شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

دلیل باقی ماندن کف در لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم در خانه ‌ها است که به تمیز کردن لباس ‌ها کمک می ‌کند. اما ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم که یکی از آن ها باقی ماندن کف در لباسشویی است. این مسئله ممکن است به دلیل به هم ریختگی لباس‌ ها، کاهش کیفیت شستشو و حتی خرابی ماشین لباسشویی باشد. البته روش هایی برای رفع این مشکل نیز وجود دارند. در این مقاله به بررسی دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می پردازیم و راهکارهای رفع این مشکل را مورد بررسی تخصصی قرار می دهیم.

باقی ماندن کف در لباسشویی

تعمیر لباسشویی به همراه گارانتی ، شماره تماس: 54114-021

دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

دلایل زیادی در رابطه با باقی ماندن کف در لباسشویی وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به مقدار زیاد مایع شوینده، استفاده از مایع شوینده ناسازگار با دستگاه، استفاده از لباس های زیاد در دیگ لباسشویی، سخت بودن آب محدود زندگی اشاره نمود. در ادامه به بررسی تخصصی در رابطه با این موارد می پردازیم و آن را به صورت دقیق تری مورد بررسی قرار می دهیم.

1. استفاده از مایع شوینده به مقادیر زیاد

یکی از دلایل اصلی باقی ماندن کف در لباسشویی، استفاده از مقدار زیادی مایع‌ شوینده است. استفاده از مقدار مناسب مایع‌شوینده مطابق با توصیه ‌های برند تولید کننده و نوع لباس‌ ها به کاهش این مشکل کمک می‌ کند. بسیاری از افراد وقتی مشاهده می‌ کنند که کف از ماشین لباسشویی بیرون می آید، آن را از برق جدا می کنند. در حالی که، اغلب مواقع این اتفاق به دلیل استفاده از مقدار زیادی مایع ‌شوینده حاصل می شود. حتماً مطمئن شوید که مقدار مناسبی از مایع ‌شوینده را استفاده کرده‌ اید که توسط برند تولیدکننده مایع توصیه شده باشد.

2. استفاده از مایع‌ شوینده ناسازگار با دستگاه

استفاده از مایع ‌شوینده ناسازگار با ماشین لباسشویی می‌ تواند به باقی ماندن کف در دستگاه لباسشویی شما منجر شود. برخی از مایع‌ ‌های شوینده ممکن است حاوی موادی باشند که با سیستم شستشوی ماشین سازگار نیستند. همچنین یکی دیگر از دلایل کف کردن لباسشویی شما مربوط به کم ‌تر استفاده کردن از مایع‌ شوینده نیز می ‌تواند باش که به ایجاد کف منجر شود. این به این دلیل است که مایع ‌شوینده مواد ضدکف را در خود دارد و استفاده نکردن از مقدار کافی از محصول باعث عدم اثرگذاری این مواد ضدکف می ‌شود.

تخلیه نشدن کف لباسشویی

3. سخت بودن آب محدوده سکونت

سخت بودن آب نیز می ‌تواند باعث ایجاد کف در ماشین لباسشویی شما شود. اگر آب منطقه شما سخت است، ممکن است نیاز باشد مقدار مایع‌شوینده را تنظیم کرده و یا از دستگاه یا قطعه سختی گیر آب استفاده کنید. افرادی که در مناطق آب سخت زندگی می ‌کنند، اغلب از قطعات سختی گیر آب برای کاهش تجمع سنگ در ماشین لباسشویی استفاده می ‌کنند. در برخی موارد، شرکت‌ های آب نیز مواد نرم کننده را به آب اضافه می‌ کنند. به همین دلیل حتماً مطمئن شوید که مقدار مایع ‌شوینده را بر اساس سختی آب در محدود سکونت خود تنظیم کرده ‌اید.

4. بارگذاری لباس های اضافه

بارگذاری اضافه از مواردی است که می‌ تواند باقی ماندن کف را افزایش دهد. بیش از حد بارگذاری لباس در ماشین لباسشویی باعث نشت کف و به هم ریختگی لباس ها می ‌شود. قرار دادن تعداد زیادی لباس در ماشین لباسشویی باعث کاهش کارآیی شستشو و آبکشی لباس‌ ها می ‌شود، که به ایجاد مقدار زیادی کف منجر می ‌شود. بارگذاری اضافه همچنین ممکن است مشکلاتی را در چرخش ایجاد کند چرا که هوا کافی در ماشین برای ایجاد فضا برای شستشو لباس ‌ها در طول چرخش وجود ندارد.

این مقاله را از دست ندهید: چرا لباسشویی خشک نمی کند؟

راهکارهای مقابله با باقی ماندن کف در لباسشویی

1. استفاده از مقدار مناسب مایع ‌شوینده

حتماً مطمئن شوید که مقدار مایع ‌شوینده را طبق دستورالعمل برند یا شرکت تولیدکننده و نوع لباس‌ ها تنظیم کرده‌ اید.

دلیل باقی ماندن کف در لباسشویی

2. استفاده از مایع ‌شوینده مطابق با ماشین لباسشویی

از مایع ‌شوینده سازگار با نوع ماشین لباسشویی خود استفاده کنید تا باقی ماندن کف را کاهش دهید.

3. استفاده از قطعات سختی گیر آب

در صورت استفاده از آب سخت، از نرم‌کننده آب یا قطعه سختی گیر آب استفاده کنید تا از ایجاد کف در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

4. بارگذاری معقول لباس ها

هنگام بارگذاری ماشین لباسشویی، تعداد لباس‌ ها را مطابق ظرفیت ماشین تنظیم کنید تا از نشت و باقی ماندن کف جلوگیری شود.

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: چرا لباسشویی آب را تخلیه نمی کند؟

5. تنظیمات مناسب ماشین لباسشویی

از تنظیمات مناسب ماشین لباسشویی برای نوع لباس ‌ها و مقدار کف استفاده کنید. اگر با این راهکارها مشکل باقی ماندن کف در لباسشویی حل نشود، ایراد پیش آمده برای دستگاه شما سخت افزاری بوده و نیاز به بررسی تخصصی جهت رفع این مشکل وجود دارد. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است جهت رفع این مشکل می توانید از طریق مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر را دریافت نمایید و یا از طریق نمایندگی های تعمیرات مجاز خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید.

دلیل ماندن کف در ماشین لباسشویی

چگونه می ‌توان کف را در حین شستشو لباسشویی کاهش داد؟

اگر می ‌بینید که ماشین لباسشویی شما خیلی زیاد کف می‌ دهد، یکی از راهکارهایی که می ‌توانید کف را در حین شستشو کاهش دهید این است که نرم‌ کننده فابریک را در جایگاه یا مخزن تخلیه بریزید. حتماً مطمئن شوید که زمان آبکشی بعدی چه زمانی است. اگر نمی ‌دانید کدام مرحله آبکشی بعدی است، فقط اطمینان حاصل کنید که زمانی که آب در ماشین است، نرم کننده مورد نظر را به ماشین اضافه کنید. 

زمانی که نرم ‌کننده غلیظ به لباس ‌ها بدون آب بریزید، ممکن است لکه‌ هایی ایجاد شود و به لباس‌ ها آسیب برسد. برای شست و ‌شوی بعدی، از راهکارهای فوق برای کاهش ایجاد کف استفاده کنید. با این حال، اگر ماشین لباسشویی شما هنوز هم خیلی زیاد کف دارد، ممکن است مشکلی بوجود آمده مربوط به واشر شما باشد. به عنوان مثال، اگر متوجه شوید که کف در طول مرحله آبکشی و چرخش خیلی زیاد شده است، ممکن است یک مسدود کننده وجود داشته باشد که جلوی حذف کف‌ ها را می‌ گیرد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *