شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر فن لپ تاپ لنوو

هر یک از اجزای لپ تاپ با انجام پردازش های مختلف خود حرارتی تولید می کنند که باید توسط فن تعبیه شده در دستگاه از داخل سیستم خارج شود. عدم خروج این حرارت باعث آسیب قطعات گران قیمت و با ارزشی چون مادربرد و CPU خواهد شد. بنابراین خرابی فن لپ تاپ لنوو و یا هر برند دیگری موضوع مهمی است که باید در اسرع وقت انجام شود.

از این رو آشنایی با علائم خرابی این بخش از لپ تاپ حائز اهمیت است. در ادامه ی این مطلب شما را با نشانه های ناکارآمدی فن و جوانب تعمیراتی آن آشنا می سازیم. لازم به ذکر است که در نمایندگی رسمی لنوو کلیه ی مراحل تعمیر فن لپ تاپ لنوو در سطح کیفی بی نظیری شکل می گیرد.

تعمیر فن لپ تاپ لنوو در محل با گارانتی

علائم خرابی فن لپ تاپ لنوو

استهلاک پره های سازنده، کارکرد بیش از حد، اصابت ضربه و تجمع گرد و غبار و آلودگی های متفاوت عمده ترین دلایل خرابی فن لپ تاپ لنوو هستند. این دسته از خرابی ها عموما با گرمای بیش از حد بدنه ی لپ تاپ نمایان می شوند. دقت کنید که گرم شدن نسبی بدنه ی لپ تاپ موضوع کاملا نرمالی است و جای نگرانی ندارد.

اما اگر حرارت بدنه ی لپ تاپ به هنگام کار با آن در حدی زیاد است که گرفتن سیستم در دست مشکل می شود، به احتمال قوی مشکلی در فن وجود دارد. این گرمای زیاد می تواند به خاموشی ناگهانی لپ تاپ  و یا ریستارت شدن آن نیز بیانجامد. از طرفی صدای نامتعارف فن لپ تاپ هم نشانه ای برای خرابی این بخش از دستگاه است.

تعویض و تعمیر فن لپ تاپ لنوو

اینکه بازیابی فن لپ تاپ لنوو نیازمند تعمیر است یا تعویض، بستگی به شدت آسیب وارده بر آن دارد. در هر حال ترمیم کارکرد فن لپ تاپ لنوو از عهده ی کاربران عادی خارج بوده و باید تحت نظر کارشناسان ماهر صورت پذیرد. فراموش نکنید که فرآیند تعویض فن لپ تاپ لنوو حتما باید با نمونه ی اورجینال و سازگار با لپ تاپ انجام شود.

 در غیر این صورت تمامی اجزای مختلف سیستم در معرض آسیب های جدی و بعضا جبران نشدنی خواهند بود. خاطرنشان می نماییم که تکنسین های ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو عملیات تعویض را توسط قطعه ی مرغوب و مشابه با سیستم انجام می دهند.

رفع مشکل از کار افتادگی فن لپ تاپ لنوو

همان طور که اشاره شد گاهی خرابی فن لپ تاپ لنوو تنها از تجمع آلودگی های مختلف بر روی پره های آن نشات می گیرد. در چنین شرایطی بدون نیاز به تعمیرات تخصصی می توان مشکل از کار افتادگی فن لپ تاپ را برطرف کرد. به طور کلی براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان، سرویس های دوره ای فن باید برای حفاظت از اجزای داخلی دستگاه صورت گیرد. این مسئله زمانی حیاتی می شود که کاربر همه روزه در فضای باز یا پر از گرد و خاکی با لپ تاپ خود کار کند.

برای تمیز کردن فن لپ تاپ باید باتری و تمامی کابل های متصل شده به لپ تاپ را جدا کنید و سپس با باز کردن درپوش پشتی لپ تاپ توسط باد فشار قوی نسبت به زدودن گرد و غبار روی فن اقدام کنید. البته مسلما بهتر است این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید تا هیچ گونه اختلالی در روند کاری فن ایجاد نشود. در این راستا نمایندگی رسمی لنوو مناسب ترین گزینه ی انتخابی است.

نمایندگی مجاز لنوو

نمایندگی مجاز لنوو مجموعه ی ایمن و مجاز برای دریافت خدمات مرتبط با فروش و تعمیر دستگاه های لنوو است. این مرکز با به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب IT به فعالیت می پردازد. با حضور در نمایندگی رسمی لنوو می توانید ضمن تهیه ی انواع سیستم های دیجیتال لنوو، کلیه ی اختلالات پیش آمده در آن ها را نیز در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر مرتفع سازید. تمامی مراحل تعمیراتی در این نمایندگی براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می شوند.

امتیاز شما به این نوشته