شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

کمپرسور یخچال ال جی

کمپرسور یخچال ال جی از اجزای مکانیکی یخچال ال جی است. این بخش مهم چرخه سرمازایی یخچال را کامل می کند. در واقع کمپرسور یخچال، گازی را که به آن تزریق شده، درون کانال ها یا لوله های اواپراتور فشرده می سازد.

به طور کلی کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، ترموستات و گاز اجزاء ثابت همه یخچال ها هستند که فرآیند سرما سازی را در یخچال ها بر عهده دارند. برای تعمیر یخچال با توجه به نوع مشکل باید هر دو بخش مکانیکی و الکتریکی را بررسی کنیم تا با یک عیب یابی دقیق و درست، تعمیر کمپرسور یخچال ال جی انجام شود.

نحوه کار کمپرسور یخچال ال جی

در کنار کمپرسور یخچال ال جی، کندانسور (رادیاتور خنک کننده) و فیلتر یا درایر، اواپراتور و کاپیلاری تیوب نیز به عنوان سایر اجزای بخش مکانیکی یخچال وجود دارند. خود کمپرسور به تنهایی از پیستون، میلنگ و سوپاپ ها تشکیل می شود. کمپرسور یخچال ال جی وظیفه گردش و فشرده کردن گاز مبرد فریون در درون کانال های اواپراتور را بر عهده دارد.

میلنگ که داخل محفظه کمپرسور یخچال قرار دارد، می چرخد و این چرخش سبب می شود که پیستون مانند یک تلمبه عمل کند و با باز و بسته شدن سوپاپ ها، گاز موجود در لوله ها و سیلندر به گردش درآید. گاز مرتبا از لوله برگشت مکیده شده و با فشار به لوله رفت وارد می شود؛ در نتیجه گاز سرما ساز متناوبا در حال حرکت بوده و عمل سرمازی انجام می شود.

کمپرسور یخچال ال جی

عیب یابی کمپرسور یخچال ال جی

کمپرسور یخچال ال جی مدام در حال کارکردن است، ولی اتومات کار نمی کند و سرمایی در یخچال وجود ندارد؛ دستگاه را به یک مرکز معتبر و مجهز انتقال دهید. در چنین شرایطی یک تعمیرکار خوب ابتدا اوپراتور کندانسور را بررسی می کند تا حفره ایجاد شده در مسیر گردش گاز را پیدا کند. سپس با جوشکاری، محل آسیب دیده را ترمیم می کند. تست های لازم را انجام می دهد.

گاز یخچال را پر می کند. دوباره امتحان و چک می کند و تا نشتی نداشته باشد و مرحله به مرحله پیش می رود تا بتواند تعمیر کمپرسور یخچال ال جی را به درستی انجام دهد.

درصورتی که خرابی موتور ثابت شد ،باید این قطعه تعمیر یا تعویض شود. برای آشنایی با نحوه تعویض موتور یخچال و نکات مربوط به آن ، همچنین مشاهده فیلم آموزشی به بخش آموزش تعویض موتور یخچال مراجعه نمیید.

تعمیر کمپرسور یخچال ال جی

اگر یخچال ال جی سر و صدای زیادی دارد و در عین حال غذا را خنک نمی کند؛ یا کمپرسور باد کرده است و رله اضافه دچار مشکل شده است. باید فکری به حال تعمیر کمپرسور یخچال ال جی کنید. پس بهترین اقدام در هنگام مشاهده این مشکلات این است که یخچال را از منبع برق جدا کنید و حدود نیم ساعت صبر کنید تا کمپرسور یخچال ال جی خنک شود.

با این روش آی سی های داخلی مجددا تنظیم خواهند شد. اگر مشکل خیلی جدی نباشد با اجرای این روش حل خواهد شد. در غیر این صورت باید برای تعمیر کمپرسور یخچال ال جی از یک مرکز معتبر و استاندارد کمک بخواهید. تعمیرکاران برای تعمیر یخچال ال جی به صورت تخصصی و کاملا حرفه ای اقدام می کنند و با ریشه یابی دقیق ایراد، برای تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال ال جی تصمیم می گیرند. کاربر را در جریان می گذارند و پس از تایید او اقدام مناسب را انجام می دهند.

نمایندگی یخچال ال جی

یخچال یکی از کالاهای حوزه لوازم خانگی ال جی است که در مدل های مختلفی طراحی، تولید و عرضه می شود. این محصول کارایی بسیار بالایی دارد. کیفیت بسیار فوق العاده ای دارد و به طور کلی تمامی نیاز های کاربران را برطرف می سازد. با وجود همه نکات مثبتی که برای یخچال های ال جی وجود دارند، باز هم احتمال بروز اختلال و مشکل وجود دارد، عمدتا نیز به دلیل کاربری غلط کاربر است.

در هر حال برای دریافت تمامی خدمات در حوزه فروش و پس از فروش می توانید به نمایندگی رسمی یخچال ال جی سری بزنید و با استفاده از انبوه خدماتی که در نمایندگی ال جی فراهم است، اقدام به خرید کنید یا خدمات پس از فروش اصل و معتبر دریافت نمایید.

 تعمیرات ال جی

کمپانی ال جی در زمینه لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، کالاهای دیجیتال و تجهیزات وابسته فعالیتی گسترده و وسیع دارد. هر یک از این حوزه های به تنهایی زیر مجموعه ای مختلفی دارند که با وجود کیفیت فوق العاده بالایی که دارند باز هم نیازمند خدمات تعمیراتی هستند. یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز، کولر گازی، اسپلیت، ماکروفر، تلویزیون، دستگاه پخش فیلم، سینمای خانگی، لپ تاپ، تبلت، موبایل، مانیتور و تجهیزات وابسته به آنها و … نمونه های از انواع محصولات کمپانی ال جی است.

در واحد اختصاصی و معتبر تعمیرات ال جی امکانات و تسهیلات بسیار متنوع و مفیدی فراهم است که تضمین کننده کیفیت خدمات رسانی و سرویس دهی است. هر کار بر می تواند با مراجعه به این واحد استاندارد صفر تا صد خدمات در هر حوزه ای را دریافت کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را از همکاران ما در واحد تعمیرات ال جی جویا شوید.

اخبار، اطلاعات، مقالات و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی الجی و محصولات آن را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

محصولات ال جی
سوالات متداول ال جی
مقالات ال جی
اخبار ال جی
امتیاز شما به این نوشته