شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

با وجود آنکه شرکت‌های تولید کننده تلویزیون در تلاشند تا برترین فناوری‌های صدا و تصویر را در محصولات خود بکار ببرند، اما هنوز هم برخی از تلویزیونهای روانه شده به بازار، پس از مدتی، دچار اشکال شده و به دلیل خرابی از کار می‌افتند. البته گاه اشکال پیش آمده ربطی به خود دستگاه ندارد و به دلیل استفاده نادرست از تلویزیون –مثلا اتصال کابلهای نامناسب و یا فلش ویروسی به دستگاه – اتفاق می‌افتد. برای مثال یکی از اشکالات مشاهده در تلویزیون‌های سامسونگ و البته سایر برندهای تلویزیون، مشکل خاموش شدن ناگهانی آنهاست.

با بروز این اشکال، بدون آنکه کاربر دکمه‌ای را فشار داده باشد و یا حتی تلویزیون را لمس کرده باشد، تلویزیون به ناگاه خاموش شده و از کار می‌افتد. بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ، نشان داده که مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در این بین دلایلی چون خرابی مین برد، استفاده از کابل نامناسب، فرسودگی قطعات مین برد و مواردی از این دست نسبتاً شایع‌تر و متداول‌ترند.

در هر حال اطلاع از این دلایل می‌تواند نگرانی ناشی از بروز چنین اشکالی را کاهش داده و کاربران را جهت تعمیر تلویزیون Samsung یاری کند. در این مقاله برآنیم تا برخی از شایع‌ترین عللی که سبب خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می‌گردند را بررسی کرده و آنها را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلایل متعددی ممکن است روی دهد که در این بین برخی عوامل نظیر خرابی مین برد، استفاده از کابل نامناسب، فرسودگی قطعات مین برد و … شایع‌تر و متداول‌ترند. البته بررسی های کارشناسان مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ نشان داده که این علل تا حد زیادی بستگی به نوع تلویزیون، مدل و برند دارند. در بخش زیر به برخی از شایع‌ترین علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اشاره شده است.

استفاده از کابل HDMI نامرغوب

یکی از عوامل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ، استفاده از کابل نامرغوب HDMI است. استفاده از کابلهای نامرغوب و فیک جهت اتصال سایر دیوایس‌ها به تلویزیون، سبب اتصالی دستگاه و خرابی آن خواهد شد. کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ توصیه می‌کنند جهت وصل کردن دستگاه‌های دیگر به تلویزیون سامسونگ خود صرفاً از کابل ارائه شده همراه خود دستگاه استفاده کنید.

فلش مموری ویروسی

مورد دیگری که قابلیت خاموش کردن ناگهانی تلویزیون سامسونگ را دارد، وصل کردن یک فلش مموری ویروسی به تلویزیون است. این کار، گاه منجر به انتقال ویروس‌ها به تلویزیون های هوشمند شده و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار می‌اندازند.

فرسودگی قطعات مین برد تلویزیون سامسونگ

مورد دیگری که سبب خاموش شدن خودبخودی تلویزیون سامسونگ می‌گردد، فرسودگی قطعات مین برد است. این اشکال غالباً به دلیل روشن‌ ماندن های طولانی مدت تلویزیون اتفاق می‌افتد. از این رو توصیه می‌شود در صورت عدم استفاده از تلویزیون، برق تلویزیون کاملا قطع شود (این کار سبب افزایش عمر مفید دستگاه و پیشگیری از خرابی مین برد می‌گردد)

خرابی آی سی برد پاور

یکی دیگر از مواردی که باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می شود خرابی ic برد پاور تلویزیون است. در صورتی که بررسی ها نشان دهد که اشکال پیش آمده ناشی از خرابی آی سی است می‌بایست این قطعه از تلویزیون تعویض شود. جهت پیشگیری از خرابی مجدد توصیه می‌شود خازن های اطراف IC نیز تعویض شود.

نوسانات برق

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ می‌تواند به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق و خرابی پاور نیز اتفاق بیفتد. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند، غالباً با نوسانات برق دچار خرابی می‌گردند. از همین رو کارشناسان مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون سامسونگ توصیه می‌‌کنند از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق خودداری نمایید و در این میان از محافظ‌های برق استفاده کنید.

تعمیر مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

نخستین گام جهت تعمیر مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ، تشخیص و شناسایی علت بروز این اشکال در دستگاه است. پس از طی این مرحله، با توجه به نوع اشکال پیش آمده، می‌توان روش تعمیر تلویزیون سامسونگ را تعیین و انتخاب کرد. برای مثال در صورتی که اشکال خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ناشی از خرابی مین برد باشد، می‌بایست جهت تعمیر و یا تعویض این قطعه اقدام نمود.

خرابی Cpu مورد دیگری است که ممکن است سبب بروز چنین اشکالی گردد. در صورت خرابی یا سوختگی سی پی یو، نیاز است تا این قطعه نیز تعویض گردد. (نکته: معمولاً تعویض سی پی یو به تنهایی امکان پذیر نیست و در این شرایط باید کل مین برد تعویض گردد). در هر حال تعمیر مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ صرفاً پس از طی دقیق مراحل عیب‌یابی و تشخیص علت اشکال پیش آمده امکان‌پذیر است.

شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط بهسازی و تعمیر تلویزیون سامسونگ با حضور در نمایندگی سامسونگ قابل دریافت است. (در صورت مواجهه با مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ و یا هر اشکال دیگری، و عدم امکان تحویل و جایجایی دستگاه می‌توان سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت کرد).

تعمیرات سامسونگ در تهران

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و بازیابی دستگاه های سامسونگ به مراجعان محترم است. در نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران تمرکز عمده‌ی متخصصان بر تعمیر و ترمیم محصولات معیوبی است که به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد گشته‌ و کیفیت نخستین خویش را از دست داده اند. شناسایی اشکالات شایع، گامی مؤثر در سرعت‌بخشی و تعمیر تخصصی دستگاه‌های Samsung قلمداد می‌گردد زیرا از ورود کارشناسان تعمیر به دیگر حوزه‌های نامرتبط پیشگیری نموده و راهنمای آن‌ها جهت پیاده‌سازی تعمیرات تخصصی در بخش معیوب و ناکارآمد دستگاه است.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران این با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شركت‌هاي حال حاضر کشور است که در زمينه ارائه‌ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تعمیرات سامسونگ و سیستم‌های هوشمند پیشرفته مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمينه‌هاي مختلفِ فناوري اطلاعات عرضه می‌دارد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات Samsung –جز در مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است.

[us_carousel post_type=”services” columns=”4″ items_quantity=”18″ items_layout=”blog_cards” carousel_arrows=”1″ carousel_autoplay=”1″ carousel_arrows_offset=”1rem”]

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر صفحات وبسایت قابل پیگیری است.

[us_carousel items_layout=”blog_side_image” carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa”]
امتیاز شما به این نوشته