شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

نحوه خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی

فیلتر کولرگازی یکی از قطعات مهم این دستگاه است که نقش بسیار مهمی در عملکرد آن دارد. فیلتر کولرگازی به جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط داخلی بسیار حائز اهمیت است. همچنین کار تسویه ذرات معلق هوا را انجام می دهد. در این مقاله به بررسی ویژگی های خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی می پردازیم و به صورت تخصصی نحوه خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی را مورد بررسی قرار می دهیم.

نظافت فیلتر هوای کولرگازی

دلایل خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی

 • افزایش کیفیت هوا: فیلتر کولرگازی به جذب ذرات کوچک همانند گرد و غبار، گرده ها، موی حیوانات خانگی و حتی میکروب ها کمک می کند. سطح این فیلتر ها که ساختاری متخلل را تشکیل می دهد، اجازه عبور ذرات کوچک و بزرگ را نمی دهد و آلاینده های هوا و همچنین عوامل آلرژیزا را به خو جذب می کند. بنابراین، نظافت مرتب فیلتر کولرگازی می تواند به افزایش کیفیت هوا و سلامت شما کمک کند.
 • افزایش راندمان کولرگازی: زمانی که فیلتر کولرگازی کثیف می شود، ممکن است راندمان کولرگازی کاهش یابد و کولرگازی به خوبی کار نکند. فیلتر کثیف می تواند باعث کاهش قدرت هوای خروجی از دریچه شود. بنابراین، تمیز کردن فیلتر می تواند به افزایش قدرت خروجی هوا و بهبود عملکرد کولرگازی کمک کند.
 • صرفه جویی در هزینه ها: تمیز کردن فیلتر کولرگازی می تواند به صرفه جویی در هزینه های مربوط به سرویس و تعمیر کولرگازی کمک کند. فیلتر کثیف می تواند باعث افزایش مصرف انرژی کولرگازی شود. بنابراین، تمیز کردن فیلتر می تواند به کاهش مصرف برق کولرگازی کمک کند.
 • جلوگیری از خرابی کولرگازی: فیلتر کثیف می تواند باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی کمپرسور کولرگازی شود. این اقدام می تواند به افزایش عمر مفید دستگاه شما و همچنین افزایش میزان باد خروجی از کولرگازی شما کمک ویژه ای کند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تست فن کولر گازی ال جی

نحوه خارج کردن و نظافت فیلتر هوای کولرگازی

برای تمیز کردن فیلتر کولرگازی، نیاز به طی کردن اقداماتی دارید. این اقدامات عبارتند از:

 1. خاموش کردن کولرگازی: برای جلوگیری از حوادث ناخواسته، قبل از تمیز کردن فیلتر کولرگازی، دستگاه را خاموش کنید.
 2. باز کردن پنل کولرگازی: پنل جلویی کولرگازی را باز کنید.
 3. خارج کردن فیلتر هوا: فیلتر هوا را پیدا کنید و آن را از دستگاه بیرون بیاورید.
 4. تمیز کردن فیلتر: فیلتر را با استفاده از جاروبرقی یا برس تمیز کنید تا گرد و غبار و ذرات بزرگ را از آن جدا کنید.
 5. شستن فیلتر: اگر فیلتر کثیف است، آن را با آب سرد بشویید.
 6. خشک کردن فیلتر: فیلتر را به خوبی خشک کنید.
 7. قرار دادن فیلتر در کولرگازی: فیلتر را در جای خود قرار دهید.

نظافت فیلتر کولرگازی کار ساده ای است که تنها چند دقیقه طول می کشد اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های مربوط به سرویس و تعمیر کولرگازی می شود. همچنین در صورتی که تجهیزات لازم برای انجام این اقدام را در منزل ندارید و یا دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید جهت دریافت خدمات مورد نظر به صورت رایگان با مرکز گارانتی کننده ارتباط برقرار کنید. در غیر این صورت می توانید خدمات مورد نیاز خود را از طریق نمایندگی تعمیر کولر گازی مجاز دریافت نمایید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *