شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

آیا ممکن است تلویزیون هک شود؟

هک شدن تلویزیون یکی از چالش ‌هایی است که ممکن است کاربران با آن روبرو شوند. متاسفانه تلویزیون‌ های هوشمند در برابر ویروس ‌ها و هکرها نفوذپذیری بسیار زیادی دارند. فرقی نمی ‌کند دستگاه شما از چه برندی باشد، در هر صورت باید یک سری اقدامات امنیتی را برای محافظت از اطلاعات خود انجام دهید. البته ناگفته نماند که تلویزیون‌ های هوشمند در مقایسه با سایر دستگاه‌ های الکترونیکی دارای امنیت سایبری بیشتری هستند.

هک شدن تلویزیون

هک شدن تلویزیون به چه دلیل اتفاق می‌ افتد؟

یکی از خصوصیات بارز تلویزیون ‌های هوشمند این است که امکان اتصال به اینترنت را برای کاربران فراهم می ‌آورند. بنابراین هر بار که به اینترنت وصل می ‌شوید، هکرها می‌ توانند به اطلاعات خصوصی شما دسترسی داشته باشند. این مهاجمین داده‌ های موجود در دستگاه را کنترل می کنند. همچنین پس از هک شدن تلویزیون قادرند تنظیمات خاصی را روی آن انجام دهند. هکرهای حرفه‌ ای حتی از طریق میکروفون ‌های داخلی و دوربین‌ های تلویزیون مکالمات شما را شنود خواهند کرد.

علاوه بر این، هر مرتبه که یک محتوای ویدئویی خاص را مشاهده می‌ کنید، دستگاه داده ‌های مربوط به آن را گردآوری می‌ کند. حتی ممکن است که برای جمع آوری این اطلاعات از دوربین یا میکروفون استفاده نماید. لذا هر لحظه امکان دارد داده ‌های موجود در معرض حمله مهاجمین قرار بگیرند.

جلوگیری از هک شدن تلویزیون هوشمند

گزارشات سایت minute hack در مورد هک کردن تلویزیون های هوشمند

طبق گزارشاتی که در وب سایت minute hack آمده، تاکنون حدود 46 درصد تلویزیون ‌های هوشمند در معرض حمله هکرها قرار گرفته ‌اند. انجمن تکنولوژی مصرف کنندگان ارائه دهنده این اطلاعات هستند. این انجمن پیش بینی کرده ‌اند که رقم هک شدن تلویزیون تا پایان سال جاری میلادی ممکن است به بیشتر از 50 درصد برسد.

البته طی سال‌ های اخیر پنل ‌های هوشمندی طراحی شده ‌اند که نسبت به دیگر دستگاه‌ های الکترونیکی امنیت بیشتری داشته باشند. پس اگر تلویزیون شما از مدل‌ های جدید باشد، احتمال می ‌رود در برابر حملات مهاجمین و نفوذ بدافزارها مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

چرا تلویزیون هک می شود

گزارشات سایت Ars Technica در مورد هک شدن تلویزیون‌ های هوشمند

در وب سایت Ars Technica گزارشات مفصلی درباره هک کردن تلویزیون‌ های هوشمند وجود دارد. طبق این گزارش ‌ها نوع جدیدی از هک مشاهده شده است. طی این حملات مهاجمین تنها از طریق سیگنال ‌های رادیویی می‌ توانند به دستگاه دسترسی داشته باشند.

فردی به نام Rafael Scheel برای اثبات صحت ادعای فوق در مورد هک شدن تلویزیون دست به آزمایشاتی زد. این رایزن امنیتی جهت ارسال دستورات مخرب به سیگنال‌ های تلویزیونی از یک فرستنده رادیویی ارزان قیمت استفاده نمود. طی این بررسی ‌ها مشخص شد که به محض پخش سیگنال ‌ها در محیط اطراف دستگاه، دسترسی به تلویزیون امکان ‌پذیر شد.

ارزیابی‌ های بیشتر نشان داد که این نقص امنیتی به خاطر مرورگر وبی است که در پس زمینه تلویزیون‌ های هوشمند اجرا می‌ شود. ارائه دهنده این مرورگر نیز کمپانی سامسونگ بود. البته این موضوع بدان معنی نیست که پنل ‌های تولید شده توسط برندهای دیگر از لحاظ امنیت در شرایط بهتری هستند.

طبق اظهارات Scheel هنگامی که مهاجمان به تلویزیون شما نفوذ می‌ کنند، حتی می‌ توانند به سایر دستگاه‌ های الکترونیکی موجود در منزل نیز صدمه برسانند. علاوه بر آن احتمال این که از طریق میکروفون یا دوربین تلویزیون از شما جاسوسی کنند، بسیار زیاد است.

توصیه های نیل ویلیامز برای جلوگیری از هک شدن تلویزیون

نیل ویلیامز که به عنوان مدیر ارشد آکادمی کروشال فعالیت دارد، برای جلوگیری از هک شدن تلویزیون یک سری توصیه ‌های امنیتی ارائه داده است. طبق گفته‌ های ویلیامز هنگامی که به قابلیت‌ هایی نظیر دوربین یا میکروفون نیاز ندارید، بهتر است که آن ها را غیر فعال نمایید. زیرا مهاجمین به طور مخفیانه از دوربین و میکروفون دستگاه استفاده کرده و تصاویر یا صدای کاربران را شنود می ‌کنند. غیر فعال کردن ویژگی دستیار صوتی نیز در پیشگیری از حمله هکرها نقش موثری دارد.

نیل ویلیامز معتقد است اغلب موارد مجرمان سایبری از سهل انگاری خود کاربر سوء استفاده کرده و به حریم خصوصی وی تجاوز می کنند. بنابراین در صورتی که تدابیر لازم را در این زمینه بیندیشید، راه‌ های نفوذ هکرها را مسدود خواهید کرد. البته لازم است برندهای سازنده تلویزیون ‌های هوشمند هم امنیت محصولات خود را ارتقاء دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تعمیر تلویزیون هوشمند پیشه کمک تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *