شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال

نمایشگرها اجزاء نسبتا جدیدی هستند که به ساختار یخچال ها و فریزرهای جدید اضافه شده اند. در این بخش ها می توان خطاها و مشکلات یخچال و ارورهای مختلف یخچال فریزر را مشاهده کرد. بسیاری از نشانه های مشکلات داخلی دستگاه در نمایشگر قابل مشاهده هستند و کافی است شما مفهوم هر پیغام را بدانید. در این صورت می توانید ضمن شناسایی مشکل یا مشکلات موجود، آنها را با انجام اقداماتی به موقع برطرف کنید.

چشمک زدن نمایشگر یکی از علائمی است که باید به آن توجه کرده و آن را ریشه یابی کنید. این مساله می تواند ناشی از مشکلات مختلفی در بخش های داخلی یخچال باشد و نیاز به بررسی و تعمیرات تخصصی یخچال دارد. در این مقاله می خواهیم علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال و روش های برطرف کردن این وضعیت را مورد بررسی قرار دهیم.

چشمک زدن صفحه نمایش یخچال

دلایل چشمک زدن صفحه نمایش یخچال

معمولا چشمک زدن نمایشگر یخچال نشان دهنده ارورهایی است که وجود ایراد در یکی از بخش های دستگاه را به کاربر اعلام می کنند. اگر دمای یخچال به سرعت افزایش پیدا کند، صفحه نمایش دستگاه شروع به چشمک زدن خواهد کرد. ریست شدن دستگاه هم می تواند منجر به چشمک زدن صفحه نمایش یخچال شود. این اتفاق معمولا بر اثر افزایش دمای دستگاه می افتد و چشمک زدن نمایشگر تا کاهش دما ادامه خواهد داشت.

اگر سیستم تبرید یا مدار برفک زدایی یخچال شما دچار ایراد یا خرابی شده باشد، نمایشگر شروع به چشمک زدن خواهد کرد. از جمله دیگر مواردی که منجر به چشمک زدن صفحه نمایش یخچال فریزر می شود، وجود مشکل یا خطا در قسمت فریزر است. در ادامه ما ارورهایی را به شما معرفی می کنیم که موجب چشمک زدن نمایشگر یخچال می شوند.

پیشنهاد سایت: ارورهای یخچال سامسونگ

کدام ارورها موجب چشمک زدن صفحه نمایش یخچال فریزر می شوند؟

1. خطای سنسور یخ ساز

یکی از خطاهایی که منجر به روشن و خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می شود، خطای سنسور است. این خطا زمانی رخ می دهد که سنسور یخ ساز دمای یخچال را بیشتر از ۱۵۰ و یا کمتر از ۵۸- درجه فارنهایت تشخیص دهد. خرابی سنسور یخ ساز، خرابی سوکت حسگر یخ ساز، اشکال در اتصالات، قطع شدن سیم برق و اتصال کوتاه از جمله دلایل صدور این خطا به شمار می روند.

2. خطای سنسور یخچال

خطای سنسور نیز در شمار علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال قرار دارد. چنانچه این سنسور تشخیص دهد که دمای دستگاه بیشتر یا کمتر از  حد مجاز است، چنین خطایی به نمایش در آمده و نمایشگر خاموش و روشن می شود. معمولا تا دما به حالت نرمال باز نگردد، این وضعیت ادامه خواهد داشت. مواردی همچون خرابی سنسور، از کار افتادن سوکت حسگر قطع شدن سیم برق و فرسودگی اتصالات در صدور این خطا دخیل هستند.

این مقاله را از دست ندهید: برای رفع بوی بد یخچال چه باید کرد؟

3. خطای سنسور برفک زدا

حسگر دیگری تحت عنوان سنسور برفک زدا نیز در یخچال وجود دارد. چنانچه دمای یخچال بیشتر از 150 درجه و یا کمتر از منفی 58 درجه باشد، این سنسور فعال می شود. در نتیجه این خطا شما شاهد چشمک زدن نمایشگر یخچال خود خواهید بود.

4. خطای سنسور محفظه جادویی

این خطا مربوط به یخچال هایی است که به محفظه جادویی مجهز هستند. سنسور به دنبال تشخیص نا متعادل بودن دمای دستگاه، چنین پیغام خطایی را صادر خواهد کرد. خرابی سنسور محفظه جادویی، خرابی سوکت سنسور محفظه جادویی و ایراد در اتصالات برق دلایل صدور این خطا هستند.

5. خطای فن یخچال

این خطا زمانی رخ می دهد که موتور فن سیگنال های تولید شده F, G را دریافت نکند. قطع شدن مدار برق، اتصال کوتاه، اشکال در اتصال سیم مربوط به سیگنال فیدبک و عملکرد نامناسب فن موتور منجر به صدور این خطا و به تبع آن چشمک زدن صفحه نمایش یخچال خواهد شد.

6. خطای سیستم برفک زدایی

اگر سیستم برفک زدایی یخچال فریزر درست کار نکند، احتمال چشمک زدن صفحه نمایش یخچال وجود خواهد داشت. معمولا این خطا زمانی صادر می شود که فرآیند برفک زدایی در کمتر از ۸۰ دقیقه خاتمه یابد.

این مطلب را از قلم نیندازید: راهنمای کامل معنی کلمات روی یخچال فریزر

7. خطای سنسور هوای خروجی

سنسور هوای خروجی هم می تواند دمای یخچال را تشخیص دهد. چنانچه دمای این بخش از محدوده منفی 58 تا 150 درجه فارنهایت تجاوز کند، شاهد خطای سنسور هوای خروجی در نمایشگر یخچال خواهیم بود.

8. خطای عملکرد یخ ساز

اگر یخ پران یا سیستم خارج کننده یخ به درستی کار نکنند، خطای مرتبط با یخ ساز به نمایش در خواهد آمد.

کیفیت برتر در نمایندگی

مرکز خدمات پیشه کمک ، به واسطه خدمات گسترده و با کیفیت در طول سالها فعالیتش، توانسته به اولین انتخاب کاربران در بین سایر مراکز خدماتی تبدیل شود. این مرکز، با بهره گیری از مجرب ترین کارکنان در دو حوزه فروش و تعمیرات، سطح تخصصی خدمات را به شکل قابل توجهی افزایش داده و رضایت کاربران را جلب نموده است. ایجاد واحدهای تخصصی تعمیرات برای هر محصول، راه اندازی واحد تخصصی فروش، ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی خدمات و …، اصلی ترین خدماتی هستند که در مرکز سخت افزار ایران به کاربران ارائه می گردد. شما عزیزان در این نمایندگی کیفیتی متمایز را تجربه کرده و از تخصصی ترین سرویس ها بهره مند خواهید شد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *