شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

با وجود اینکه شرکت های معتبر تولید کننده لوازم صوتی و تصویری تمام تلاش خود را می کنند تا یک محصول با کیفیت و با کمترین ایراد را به بازار عرضه کنند اما باز هم مشکلاتی هنگام استفاده از این وسایل به وجود می آیند که برای کاربران خوشایند نیست. یکی از این ایرادها که می تواند موجب نگرانی کاربر شود ، روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است.

این مورد یک اتفاق رایج نبوده و همچنین ممکن است که به دلایل مختلفی بروز کند ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با دلایل مختلفی که باعث خاموش روشن شدن تلویزیون می شوند آشنا شوید.

روشن و خاموش شدن تلویزیون

خدمات تعمیر تلویزیون را از ما بخواهید، شماره تماس : 1662

دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون

1. خرابی مین برد

یکی از دلایل روشن و خاموش شدن تلویزیون ، وجود اشکال در مین برد آن است ، این قطعه یکی از اجزای مهم در تلویزیون بوده و وظیفه آن پردازش صدا و تصویر است. اگر مین برد دستگاه فرسوده شده باشد ، نمی تواند عملکرد درستی از خود نشان دهد بنابراین دستگاه روشن شما پس از مدتی ناگهان خاموش می شود.

مین برد نیز مانند خیلی از سیستم های دیگر می تواند ویروسی شود. اگر شما نیز جزء آن دسته از کاربرانی هستید که زیاد از هارد دیسک و فلش استفاده کرده و آن را به تلویزیون خود وصل می کنید ، پس باید بدانید که دیر یا زود مین برد تلویزیون شما ویروسی می شود. بنابراین همیشه قبل از اتصال فلش یا هارد خود به تلویزیون ، آن را ویروس کشی یا فرمت کنید.

این مطلب خواندنی را از قلم نیندازید: دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون چیست؟

2. خرابی کابل HDMI

گاهی اوقات کابل های HDMI که مخصوص اتصال محصولات جانبی به تلویزیون است ، از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و به همین دلیل این کابل می تواند باعث خاموش روشن شدن تلویزیون شما شود.

برای رفع این مشکل باید از کابل های با کیفیت و یا کابل فابریک خود همان دستگاه جانبی برای اتصال به تلویزیون استفاده کنید.

خاموش و روشن شدن تلویزیون

3. رطوبت و گرد و غبار

کی از موارد دیگری که می تواند باعث روشن و خاموش شدن تلویزیون شود ، وجود رطوبت یا گرد و غبار است. اگر نظافت را رعایت نکرده و چند وقت یکبار گرد و غبار منزل را تمیز نکنید ، آلودگی ها در تلویزیون شما جمع شده و موجب گرمای زیاد از حد و در نهایت تولید جرقه خواهد شد. همین مساله ساده ممکن است تلویزیون را به طور خود به خود خاموش روشن کند.

4. خرابی کنترل

گاهی نیز مشکل از خود تلویزیون نبوده بلکه روشن و خاموش شدن تلویزیون می تواند به علت خرابی یا وجود ایراد در کنترل این دستگاه باشد. برای رفع این مشکل حتما از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

5. خرابی برد پاور

این قطعه وظیفه رساندن انرژی الکتریکی به بخش های مختلف تلویزیون را دارد. پس این بخش یک از اجزای مهم تلویزیون به حساب می آید. اگر هر چه سریع تر بتوانید خرابی برد پاور را تشخیص دهید می توانید از به وجود آمدن مشکلاتی مثل روشن و خاموش شدن تلویزیون و یا خرابی مین برد آن جلوگیری کنید.

6. نوسانات برق

این مورد یکی از دلایل شایع در خاموش روشن شدن تلویزیون است. تلویزیون برای کار کردن نیاز به ولتاژ زیادی ندارد اما اگر همان مقدار ولتاژ نیز به این دستگاه نرسد ممکن است باعث روشن و خاموش شدن تلویزیون شود. در واقع نوسان برق باعث می شود که برد پاور دستگاه به درستی کار نکرد و در نتیجه دستگاه به طور ناگهانی خاموش شود.

on و off شدن خود به خود تلویزیون

7. اشکال نرم  افزاری

این مورد مربوط به تلویزیون های نسل جدید است که دارای سیستم عامل های اندروید هستند. گاهی بروز مشکل در نرم افزارهای این سیستم عامل می تواند دلیل روشن و خاموش شدن تلویزیون باشد.

این مقاله را از دست ندهید: چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد؟

8. تغییر تنظیمات تلویزیون

اگر تنظیمات دستگاه شما به هر دلیلی تغییر کند می تواند منجر به خاموش روشن شدن ناگهانی تلویزیون شود.تنظیماتی که می تواند در بروز این اتفاق نقش داشته باشند عبارتند از:

  • فعال شدن گزینه خاموشی خودکار
  • فعال شدن گزینه خواب خودکار
  • فعال شدن حرکت دستی
5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *