شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی

تلویزیون CRT در گذشته یکی از فناوری های موفقیت آمیز محسوب میشد؛ اما با ورود تلویزیون های نسل جدید، ایراد های بسیاری به این نوع تلویزین وارد است. ابعاد بزرگ و وزن سنگین از مهم ترین نقاط ضعف تلویزیون CRT میباشند؛ با این وجود هستند کسانی که این نسل از تلویزیون را به تلویزیون های جدید ترجیح میدهند. اختلال در پاور، سیستم کنترل و هوریزنتال از جمله عواملی هستند که موجب اختلال در عملکرد تلویزیون ال جی میشوند. اختلالات گفته شده معمولا منجر به روشن نشدن تلویزیون میشوند. دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون ال جی قدیمی از جمله مشکلات شایع در تلویزیون های قدیمی هستند.

تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی

روشن نشدن تلویزیون ال جی قدیمی

روشن نشدن تلویزیون ال جی قدیمی میتواند دلایل متعددی داشته باشد. سوختن فیوز ورودی بخش پاور، مختل شدن PTC، سوختن ترانزیستور خروجی هوریزنتال و سوختن آی سی خروجی پاور STR از جمله مشکلاتی هستند که باعث روشن نشدن تلویزیون میشوند. زمانی که تلویزیون روشن نمیشود، معمولا دو حالت رخ میدهد. در حالت اول چراغ پاور تلویزیون روشن است اما تلویزیون روشن نمیشود که روشن بودن چراغ، نشان از سلامت تقریبی بخش سیستم کنترل تلویزیون و قطعات جانبی آنها است. در حالت دوم چراغ پاور تلویزیون روشن نمیشود که همین امر نشان دهنده خرابی در بخش اولیه برد پاور یا سیستم کنترل میباشد. نحوه تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی به دو حالت گفته شده بستگی دارد که هر یک راهکارهای مختلفی را میطلبند.

وجود خط در وسط تصویر تلویزیون

قطع شدن تصویر و وجود خط های افقی پررنگ و نورانی از جمله مشکلات رایج در عملکرد تلویزیون های قدیمی هستند. وجود خط های نورانی در تصویر نشان از عدم کارکرد ورتیکال در تلویزیون CRT است؛ چرا که وروتیکال وظیفه تبدیل این خطوط به تصویر را بر عهده دارد. وجود خطوط سفید رنگ در بالای کادر و کم شدن عرض تصویر از جمله نشانه های خرابی در ورتیکال میباشند. وجود خط در وسط تصویر یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون ال جی قدیمی است.

 وجود هاله های سبز و قرمز در تصویر تلویزیون

ساختار تلویزیون CRT به گونه ای طراحی شده است که سه رنگ اصلی سبز، قرمز و آبی از طریق سه کاتد ایجاد میشوند. فرسوده شدن هر یک از از این کاتد ها موجب غالب شدن رنگ های دیگر میشود. برای مثال ضعیف شدن کاتد آبی منجر به سبز و قرمز شدن تصویر میشود. برای تعمیر تلویزیون قدیمی ال جی باید نسبت به ساختار درونی تلویزیون شناخت دقیقی داشت تا نقص به وجود آمده در تلویزیون ریشه یابی شود. بیشتر افرادی که برای تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی مراجعه میکنند، از کیفیت تصاویر در این تلویزیون ها راضی نیستند. فرسوده شدن کاتدها یکی از مهم ترین علل بی کیفیت شدن تصاویر در این تلویزیون ها است.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی تعهد، تخصص و مهارت را سرلوحه تمام فعالیت های خود قرار داده است تا قادر به پاسخگویی تمام نیاز های فنی مراجعه کنندگان باشد و در عین حال کاربران محصولات ال جی بتوانند دستگاه خود را با اطمینان خاطر به دست تعمیر بسپارند. حالا با چندین سال سابقه درخشان در حوزه تعمیرات توانسته ایم به یاری خدا، جایگاه خوبی را در بین کاربران محصولات ال جی کسب نماییم. این جایگاه حاصل سال ها تلاش بی وقفه کارشناسان، متخصصین و مهندسین زبده نمایندگی تعمیرات ال جی میباشد. جهت تعمیر انواع مدل های تلویزیون ال جی از جمله تعمیر تلویزیون ال سی دی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی ، تعمیرات تلویزیون اولد و… با ما تماس بگیرید.

1/5(1 امتیاز)