شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا موبایل شیائومی داغ می شود؟

داغ شدن موبایل شیائومی، در صورت ادامه دار شدن، موجب آسیب دیدگی دستگاه و قطعات آن می شود. به همین دلیل باید ضمن آشنایی با دلایل این مشکل، هرچه زودتر برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. معمولا وقتی مدت طولانی با گوشی کار می کنید، مثلا یک ساعت مداوم، صرف نظر از برند و مدل آن، دستگاه کمی داغ می شود. این مسئله عادی است و در بیشتر موارد با قطع کار، دما کاهش پیدا می کند. اما گاهی گوشی در حین شارژ شدن و یا هنگام اجرای برنامه ها یا بازی ها، به شکل غیرعادی داغ می شود.

در این صورت ممکن است یک ایراد جدی در گوشی و قطعات آن به وجود آمده باشد و نیاز به تعمیرات تخصصی گوشی باشد. نکته مثبت این که داغ شدن موبایل xiaomi و سایر برندها در بیشتر موارد ریشه نرم افزاری داشته و به سادگی برطرف می شود. با این حال نباید به راحتی از کنار آن گذشت چون ممکن است نشان دهنده خرابی باتری باشد. در ادامه ضمن بررسی دلایل داغ شدن موبایل شیائومی، به شما می گوییم که چطور این مشکل را حل کنید. برای دریافت خدمات تخصصی و مشاوره رایگان هم می توانید با تکنسین های تعمیر موبایل شیائومی  در پیشه کمک تماس بگیرید.

داغ شدن موبایل شیائومی

دلایل داغ کردن موبایل شیائومی

به طور کلی تمامی گوشی های هوشمند، گاهی با مشکل افزایش دما مواجه می شوند. دلایل مشخصی برای بروز این مشکل وجود دارد که اگر به موقع شناسایی و برطرف شوند، جای نگرانی نیست. به عنوان چند مورد از اصلی ترین دلایل داغ کردن گوشی شیائومی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بدافزار و ویروس ها

ویروس ها و بدافزاها (برنامه های مخرب) مشکلات مختلفی را در گوشی های هوشمند ایجاد می کنند که یکی از آنها افزایش دمای قطعات است. برخی از ویروس ها در پس زمینه اجرا شده و میزان کارکرد پردازنده گوشی را افزایش می دهند. به این ترتیب دمای دستگاه افزایش پیدا کرده و حتی زمانی که برنامه خاصی در حال اجرا نیست، گوشی داغ می شود.

برای رفع مشکل داغ شدن موبایل شیائومی و دیگر برندها در این شرایط، گوشی را با یک آنتی ویروس قوی اسکن کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز این مشکل هم بهتر است نرم افزارهای مورد نظرتان را تنها از منابع معتبر دانلود و نصب کنید.

قاب و کاور گوشی

یکی از دلایل داغ شدن موبایل شیائومی، استفاده مداوم از قاب ها و کاورهای پلاستیکی است. پلاستیک مثل یک عایق عمل کرده و مانع از خارج شدن حرارت دستگاه می شود. پس بد نیست که گاهی، بدون قاب از گوشی استفاده کنید تا دمای آن به تعادل برسد.

فعالیت زیاد دوربین

استفاه مداوم و طولانی مدت از دوربین هم به مرور موجب داغ شدن گوشی شیائومی می شود. در این حالت، فشار زیادی به پردازنده و برد و دیگر قطعات وارد می شود و این وضعیت، دمای دستگاه را بالا می برد. بهتر است پس از چند دقیقه استفاده از  دوربین گوشی، مدتی به آن استراحت دهید تا دما کنترل گردد.

باتری و شارژر

داغ شدن موبایل شیائومی در بدترین حالت نشان دهنده خرابی باتری یا شارژر است. اگر باتری ایراد داشته باشد، فشار بیشتری را برای تامین کردن انرژی مورد نیاز گوشی متحمل می شود. در نتیجه ممکن است دمای موبایل را افزایش داده و به مرور زمان، مشکلات جدی تری را هم در این دستگاه ایجاد کند. دقت کنید که این مورد، باید در اسرع وقت پیگیری شده و برطرف گردد.

روشن بودن دیتا

روشن بودن دائمی اینترنت دیتا هم دمای قطعات را افزایش می دهد. بهتر است تنها وقتی به اینترنت نیاز دارید، وای فای یا دیتای گوشی را روشن کنید تا شاهد داغ شدن موبایل شیائومی خود نباشید.

رفع مشکل داغ شدن گوشی شیائومی

برای حل مشکل داغ شدن موبایل شیائومی، باید مطابق با علت بروز این مشکل عمل کنید. به عنوان مثال اگر مطمئن شدید که ایراد از باتری است، باید این قطعه را در اولین فرصت، تعمیر کرده و یا تعویض نمایید. استفاده از شارژر اورجینال یا تعویض شارژر آسیب دیده هم می تواند این مساله را برطرف کرده و مانع از تکرار آن شود.

ویروس کشی و نصب آنتی ویروس قدرتمند نیز از جمله روش هایی است که منجر به رفع مشکل داغ شدن گوشی xiaomi و سایر برندها می شود. همچنین بهتر است دیتای موبایل را به جز در مواردی که به آن نیاز دارید، روشن نکنید. در نهایت، بهتر است به مدت طولانی از گوشی استفاده نکنید و گاهی به آن اجازه استراحت دهید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *