شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک

تصویر تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی پاناسونیک از چند عدد ستون رنگی کنار هم تشکیل میشه. اطلاعات هر کدوم از این ستون ها به وسیله ی یه قطعه ارتباطی به صفحه ی نمایش تلویزیون منتقل می شه. این قطعه که همان پنل نام داره در واقع یک کابل ارتباطیه که در وسط آن آی سی پردازشگر وجود داره و مشغول به کاره. ورودی اون اطلاعات تصویر از برد آدرس و خروجی اون اطلاعات تصویر پردازش شده برای خطوط مختلف تصویر هستش. اتصال فلت ها در هر دو بخش اتصال به برد آدرس و پنل به صورت باندینگه.

این عضو حساس در تمام تلویزیون ها از جمله تلوزیون پاناسونیک، در معرض خرابی قرار داره. این خرابی ها میتونن به دلایل مختلفی اتفاق بیفتن. بدون شک آسیب دیدگی پنل تلویزیون پاناسونیک میتونه برای کاربر بسیار ناراحت کننده باشه. این قطعه بنا به نوع و میزان خرابی ممکنه تعمیر و یا تعویض بشه. هر دوی این اقدامات حساسیت ویژه ای دارن و انجام اون ها نیازمند تخصص بالاست. همچینن تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک علاوه بر مهارت، نیاز به استفاده از تجهیزات و قطعات اورجینال پاناسونیک داره. در ادامه ی این مقاله کارشناسای تعمیرات تلویزیون پاناسونیک نشانه ها و دلایل خرابی پنل تلویزیون پاناسونیک رو بررسی می کنن.

نشانه ها و دلایل خرابی پنل تلویزیون پاناسونیک

گاهی خرابی پنل تلویزیون پاناسونیک خودش رو به صورت خطوط افقی اضافی در تصویر نشون میده. یا حتی ممکنه کاربر شاهد اختلال در تصاویر و به هم ریختگی اون ها بشه. یکی دیگه از نشانه های خرابی پنل تلویزیون پاناسونیک ، تاریک و تیره شدن تصویر هستش که در چنین مواقعی معمولا چاره ای جز تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون Panasonic وجود نداره. نشونه ی بعدی رو میشه به هم ریختگی رنگ ها دونست، گاهی ممکنه رنگ های غیرعادی به نمایش گذاشته بشن، که این مشکل به ابتدایی ترین لایه ی پنل بر میگرده و در این مورد هم هیچ چاره ای جز تعویض پنل تلویزیون Panasonic وجود نداره. یکی دیگه از مشکلات پنل تلویزیون های پاناسونیک رو میشه سوختگی پیکسل های اون ها به شمار آورد.

معمولا در چنین مواقعی پیکسل ها به حالت خاموش در میان و نیاز به تعویض دارن. حالت دیگه ای هم وجود داره که به اون روشن ماندن پیکسل میگن که شامل مشکل در فیلتر اون ها میشه و باعث میشه دسته ی پیکسل ها به حالت روشن باقی بمونن. البته در تکنولوژی های جدید پنل ها این مشکل کمتر ایجاد میشه. اما یکی از اصلی ترین مشکلات رو میشه شکستگی پنل دونست که در اثر ضربه ایجاد میشه. برد تی کان تلویزیون، یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات این دستگاه هست که در ارتباط مستقیم با پنل بوده و اطلاعات تصویر رو پردازش میکنه .توصیه می کنیم مقاله ی تعمیر برد تی کان تلویزیون پاناسونیک رو از دست ندید.

تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک ؟

طببیعتا هر کاربری پس از مشاهده ی خرابی پنل تلویزیون Panasonic خودش ترجیح میده مشکل، با تعمیر پنل تلویزیون حل و فصل بشه. اما لازمه بگیم در مواردی که آسیب جبران ناپذیر و کلی باشه تعمیرکار چاره ای جز تعویض پنل تلویزیون Panasonic نداره. برای همین توصیه میشه برای تعمیر یا تعویض پنل حتما به نمایندگی تلویزیون پاناسونیک مراجعه کنید تا مطمئن شین پنل شما نیاز به تعویض داره یا نه؟

تعویض پنل تلویزیون خود را به کجا بسپاریم ؟

طبیعتا خرابی تلویزیون پاناسونیک اتفاق ناخوشایندی برای کاربر است. به خصوص اگه این خرابی شامل اختلال در پنل ال سی دی و ال ای دی باشه و کاربر رو مجبور به تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک کنه. چرا که تعویض پنل تلویزیون پاناسونیک هزینه ی بسیار بالاتری نسبت به تعمیر اون داره. به طور کلی پنل ها جز قطعاتی گرون قیمت هستن. در صورت بروز چنین مشکلاتی میتونید از طریق ارتباط با متخصصان حرفه ای ما در جریان ریز به ریز هزینه های تعمیر و تعویض قرار بگیرید و با راه های مقرون به صرفه تری روبرو بشید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون طی سال ها تجربه و دانش، مفتخر به ارائه ی بهترین و حرفه ای ترین خدمات تشخیص و تعمیر تمامی مشکلات تلویزیون های پاناسونیکه. همچنین تعمیرات در نمایندگی پاناسونیک محدود به مدل خاصی نیست و تمامی این تلویزیون ها رو در بر میگیره. نکته ی قابل توجه بعدی ارائه ی گارانتی برای انواع خدمات پشتیبانی در این نمایندگی است که اطمینان بالای بسیاری از کاربران رو به همراه داشته.

3/5(2 امتیاز)