شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

راهنمای کامل معنی کلمات روی یخچال فریزر

برای اینکه بتوانیم از یخچال خود درست و به بهترین نحوه ممکن استفاده کنیم، باید آن را به خوبی بشناسیم. یخچال فریزرهای نسل جدید امکانات جالب و جدید زیادی دارند که ما می توانیم با استفاده از نمایشگر یخچال از آن استفاده کنیم. به همین خاطر در این مطلب با راهنمای کامل معنی کلمات روی یخچال فریزر در خدمت شما هستیم.

دانستن کاربرد هر دکمه نه تنها امکان استفاده از ویژگی های یخچال را برای شما فراهم می کند، بلکه باعث می شود شما بیشترین بهره را از یخچال ببرید و به یخچال یا محتویات آن کمترین آسیبی وارد نشود. این مساله باعث بیشتر شدن عمر دستگاه و عدم نیاز به تعمیر یخچال  می شود.

راهنمای کامل معنی کلمات روی یخچال فریزر

معنی کلمات روی یخچال فریزر

در این قسمت از مطلب به شرح معنی کلماتی می پردازیم که در نمایشگر اغلب یخچال فریزرها دیده می شوند. به دلیل زیاد بودن برندهای تولید کننده یخچال، امکان بررسی کلمات نمایشگر همه برندها نیست. با این حال بعد از این بخش، معنی کلمات روی یخچال فریزر های سه برند معروف را به طور اختصاصی بررسی می کنیم.

1. گزینه های On/Off روی یخچال

این کلیدها نه تنها روی یخچال، بلکه تقریبا برای همه دستگاه ها کاربرد روشن و خاموش کردن را دارند. گزینه ON برای روشن کردن و گزینه Off برای خاموش کردن دستگاه ها به کار می رود.

2. گزینه Freeze روی یخچال فریزر

بعد از فشردن یا لمس کردن این کلید می توانید دمای داخل فریزر را تنظیم کنید. این گزینه مخصوصا برای زمان هایی که برای منجمد کردن مواد مورد نظرتان عجله دارید، امکان بسیار مفیدی است.

3. معنی گزینه Ref (Fridge)

این گزینه نیز مانند دکمه Freeze کار می کند. با این تفاوت که این گزینه برای تنظیم دمای داخلی یخچال است.

4. معنی گزینه های UP/Down

بعد از فشردن هر کدام از گزینه های Ref یا Freeze با فشردن یا لمس این گزینه ها می توانید دما را کم و زیاد کنید. با یک بار فشردن گزینه Up دما به تدریج بالا می رود. در حالی که برای کم کردن دما باید چند بار Down را فشار دهید.

5. معنی گزینه Ice type

این گزینه مربوط به یخ ساز می شود و با انتخاب آن می توانید نوع یخی را که می خواهید انتخاب کنید. بعضی از یخچال ها می توانند یخ را به دو یا سه حالت برای شما آماده کنند. مانند یخ قالبی و پوره یخ.

6. معنی گزینه های Supercool و Power freeze

این گزینه ها برای کاهش قابل توجه دمای یخچال استفاده می شوند. با این تفاوت که گزینه سوپرکول بعد از روشن شدن تا جای امکان فعال می ماند. استفاده طولانی مدت از این گزینه می تواند به یخچال آسیب بزند. این در حالی است که گزینه پاور فریز محدودتر است. این گزینه دما را تا منفی ۲۵ درجه کاهش می دهد و بعد از ۷۲ ساعت یخچال به صورت خودکار دما را به حالت اولیه بازمی گرداند.

7. گزینه Reset روی یخچال

با نگه داشتن این گزینه به مدت چند ثانیه، تمام تنظیماتی که روی یخچال اعمال کرده اید به حالت پیش فرض برمی گردد.

8. معنی کلمات روی یخچال فریزر: Soft freeze

این گزینه که اغلب روی یخچال فریزرهای شرکت سامسونگ قرار دارد، برای انجماد درجه پایین و رساندن دمای فریزر به منفی ۵ درجه استفاده می شود.

9. معنی Vacation mode یا Eco

اگر قصد رفتن به تعطیلات و مسافرت های چند روزه و بلند مدت را دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. این گزینه باعث کاهش سطح عملکرد یخچال و کمتر مصرف شدن انرژی می شود.

10. گزینه Child Lock

این گزینه به شما این امکان را می دهد که درب یخچال را قفل کنید تا کودک شما نتواند درب یخچال را باز کند.

معنی کلمات روی یخچال ال جی

معنی کلمات روی یخچال ال جی

این توضیحات مربوط به معنی کلمات روی یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی است. ممکن است بین مدل های مختلف این برند تفاوت های جزیی وجود داشته باشد.

 • Lock برای قفل کردن درب یخچال به کار می رود.
 • Express Freeze برای انجماد سریع استفاده می شود.
 • Ice Type نوع یخ یخ ساز را بین یخ قالبی و پوره تغییر می دهد.
 • Ice On/Off نگه داشتن این گزینه یخ ساز را روشن و خاموش می کند. تنظیم اشتباه این مورد می تواند یکی از علت های  یخ ندادن یخچال ال جی باشد. 
 • Freezer و ‌Fridge به ترتیب دمای فریزر و یخچال را تنظیم می کنند.
 • Hygiene Fresh مربوط به فیلتر بهداشتی است.
 • Light چراغ قسمت آبریز را روشن می کند.
 • Water filter نشان دهنده وضعیت فیلتر آب است.

معنی کلمات روی یخچال فریزر / ساید بای ساید سامسونگ

معنی کلمات نمایشگر یخچال های سامسونگ به شرح زیر است:

 • انجامد قوی: Power freeze
 • تنظیم دمای فریزر: Freezer
 • تنظیم نوع یخ: Ice type (سه ثانیه نگه دارید تا فیلتر عوض شود)
 • تعطیلات: Vacation
 • گزینه قفل کودک: علامت قفل
 • دمای یخچال: Fridge
چنانچه در استفاده از هریک از  این موارد دچار مشکل شدید، ابتدا مطمئن شوید که  دکمه ها و صفحه نمایش یخچال قفل نباشد. سپس اگر ایراد پابرجا بود، می توانید با تکنسین تعمیر یخچال سامسونگ مشورت کنید تا اگر ایراد دیگری وجود دارد، هرچه سریعتر حل شود. 
معنی کلمات روی یخچال فریزر ساید بوش

معنی کلمات روی یخچال فریزر / ساید بوش

برای استفاده از امکانات و تنظیمات ساید با سایدهای بوش به ادامه مطلب توجه کنید. امیدواریم مطلب معنی کلمات روی یخچال فریزر تا این قسمت برای شما مفید بوده باشد.

 • Child lock: برای فعال/ غیرفعال کردن قفل کودک
 • Temp و REF. temp: به ترتیب برای تنظیم دمای فریزر و یخچال
 • Sleep Mode: حالت خواب. بهینه کردن دما و کاهش مصرف انرژی
 • Magic zone: این گزینه کشوی مخفی یخچال را باز می کند و پس از چهار ساعت به طور خودکار قفل می شود. (اگر سه ثانیه نگه دارید اتصال به وای فای قطع یا وصل می شود.)
 • Lighting: خاموش و روشن کردن چراغ یخ ساز و آبسردکن
 • Ice lock: غیرفعال یا فعال کردن یخ ساز

چنانچه در تنظیم دما با مشکل روبرو شدید، ممکن است بسته به دستگاه، نیاز به تعمیر سنسور یخچال ال جی یا سایر برندها داشته باشید. بهتر است مشکلات مربوط به تنظیم دما را با تکنسین در میان بگذارید.

آگاهی از معنی کلمات روی یخچال و فریزر

حتی اگر پیشرفته ترین یخچال ها و لوازم الکترونیکی را داشته باشیم، اما نحوه استفاده کردن از آن ها را ندانیم و متوجه کاربرد هر یک از ابزارهای آن ها نباشیم، انگار تنها یک کالا داریم که می توانیم آن را بفروشیم! به همین دلیل در این مطلب به شرح معنی کلمات روی یخچال فریزر و یخچال های ساید بای ساید سه برند معروف پرداختیم.

ممکن است به دلیل تعداد زیاد محصولاتی که وجود دارد ترتیب کلماتی که گفتیم دقیقا مانند ترکیب روی یخچال شما نباشد. با این حال با مطالعه دقیق این مطلب قادر به استفاده از همه امکانات یخچال خود خواهید بود.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *