شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی

برای این که دینام ماشین لباسشویی ، بتواند نیروی خود را به منظور به گردش در آوردن دیگ و آبکش به لباسشویی منتقل کند نیاز به یک رابط درون ماشین لباسشویی است که به آن تسمه می گویند. این تسمه به هر دلیلی می تواند فرسوده شود که این فرسودگی باعث پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی می شود؛ در این صورت نیز راهی جز تعویض تسمه ماشین لباسشویی وجود ندارد.

نکته حائز اهمیتی که در این خصوص وجود دارد این است که شل بودن بیش از حد تسمه انرژي موتور را اتلاف نموده و اگر بیش از اندازه هم سفت بسته شود، به موتور آسیب می رساند. روش تنظیم تسمه در لباسشویی همانند تنظیم در كولر آبی است. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با نشانه ها و علت پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی آشنا شوید.

پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی

دلایل پارگی تسمه ماشین لباسشویی

دلایل مختلفی برای پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی وجود دارد؛ به طور مثال یکی از این دلایل به وجود آمدن صدای زیاد هنگام کار کردن ماشین لباسشویی است که فشار قابل توجهی به لگن وارد می کند. زمانی که تسمه ماشین لباسشویی تحت فشار زیاد قرار بگیرد، ممکن است موجب پارگی شود؛ همچنین احتمال دارد که لبه های تسمه بسوزد و یا ریشه ریشه شود یا شیارهای آن از جای خارج شوند. 

همینطور قرار دادن لباس های بیش از حد زیاد و سنگین  مثل پتو، حوله و . . . درون ماشین لباسشویی و همینطور شستشوی انواع کفش با ماشین لباسشویی باعث میشود دیگ و آبکش به شدت سنگین شده و به دلیل وزن زیاد موتور نتواند آبکش را به چرخش در بیاورد؛ همین مسئله باعث به وجود آمدن فشار زیاد روی تسمه و پاره شدن آن می شود.

علاوه بر این زمانی که دینام شروع به چرخیدن کند ولی آبکش و لگن نچرخند، بخاطر اصطکاک غیر الزامی  باعث پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی می شود؛ در واقع حرکت نکردن آبکش و لگن، جلوی حرکت تسمه را میگیرد و در نتیجه چرخیدن و نیروی دینام باعث آسیب شدید به تسمه میشود؛ حتی احتمال دارد به موتور هم فشار وارد شده و موتور بسوزد که در این صورت باید هرچه سریعتر اقدام به تعویض تسمه کنید.

نشانه های پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی

زمانی که تسمه پاره شود سه نشانه مهم و اصلی وجود دارد که باید به آن توجه کنیم:

  1. نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی هنگامی که آن را روشن میکنیم.
  2. هنگام کار کردن ماشین لباسشویی بوی لاستیک سوخته به مشام برسد.
  3. آسیب دیدگی تسمه می تواند صداي ماشین لباسشویی را به هنگام كار افزایش دهد.

چک کردن تسمه در ماشین لباسشویی

بعضی مواقع تسمه پاره نمیشود و فقط از مسیر خود خارج میشود؛ در این صورت به راحتی میتوان تسمه را جا انداخت.  برای این که مطمئن شوید نیاز به تعویض تسمه است یا خیر، میتوانید با مراجعه به قسمت پشت ماشین لباسشویی وضعیت تسمه آن را بررسی کنید و در  صورت نیاز به تعویض تسمه ماشین لباسشویی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نکته: در صورت وجود هرگونه سوراخ و یا بریدگی بر روی تسمه هر چه سریع تر اقدام به تعویض آن کنید و تا زمان تعویض آن به هیچ عنوان از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

در کل توصیه می شود در صورت نداشتن تخصص فنی لازم، با بروز هرگونه مشکلی به هیچ عنوان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود نکنید؛ در صورت بروز هر گونه خرابی در لباسشویی خود اعم از بوی سوختگی، ایجاد صدای نامتعارف، نچرخیدن دیگ لباسشویی که ناشی از پارگی تسمه ماشین لباسشویی است و یا نشتی آب لباسشویی، هرچه سریع تر ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *