مشکل موثر خواهد بود. توصیه می شود هنگام قفل شدن درب ماشین لباسشویی به هیچ عنوان به زور و فشار درب متوسل نشوید. چرا که این کار می تواند منجر به شکسته شدن درب یا بخش های مختلف آن شود. اقدام دیگر برای رفع مشکل قفل شدن ماشین لباسشویی سامسونگ ، ترمیم و تعویض قلاب و زبانه و لولا درب است.

این زبانه از جنس پلاستیک است و اگر فشار به آن وارد شود، ممکن است دچار شکستگی شود. لذا تعمیر و تعویض آن باید توسط یک تعمیرکار ماهر و مجرب انجام شود. برخی از ماشین های لباسشویی جدید هم به یک ضامن مجهز شده اند که در صورت قفل شدن درب، آن را باز می کند. این ضامن اضطراری معمولا در قسمت پایین پشت درپوش فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ قرار گرفته است .رنگ این ضامن آبی یا قرمز است و با کشیدن آن به سمت پایین، درب دستگاه باز خواهد شد. توجه کنید که این ضامن حتی هنگام کار ماشین هم می تواند درب آن را باز کند.

تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل

تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل سرویسی است که طی آن تعمیرکار به محل مورد نظر مشتری اعزام شده و این دستگاه را مورد بررسی و ترمیم قرار می دهد. معمولا جابجا کردن ماشین لباسشویی به دلیل وزن بالای آن کار چندان راحتی نیست. به همین دلیل هم کاربران چندان تمایل به انتقال دستگاه به تعمیرگاه ندارند. این کار هم هزینه بالایی دارد و هم به دلیل احتمال برخورد دستگاه با دیوار یا افتادن آن، خطر ضربه خوردن و تشدید مشکلات ماشین را به همراه دارد.

برای دریافت این سرویس، کافی است با نمایندگی مجاز سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما آدرس و اطلاعاتی مثل مدل دستگاه و مشکلات آن را از شما می گیرند. سپس تیم تعمیرات با به همراه داشتن تجهیزات و ابزار مورد نیاز به آدرس شما اعزام خواهند شد. پس از بررسی و عیب یابی دقیق، فرایند تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل با هدف رفع ایرادات عملکردی این دستگاه انجام می گردد.

نمایندگی رسمی سامسونگ

نمایندگی رسمی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، خدمات و سرویس های مرتبط با فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات برند سامسونگ را به کاربران محترم ارائه می دهد. این مرکز توانسته در طول سالها فعالیتش، در جلب رضایت شما کاربران گرامی موفق عمل کند. همکاران ما در نمایندگی سامسونگ تلاش می کنند با سرلوحه قرار دادن اصول مشتری مداری، رضایت هرچه بیشتر شما را فراهم سازند. فروش جدیدترین محصولات Samsung به صورت اورجینال، تعمیرات سامسونگ و نیز سرویس های گسترده ی پس از فروش، اصلی ترین خدماتی هستند که با مراجعه به نمایندگی رسمی Samsung ، از آنها بهره مند خواهید شد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *