شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چگونه از دستگاه کپی برای اسکن کردن استفاده کنیم؟

اسکن کردن با دستگاه کپی از جمله عملکردهای دستگاه های کپی است که می توانید از آن بهره مند شوید. امروزه بیشتر دستگاه های کپی دارای این قابلیت هستند. وجود قابلیت اسکن در دستگاه کپی، کاربران را از خرید دستگاه اسکنر بی نیاز می کند.

اسکن کردن با دستگاه کپی

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: ارسال ایمیل از پرینتر و دستگاه های کپی چندکاره

نحوه اسکن کردن با دستگاه کپی

برای اسکن گرفتن با دستگاه کپی در ابتدا باید نرم افزار مربوط به دستگاه کپی خود را دانلود کرده و نصب نمایید. پس از این که برنامه را نصب کردید، دستگاه کپی را به کامپیوتر خود متصل کنید. سپس از طریق مراحل زیر، از سند مورد نیاز اسکن بگیرید.

  • برنامه Windows Fax and Scan را در کنترل پنل کامپیوترتان باز کنید.
  • روی گزینه Scan کلیک نمایید و گزینه New Scan را در بالای صفحه انتخاب کنید تا نام دستگاه خود را در آنجا ببینید. بعد از دیدن نام دستگاه، روی گزینه Preview کلیک کنید.
روش اسکن کردن با دستگاه کپی
  • برای انتخاب نوع فرمت فایل اسکن شده می توانید از گزینه profile استفاده کنید. در این قسمت برای اسکن رنگی، گزینه Photo را باید انتخاب کنید و برای اسکن سیاه و سفید لازم است که گزینه Document را بزنید.
  • برای تغییر رزولوشن می توانید از دو فلش کنار فیلد استفاده کنید. همچنین می توانید عدد دلخواه خود را وارد نمایید.
  • حالا با استفاده از Brightness و Contrast، می توانید سطح روشنایی فایل مورد نظرتان را تعیین کنید.
مراحل اسکن با دستگاه کپی
  • در این مرحله برای اسکن کردن با دستگاه کپی روی دکمه Scan بزنید. با این کار دستگاه، اسکن کردن را شروع می کند.
  • پس از اسکن گرفتن، فایل اسکن شده را با استفاده از گزینه های Forward as email، Save as و Forward as Fax ذخیره کرده و ارسال کنید. همچنین با گزینه Save as می توانید فایل تان را با فرمت مشخص در درایو مورد نظرتان ذخیره کنید.
چگونه با دستگاه کپی اسکن کنیم

این آموزش را از دست ندهید: نحوه اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر

مزایای اسکن کردن با دستگاه کپی

مهم ترین مزیت اسکن گرفتن با دستگاه کپی کاهش هزینه است. همچنین نیاز به فضای اضافه برای خرید اسکنر نخواهید داشت. یکی دیگر از مزایای اسکن کردن با دستگاه کپی، چاپ سریع است. دلیل این سرعت آن است که اسکن کردن با دستگاه کپی با به برق زدن دستگاه و انجام عمل اسکن انجام می شود. اما برای استفاده از اسکنر باید حتما یک پرینتر هم داشته باشید.

تمیز کردن دستگاه قبل از اسکن گرفتن با دستگاه کپی

برای آپلود یک تصویر خوب بعد از اسکن کردن با دستگاه کپی باید همیشه آن را تمیز نگه دارید. لکه روی صفحه باعث کاهش کیفیت تصویر خروجی شما خواهد شد. برای تمیز کردن شیشه اسکنر، درپوش را بردارید و با یک دستمال نمناک سطح شیشه و قسمت درپوش را تمیز کنید. سپس با دستمال دیگر آن را خشک نمایید. این کار باعث می شود همیشه اسکن های خوب و با کیفیتی به وسیله دستگاه خود بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *