شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

مشکلات رایج تلویزیون های پاناسونیک و تعمیرات این دستگاه ها

در حال حاضر در بازار می توان برند های متنوعی از انواع تلویزیون ها را مشاهده کرد. نکته ای که در خصوص تلویزیون هایی از برند های مختلف مطرح می شود این است که معمولا مدل های مختلف ارائه شده در هر برندی، یکسری مشکلات و ایراد های مخصوص به خود را دارد. در نتیجه چه برای خرید این تلویزیون ها و چه برای تعمیر و نگهداری آن ها بهتر است با مشکلات رایج هر مدل آشنا بود. در این جا می خواهیم در خصوص رایج ترین مشکلات تلویزیون های پاناسونیک صحبت کنیم. با تمرکز بر ایراداتی که به صورت متداول تری در این دستگاه ها دیده می شود می توان به نکات تعمیراتی آن ها نیز اشاره کرد.

مشکلات رایج تلویزیون های پاناسونیک

رایج ترین مشکلات تلویزیون های پاناسونیک

ایراد ها و مشکلات مختلفی را می توان در این دستگاه ها مشاهده کرد. درست مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، خرابی تلویزیون های پاناسونیک نیز دور از ذهن نیست. اما با این حال برخی از مشکلات به صورت رایج تری در این دستگاه ها مشاهده می شود. متداول ترین ایراد هایی که در این دستگاه ها دیده می شود شامل موارد زیر است:

 • خرابی و بروز مشکل در سیستم چشمک زن تلویزیون های پاناسونیک و چشمک زدن چراغ پاور دستگاه
 • روشن نشدن تلویزیون های پاناسونیک
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
 • خرابی و بروز مشکل در مین برد تلویزیون
 • بروز مشکل در برد های دیگر دستگاه مانند برد پاور
 • بروز مشکل در پورت های ورودی دستگاه نظیر پورت HDMI
 • بروز مشکل در صدا و تصویر نمایش داده شده در تلویزیون های پاناسونیک
 • خرابی و بروز مشکل در ال سی دی و پنل نمایشگر دستگاه
 • خرابی و بروز مشکل در آداپتور تلویزیون

دلایل بروز مشکلات تلویزیون های پاناسونیک چیست؟

موارد بالا را می توان به عنوان متداول مشکلات تلویزیون های پاناسونیک در نظر گرفت. بروز این مشکلات می تواند ریشه در آسیب های فیزیکی دستگاه یا بروز مشکلاتی در بخش های درونی آن داشته باشد. به هم خوردن تنظیمات نیز می تواند دلیل بروز برخی مشکلات شود. برای مثال آسیب های نظیر نوسانات برقی، آب خوردگی تلویزیون پاناسونیک، وارد شدن ضربه و آسیب فیزیکی به دستگاه و مواردی از این قبیل می تواند مشکلات متعددی را در این دستگاه ها موجب شود. از طرفی خرابی تلویزیون های پاناسونیک را می توان به از کار افتادن برخی قطعات مهم و ضروری این دستگاه ها نظیر مین برد نسبت داد. در ادامه برخی از این ایراد های متداول را بیشتر بررسی می کنیم.

 • بروز مشکل در مین برد تلویزیون های پاناسونیک

مین برد به همراه دیگر برد های مهم تلویزیون مانند برد پاور جز مهم ترین قطعات هر تلویزیونی هستند. در بیشتر مواقع نیز مشکلات تلویزیون های پاناسونیک را می توان به خرابی یکی از همین برد ها از جمله مین برد نسبت داد. مین برد و برد پاور به شدت در معرض نوسانات برقی هستند و به همین دلیل نیز ممکن است مشکلات متعددی در آن به وجود آمده و به دنبال آن مشکلاتی را در تلویزیون شاهد باشیم. برای مثال خاموش شدن ناگهانی تلویزیون که یکی از متداول ترین موارد خرابی تلویزیون های پاناسونیک محسوب می شود به دلیل خرابی برد پاور دستگاه است. روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک را نیز می توان به خرابی و بروز مشکل در مین برد دستگاه نسبت داد. به هر حال نیاز به تعمیر و تعویض این قطعات از جمله تعمیر مین برد تلویزیون پاناسونیک از جمله خدماتی است که برای رفع مشکلات ایجاد شده در این دستگاه ها انجام می شود

 • مشکل چراغ چشمک زن در تلویزیون های پاناسونیک

یکی دیگر از موارد رایجی که به عنوان مشکلات تلویزیون های پاناسونیک به آن اشاره می شود، مشکلاتی است که در سیستم چشمک زن این دستگاه ها مشاهده می شود. معمولا زمانی که مشکلات متعددی در تلویزیون های پاناسونیک ایجاد می شود، چراغ پاور این دستگاه ها شروع به چشمک زدن می کند. چشمک زدن به صورت مداوم و پشت سر هم ادامه می یابد و از این طریق بروز مشکلی در دستگاه را اعلام می کند. این حالتی محافظت کننده است و در این حالت تلویزیون قصد دارد تا با اعلام خرابی یک قطعه در تلویزیون از خرابی مابقی بخش ها جلوگیری نماید. بنابراین در صورت چشمک زدن مداوم تلویزیون پاناسونیک بهتر است برای عیب یابی و رفع مشکل دستگاه حتما به یک مرکز تعمیراتی معتبر و مجرب در خصوص تعمیر تلویزیون های پاناسونیک مراجعه نمایید. برای مثال مرکز سخت افزار ایران می تواند به عنوان نمایندگی پاناسونیک، طیف گسترده ای از خدمات تعمیراتی برای رفع انواع خرابی تلویزیون های پاناسونیک را ارائه دهد.

 • مشکل روشن نشدن تلویزیون های پاناسونیک

در بین انواع ایراد ها، روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک یکی از موارد رایجی است که کاربران با آن درگیر می شوند. به نوعی حتی این مورد جز رایج ترین مشکلات تلویزیون های پاناسونیک بوده و بسیار دردسر ساز است. بروز این مشکل همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره شد می تواند هم به خرابی مین برد مربوط باشد و هم به بروز مشکل در منبع برق و برد پاور. برای این منظور بهتر است ابتدا اتصالات و کابل ها را بررسی کرد و از صحت و سلامت آن ها مطمئن شد. در نهایت به صورت کلی در صورت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک مورد نظر بهتر است سریعا برای رفع مشکل به یک مرکز تعمیراتی معتبر مراجعه کرد.

 • بروز مشکل در صدا و تصویر تلویزیون های پاناسونیک

از دیگر مشکلات تلویزیون های پاناسونیک می توان به بروز مشکلات و اختلالاتی در صدا و تصویر تلویزیون اشاره کرد. برای مثال در برخی مواقع صدای تلویزیون قطع می شود. قطع شدن تصویر یا بی کیفیت شدن و خط دار شدن آن هم از دیگر مشکلاتی است که در تصویر تلویزیون مشاهده می شود. این مشکلات در صدا و تصویر گاهی به دلیل قطعی و بروز مشکل در اتصالات و کابل های تلویزیون است و برخی مواقع نیز به دلیل خرابی برخی قطعات داخلی دستگاه، مشکلاتی در تصویر مشاهده می شود. برای مثال خرابی برد تی کان تلویزیون می تواند منجر به بروز مشکل در تصویر تلویزیون های پاناسونیک شود. رطوبت و آب خوردگی می تواند به برد تی کان تلویزیون های پاناسونیک آسیب برساند. با بررسی و عیب یابی دقیق تلویزیون توسط تعمیرکار، دلیل مشکلات ایجاد شده در تصویر و صدا تشخیص داده شده و برای رفع خرابی تلویزیون های پاناسونیک اقدامات لازم صورت می گیرد. برای مثال در صورت خرابی برد تی کان، تعمیرکاران با تعمیر برد تی کان تلویزیون پاناسونیک، مشکلات ایجاد شده را برطرف می کنند.

 • مشکلات صفحه نمایش تلویزیون های پاناسونیک

از دیگر موارد متداول در خصوص مشکلات تلویزیون های پاناسونیک می توان به خرابی صفحه نمایش این دستگاه ها اشاره کرد. در صورت خرابی و بروز مشکل در پنل تلویزیون پاناسونیک، کیفیت تصویر نمایش داده شده در دستگاه نیز دچار مشکل می شود. مشاهده خطوط عمودی در نمایشگر دستگاه، افتادن خطوط افقی در صفحه نمایش تلویزیون و … می تواند از جمله گزینه های خرابی تلویزیون های پاناسونیک باشد. تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر قطعات مختلف و در نهایت تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک از جمله راه کار هایی است که برای رفع این مشکل انجام می شود.

 • دیگر مشکلات تلویزیون های پاناسونیک

در بالا به برخی از رایج ترین مواردی اشاره شد که به موجب آن کاربران این تلویزیون ها بیشترین مراجعه را برای تعمیر تلویزیون های شان به مراکز تعمیراتی این دضستگاه ها دارند. اما قطعا مشکلات و خرابی تلویزیون های پاناسونیک مانند هر دستگاه دیگری ممکن است شامل موارد دیگری نیز شود. برای مثال خرابی بک لایت تلویزیون یا خرابی بلندگوهای تلویزیون پاناسونیک یا آداپتور آن از دیگر مشکلات مشاهده شده در این دستگاه ها است. نکته مهم در خصوص مشکلات تلویزیون های پاناسونیک، انجام اقدام به موقع و مراجعه به یک مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون های پاناسونیک است.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *