شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

قطع شدن صدای تلویزیون

چرا تلویزیون صدا ندارد؟ عنوان مقاله ای است که امروز در بخش سوالات متداول به شما ارائه می دهیم. مشکل صدا نداشتن تلویزیون، یکی از اختلالات رایج این دستگاه بوده و در بسیاری از مدل ها ممکن است بروز کند. از آنجا که مشاهده ی چنین مساله ای موجب نگرانی کاربران می گردد، بر آن شدیم به بررسی دلایل قطع شدن صدای تلویزیون بپردازیم. قابل ذکر است که تعمیرکاران مجرب نمایندگی تعمیر تلویزیون، آمادگی لازم را برای بررسی و تعمیر مشکلات صدای تلویزیون و برطرف کردن علت ها و عوامل عدم وجود صدا در این محصول دارا می باشند. با ما همراه باشید.

دلایل صدا نداشتن تلویزیون سامسونگ

اصلی ترین علل قطع صدا در تلویزیون

  1. خراب مین برد
  2. ایراد در اسپیکرهای تلویزیون
  3. تنظیمات اشتباه تلویزیون
  4. ایراد در کابل ها و وردی های صوتی

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون چیست؟

به طور کلی عوامل مختلفی در تلویزیون می تواند زمینه ساز بروز مشکلات صدا و قطعی آن گردد. مواردی همچون: عملکرد ناقص مین برد و خرابی بلندگو، عمده ترین دلایل صدا نداشتن تلویزیون به شمار می روند. در مورد بلندگو باید گفت که این قطعه، به صورت ویژه در ارتباط با خروجی صدای تلویزیون فعالیت کرده و بدیهی است که بروز هرگونه مشکل در آن، می تواند صدا را قطع و یا مخدوش نماید.

مین برد نیز به عنوان برد اصلی دستگاه، با فعالیت بخش های مختلف تلویزیون در ارتباط بوده و خرابی آن، ممکن است گاهی به صورت قطع شدن صدا بروز نماید. دلیل دیگر، می تواند قطعی و یا فرسودگی کابل های صوتی (در مدل هایی که اسپیکرهای خارج از دستگاه دارند) باشد. البته عدم وجود صدا در تلویزیون، می تواند ناشی از یک مساله ی دیگر نیز باشد که بسیار ساده و پیش پا افتاده است؛ ممکن است دکمه ی قطع صدا در کنترل دستگاه فعال باشد. کاملا مشهود است که در این صورت، هیچ مشکل جدی در میان نبوده و جای نگرانی نخواهد بود.

رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون

برای رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون، باید پیش از هرچیز دستگاه به دقت عیب یابی شود. پس از تشخیص علت و منشأ بروز این اختلال، اقدامات لازم برای رفع آن انجام می گردد. تعمیر بلندگو، یکی از روش های اصلی در این زمینه می باشد.

البته تعمیرات بلندگوی تلویزیون، امری بسیار حساس بوده وباید حتما توسط تعمیرکاران مربوطه انجام شود. دیگر اقدامی که برای رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون انجام می گردد، تعمیر مین برد  این دستگاه است.

در شرایطی نیز ممکن است نیاز به تعویض این قطعه باشد که در این صورت، باید به جایگزینی آن با نمونه ی اورجینال توجه نمود. رفع قطعی و یا در صورت نیاز، تعویض کابل های اسپیکرهای خارجی نیز یکی دیگر از روش هایی است که منجر به رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون خواهد شد.

رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ

صدا نداشتن تلویزیون در هنگام استفاده از کابل HDMI

یکی از مواردی که با بروز مشکل صدا نداشتن تلویزیون همراه است، استفاده از کابل HDMI در این دستگاه می باشد. البته در برخی موارد استفاده از این کابل، ممکن است تلویزیون صدا نداشته باشد که در این قسمت، به بررسی آن می پردازیم. این مساله معمولا وقتی رخ می دهد که شما لپ‌تاپ خود را به این دستگاه متصل کرده و قصد نمایش یک فایل صوتی یا ویدئویی را دارید.

برای برخی کاربران اتفاق می افتد که در این شرایط، تلویزیون تصویر مربوطه را ارائه می دهد اما صدا به دستگاه منتقل نمی شود. برای رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون در صورت مواجهه با این مشکل، بهتر است اول کابل HDMI را بررسی کرده و از سالم بودن و نصب صحیح آن اطمینان حاصل نمایید.

چنانچه کابل مشکلی نداشت، نیاز به تنظیمات نرم افزاری از طریق بخش تنظیمات صدای لپ‌تاپ می باشد. برای انجام این کار، کافی است به قسمت تنظیمات صدا رفته و با کلیک راست برروی نام تلویزیون خود، آن را به عنوان دستگاه پیش فرض (“Set as Default Device”) انتخاب نمایید.

مشکل صدا نداشتن تلویزیون در برندهای مختلف

قطع شدن صدای تلویزیون ال جی

چرا تلویزیون ال جی صدا ندارد؟ سوال بسیاری از کاربران تلویزیون ال جی است. بروز این مشکل نگرانی های بسیاری را برای کاربران ایجاد می کند،  به همین دلیل لازم است در صورت وقوع این مشکل از افراد متخصص کمک بگیرید. تلویزیون ها دارای سیستم پیچیده ای هستند به همین دلیل لازم است توسط افراد متخصص تعمیر و ترمیم شوند.

تلویزیون ها عموما به دو دلیل با مشکل صدا نداشتن تلویزیون ال جی مواجه می شوند، اول آنکه برد مین تلویزیون ال جی آسیب دیده باشد و دوم آن که بلندگو های تلویزیون با اختلال مواجه شده باشند که این مشکل معمولا به دلیل قطع سیم های داخلی اسپیکر  به وجود می آید. به یاد داشته باشد علت صدا نداشتن تلویزیون ال جی هر کدام از این موارد باشد برای تعمیرات تلویزیون به نمایندگی  رسمی ال جی مراجعه کنید.

خدمات تخصصی پیشه کمک: تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ

اغلب تلویزیون های سامسونگی کهمشکل قطع شدن صدا دارند، مشابه مدل های دیگر، با ایراد مین برد یا خرابی اسپیکر مواجه هستند. به این ترتیب نهایت کاری که شما می توانید انجام دهید، بررسی تنظیمات و کابل ها است. اگر نتوانستید ایراد را برطرف کنید، باید این کار را به تکنسین تعمیر تلویزیون سامسونگ بسپارید.

واحد تعمیرات تلویزیون

کلیه ی راهنمایی ها و خدمات مرتبط به تعمیر و برطرف سازی صدا نداشتن تلویزیون، در واحد تعمیرات این محصول به کاربران ارائه می گردد. دستگاه های و تجهیزات پیشرفته ای در این واحد فراهم شده تا تعمیرکاران با استفاده از آنها، کار ترمیم را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

نکته ی دیگر در مورد واحد تعمیر تلویزیون، راه اندازی  سرویس در محل برای این محصول می باشد. برای برخورداری از خدمات این سرویس، می توانید با واحد مذکور تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. تیم کارشناسی ما ضمن اعزام به محل مورد نظر شما، اقدام به بررسی و در نهایت تعمیر انواع مشکلات صدای دستگاه در حضور خود شما می نمایند.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *