شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو

DVD ROM برای برخی از کاربران لپ تاپ اهمیت بسزایی دارد. این بخش از لپ تاپ به ویژه برای کاربرانی که مدیای خود را به واسطه‌ی دی وی دی دریافت می‌کنند اهمیت بیشتری دارد. DVD ROM می‌‌تواند هر نوع داده دیجیتالی را بر روی خود ذخیره کند. از میان این داده‌های دیجیتالی می‌‌توان به نرم افزارها، ویدئوها، آهنگ‌‌ها و سایر فایل‌‌ها اشاره کرد.

بسیاری از کاربران لپ تاپ ممکن است ساختار این قطعه ی مهم را به خوبی نشناسند و دلایل خرابی و بروز اختلال در آن را ندانند. درون dvd rom یک موتور وجود دارد که صفحه دی وی دی رام را می چرخاند. یک هد هم درون این دستگاه روی سطح دی وی دی رام حرکت می کند تا از بخش های مختلف صفحه ی دی وی دی رام اطلاعات را بخواند. حرکت این هد روی صفحه ی دی وی دی رام مشابه حرکت سوزن گرامافونهای قدیمی روی صفحه گرامافون است با این تفاوت که دی وی دی رام با صفحه به هیچ وجه برخورد نمی کند. ساز و کار این سخت افزار به نحوی است که بسیار آسیب‌پذیر است.

مقاله پیش رو به بررسی خرابی‌های مشاهده شده در dvd rom و شیوه تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو اختصاص داده شده است. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت وجود هر گونه ابهام و پرسش در این باره با کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو

مشکلات و تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو

dvd rom لپ تاپ لنوو قادر به خواندن دی وی دی نیست:

این مشکل معمولا به دو دلیل اصلی رخ میدهد. یک آنکه لنز dvd rom مخدوش و کثیف شده است و دوم آنکه موتوری که وظیفه ی چرخاندن دی وی دی را دارد، کند تر از حد مجاز میچرخد. با تمیز کردن محفظه ی خالی بالای موتور میتوان تا حد زیادی از مشکل اول جلوگیری کرد. اما گاهی اختلال دوم ممکن است به حدی برسد که برای کارشناسان تعمیر، چاره ای جز تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو باقی نماند.

درب dvd rom لپ تاپ لنوو باز نمی‌شود:

باز نشدن درب dvd rom لپ تاپ نیز، یکی از رایج ترین مشکلات سخت افزاری است که شامل تمامی برندها و مدل‌های لپ تاپ خواهد شد. این اختلال نیز به دو دلیل رخ می‌دهد. خراب شدن موتور درب دی وی دی رام و بروز مشکل در تسمه ی موتور درب میتواند از دلایل اصلی باز نشدن درب دی وی دی رام باشند. تعویض dvd rom لپ تاپ لنوو در چنین مواقعی به عنوان راهکار نهایی مورد توجه قرار میگیرد.

درب dvd rom باز و فورا بسته می‌شود:

باز شدن و بسته شدن فوری درب دی وی دی رام میتواند به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری رخ دهد. گاهی خرابی کلید های پلاتینی کنار درب می‌تواند عامل اصلی چنین رخدادی باشد. در چنین مواقعی کارشناسان با عیب یابی دقیق، اقدامات لازم جهت تعمیر یا تعویض dvd rom  لپ تاپ لنوو را به عمل خواهند آورد.

dvd rom شناسایی نمی‌شود:

عدم شناسایی dvd rom لپ تاپ لنوو که مشکل نسبتا شایعی در تمام لپ تاپ ها شمرده میشود، ممکن است مربوط به برق رسانی دستگاه شود. در چنین مواقعی لازم است کارشناسان بررسی های لازم را جهت رفع مشکل پیش آمده، به عمل آورند.

نحوه تعویض dvd rom  لپ تاپ لنوو

همانطور که اشاره شد، dvd rom  لپ تاپ لنوو نیز مانند سایر دی وی دی رام های موجود، ممکن است با اختلالاتی مواجه شود که مهم ترین آن ها در بخش قبل مورد بررسی قرار گرفت. گاهی آسیب وارده به دستگاه و قطعات موجود در آن ، به حدی میرسد که تعمیر آن عملا امکان پذیر نیست یا با ریسک های فراوانی همراه است. در این صورت کارشناسان، گزینه ی مطمئن تری نظیر تعویض dvd rom  لپ تاپ لنوو را مورد بررسی قرار میدهند. تعویض dvd rom  لپ تاپ لنوو علاوه بر تخصص و مهارت، نیازمند آرشیوی جامع از لوازم و قطعات اورجینال و با کیفیت است که نمایندگی تعمیرات لنوو ، به خوبی از آن‌ها برخوردار است.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو ، در واحدهای مجزا و تخصصی، آماده ی ارائه ی هر گونه سرویس در حوزه ی عیب یابی و ترمیم و تعمیر انواع لپ تاپ لنوو است. این نمایندگی از شعب متعددی تشکیل شده است تا خدمت رسانی به هم وطنان عزیزمان به صورت گسترده تر به انجام برسد. نمایندگی لپ تاپ لنوو ، با به کارگیر از امکانات بالا و تجهیزات مدرن، تمامی سرویس های پشتیبانی را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین سطح کیفی، در اختیار کاربران گرامی قرار میدهد.

5/5(1 امتیاز)