شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

جمع شدن آب در لباسشویی

جمع شدن آب در لباسشویی به دلایل متعددی رخ می دهد و تعمیر آن نیازمند تخصص و مهارت بالایی است. بروز این مشکل به برند خاصی از ماشین لباسشویی محدود نمیشود و میتواند هر دستگاهی را درگیر خود کند. از آن جا که جمع شدن آب در لباسشویی اختلالی بزرگ و دردسر آفرین است، مقاله پیش رو را به این موضوع اختصاص داده‌ایم تا همه‌ی جوانب این مشکل را در واحد تعمیر لباسشویی بررسی کنیم. پیش از هر چیز باید بدانید جمع شدن آب در لباسشویی می تواند در حالت‌های مختلفی اتفاق بیفتد. گاهی این مشکل در ماشین لباسشویی روشن و گاهی در دستگاه خاموش ظاهر می‌شود.

آن چه لازم است هر کاربری بداند، اهمیت خالی کردن زودهنگام آب جمع شده در ماشین است. چرا که، عدم تخلیه‌ی آب از ماشین لباسشویی و جمع شدن آب در دستگاه، می‌تواند سبب از کار افتادن قطعات درونی حساس آن شود. تخلیه نشدن آب لباسشویی در طولانی مدت، ممکن است عملکرد مناسب لباسشویی را مختل کند. با جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، دستگاه بعد از مدت زمان مشخصی به طور کامل از کار خواهد افتاد و کاربران را متحمل هزینه های زیادی خواهد کرد.

جمع شدن آب در لباسشویی

دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

جمع شدن آب در لباسشویی تنها به ماشین‌های روشن اختصاص ندارد. این اختلال گاهی در ماشین های خاموش نیز رخ خواهد داد و دستگاه را دچار دردسرهای فراوان خواهد نمود. رایج‌ترین دلایلی که باعث به این اتفاق می‌شود شامل موارد زیر است:

  • کثیف بودن فیلتر ماشین لباسشویی
  • خرابی لوله خرطومی ماشین لباسشویی
  • از کار افتادن پروانه پمپ لباسشویی
  • خرابی پمپ تخلیه لباسشویی
  • مشکلات مربوط به فاضلاب
  • خرابی شیر برقی لباسشویی

علل جمع شدن آب در لباسشویی + راهکارهای پیشنهادی

1. درست کار نکردن پمپ تخلیه

عدم کارکرد صحیح پمپ تخلیه ، در تخلیه نشدن آب لباسشویی تأثیرگذار خواهد بود؛ زیرا اگر این پمپ خراب شده باشد و یا به دلایل خاصی، انسدادی در آن، به وجود آمده باشد، آب درون ماشین لباسشویی به خوبی تخلیه نخواهد شد و کاربر شاهد جمع شدن آب در لباسشویی خواهد بود.

2. پارگی و انسداد شیلنگ تخلیه

خالی نشدن آب لباسشویی، می‌تواند به دلیل پارگی یا انسداد شیلنگ تخلیه رخ داده باشد. برای اطمینان از سالم بودن شیلنگ تخلیه باید آن را از لباسشویی جدا کنید و سالم بودن آن را امتحان کنید.

3. آسیب‌دیدگی یا پارگی تسمه

یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی را می توان آسیب دیدگی یا پارگی تسمه پمپ تخلیه آب و تسمه محرک دانست. بروز خرابی در این قطعات ممکن است تخلیه آب را برای ماشین لباسشویی غیر ممکن کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟

چگونه مشکل جمع شدن آب در لباسشویی را حل کنیم؟

فرقی نمی‌کند دستگاه روشن باشد یا خاموش، آن چه مسلم است این است که جمع شدن آب در ماشین لباسشویی مشکل بزرگی‌ست و میتواند کاربر را دچار دردسر کند. اطلاع از راهکار زیر، می تواند به رفع زودهنگام چنین مشکلی کمک بسیار کند:

1- در قسمت پایین دستگاه یک درپوش وجود دارد که در پوش پمپ تخلیه نام دارد. این درپوش را باز کنید. لازم است برای باز کردن این درپوش آن را به سمت خودتان بکشید.

2- پس از باز کردن درپوش، یک اهرم پیچ مانند را مشاهده خواهید کرد که باید آن را به سمت چپ بچرخانید تا کم کم باز شود و آب خارج شود. قبل از اینکه این پیچ را باز کنید، مطمئن باشید که آب خروجی مسیری برای خارج شدن از کف آشپزخانه را دارد. حتماً موانع احتمالی را از مسیر آب بردارید.

3- پس از آن که آب به طور کامل تخلیه شد، میتوانید پیچ را ببندید و درپوش را در جایی که قبلا بود، قرار دهید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ، متشکل از واحدهای مختلف تخصصی، عیب یابی و تعمیر انواع مدل های لباسشویی است. در این مرکز تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام میرسد. پیشه کمک، با همراه داشتن کادر مجرب و ویژه این امکان را فراهم ساخته است تا کاربران تمامی خدمات تعمیر و ترمیم را در منزل خود، دریافت نمایند. از آن جا که کسب و حفظ رضایت مشتریان مهم ترین و اصلی ترین اولویت کاری نمایندگی تعمیرات لباسشویی است، این مجموعه برای خدمات و سرویس های پشتیبانی خود، گارانتی و ضمانت نامه کتبی نیز در نظر گرفته است که تمامی کاربران امکان بهره مندی از آن را خواهند داشت.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *