شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

روشن نشدن لباسشویی ال جی

ماشین‌های لباسشویی، به دنبال گسترش و پیشرفت فناوری‌های بکاررفته در آنها، پیچیده‌تر از قبل، طراحی و روانه‌ی بازار می‌شوند. پیشرفت همه جانبه فناوری‌های بکاررفته در ماشین های لباسشویی، تعمیر آن ها را با حساسیت‌های مضاعفی همراه ساخته است. اشکالات پیش آمده در ماشین‌های لباسشویی ممکن است نرم افزاری (مربوط به برنامه دستگاه) و یا سخت افزاری (مربوط به قطعات دستگاه) باشند. روشن نشدن لباسشویی از آن دست اشکالاتی است که علت آن می‌تواند مربوط به بخش سخت افزار و یا نرم افزار دستگاه باشد.

تشخیص علت بروز این اشکال نیاز به بررسی دستگاه و عیب‌یابی دقیق آن دارد. کارشناس تعمیر لباسشویی پس از بررسی نشانه های مشاهده شده در دستگاه می‌تواند علت را شناسایی کرده و جهت تعمیر لباسشویی اقدام کند. مقاله پیش رو راهکارهای موجود جهت برطرف کردن مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی را بررسی خواهد کرد. چنانچه شما عزیزان نیز به هر دلیل شاهد روشن نشدن لباسشویی ال جی خود بوده اید، میتوانید با خواندن این مقاله و یا مراجعه به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی ، از تعمیر صد در صدی مشکل خود، اطمینان حاصل نمایید.

روشن نشدن لباسشویی ال جی

علت روشن نشدن لباسشویی ال جی چیست؟

1. اتصال جریان برق لباسشویی

از مهم ترین دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی می‌تواند وجود اتصال در جریان برق ورودی به دستگاه باشد. توصیه می‌شود در صورت مواجهه با این مشکل، ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم به پریز برق متصل است. همچنین مطمئن شوید که پریزی که دوشاخه به آن وصل است برق دارد و میتواند برق را به ماشین لباسشویی منتقل کند یا خیر؟

2. وجود اشکال در درب لباسشویی ال جی

سوییچ درب ماشین لباسشویی ال جی، یک دستگاه ایمنی به شمار می رود. در ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز میشود سوییچ درب باید بسته باشد و از قفل شدن درب اطمینان حاصل نمایید در غیر این صورت ماشین لباسشویی روشن می شود و شروع به کار نخواهد کرد.

3. خرابی سوئیچ استارت و تایمر

سوئیچ استارت برخی از لباسشویی های درب از بالای ال جی، اغلب بخشی از تایمر است و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. گاهی اوقات مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی  مربوط به این بخش می باشد که برای اطمینان باید برق رسانی آن توسط کارشناس فنی بررسی و تست شود.

4. اختلالات ولوم تایمر

در مدل‌هایی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر است، باید ولوم تایمر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شفت برای فعال کردن سوئیچ به درستی عمل می کند یا نه. استفاده معمولی و مداوم ممکن است باعث شود ولوم روی شفت هرز شود و قادر به تعویض مکانیسم سوئیچ نباشد. در چنین مواقعی معمولاً نیاز به تعویض ولوم تایمر می باشد.

5. خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی

وجود اختلال در برد اصلی ماشین لباسشویی از دیگر عوامل روشن نشدن لباسشویی ال جی است. اگر برد کنترل، ولتاژ مناسب را برای موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب فراهم نکند آنگاه ممکن است ماشین لباسشویی شروع به کار نکند. بررسی و عیب یابی برد لباسشویی کار پیچیده و دشواری است که نیاز به تجهیزات مناسب و تست آن می باشد و این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای نمایندگی تعمیرات  لباسشویی ال جی، انجام شود.

این مقاله را از دست ندهید: جمع شدن آب در لباسشویی خاموش

6. خرابی سایر قطعات

شایع ترین دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی، موارد فوق الذکر بود. اما گاهی ممکن است بروز اختلال در قطعاتی جزیی‌تر، منجر به روشن نشدن لباسشویی ال جی شود. به هر حال بهتر است برای رفع این مشکل فنی از کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید و در صورتی که دانش کافی در مورد ماشین لباسشویی ندارید، به هیچ وجه اقدام به باز کردن و عیب یابی  دستگاه حساس خود، نکنید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی ، به دلیل گستردگی و تنوع بالای محصولات این کمپانی نام آشنا، خدمات پشتیبانی خود را در واحدهای مجزای بسیار پیشرفته‌ای در سطح کشور، ارائه می دهد. این خدمات ضمن برخورداری از کیفیت بی نظیر خود، در سریع ترین و راحت ترین صورت در اختیار کاربران محترم قرار میگیرند. نمایندگی ال جی، خدمات خود را نه تنها در تهران، بلکه در کرج و سایر شهرستان ها نیز ارائه می دهد. این مجموعه وسیع، مزایای فراوانی را برای کاربران گرامی خود در نظر گرفته است که از مهم ترین آن ها میتوان به ارائه گارانتی و ضمانت نامه کتبی برای خدمات، اشاره داشت.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *