شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تعمیر کارت گرافیک مک بوک

تعمیر کارت گرافیک مک بوک در حوزه تعمیرات مک بوک است که به دانشی اختصاصی و ویژه نیاز دارد. مشکل گرافیک و کارت گرافیک در مک بوک ها به گواه کاربران بیشتر در میان مک بوک های پرو مطرح است؛ با این حال اگر هر یک از مدل های مختلف این دستگاه با مشکل گرافیک رو به رو باشد، می توان با بررسی و ارزیابی دقیق از مشکل، برای برطرف سازی آن اختلال از راه های درست وارد عمل شد.

مشکل گرافیک مک بوک عموما به دلیل گرم شدن بیش از حد چیپ گرافیک است. در غالب موارد برای تعمیر کارت گرافیک مک بوک با شل کردن یا ول کردن یکی از پایه های زیر چیپ(بال ها)، مشکل حل می شود. گاهی رفع مشکل به همین سادگی نیست، زیرا دقیقا پشت چیپ گرافیک رم های گرافیک تعبیه شده اند که باید سلامت آنها را نیز در نظر بگیریم.

تعمیر کارت گرافیک مک بوک

مراحل تعمیر کارت گرافیک مک بوک

 به وسیله BGA Machine تمام پایه های چیپ گرافیک در یک دمای معین داغ می شود، به حدی که تمام پایه ها باز (ول) می شوند و مجدد سرد می شوند. به این کار Rework کردن یا همون شارژ کردن تمام پایه ها گفته می شود. در مواردی که Rework جواب ندهد؛ برای تعمیر کارت گرافیک مک بوک،  چیپ گرافیک تعویض می شود و چیپ نو جایگزین چیپ قبلی می شود.

در مواردی که با تعویض چیپ هم مشکل برطرف نشود، نتیجه می گیریم که متاسفانه رم های گرافیک مشکل دارند؛ در این مرحله برای تعمیر کارت گرافیک مک بوک کار خاصی نمی توان کرد. البته مواجه شدن با چنین شرایطی بسیار نادر است و در اکثر غریب به اتفاق موارد با اجرای عملیات  Rework مشکل چیپ حل می شود.

بررسی مشکل گرافیک در مک بوک های پرو اپل

مدل هایی از مک بوک های پرو اپل با مشکلات گرافیک و کارت گرافیک مواجه اند. این نکته ای است که به اذعان بسیاری از کاربران این دستگاه به اثبات رسیده است. لپ تاپ های مک بوک پرو 15 و 17 اینچ، محصول سال 2011 میلادی و همچنین مک بوک پرو های 15 اینچ با صفحه نمایش رتینا محصول سال 2012 تا اوایل 2013 میلادی با گرافیک های خراب دست به گریبان هستند.

نشانه های اصلی مشکل گرافیک در این مدل ها عبارتند از درهم ریختگی تصویر هنگام مشاهده ویدئو یا بازی، قطع شدن تصویر بر روی صفحه نمایش اصلی یا خارجی یا ری استارت شدن و خاموش شدن ناگهانی سیستم. برای تعمیر کارت گرافیک مک بوک هایی از این دست لازم است از طریق نمایندگی های مجاز اپل وارد عمل شویم، در غیر این صورت سلامت دستگاه تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

تعمیر مک بوک

مک بوک یک گروه از سه گروه عمده لپ تاپ های اپل است که به صورت تخصصی در واحد اختصاصی خود مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. هر یک از این مدل های مختلف لپ تاپ های اپل، کانفیگ سخت افزاری متفاوتی دارند که تنها باید در زیر مجموعه اختصاصی خود مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند.

نمایندگی تعمیر مک بوک به صورت اختصاصی در یک کارگاه مجهز و با امکانات روز انجام می شود. در این واحد از ابزارآلات تشخیص و عیب یابی حرفه ای کمک گرفته می شود که به راحتی مسیر تعمیر و ترمیم و سرویس را هموار می سازد.

واحد های تعمیراتی اپل

از آنجا که کمپانی اپل در حوزه های مختلفی از تکنولوژی فعالیت می کند، انواع مختلفی از لپ تاپ ها، موبایل ها، تبلت ها، مک بوک و … را در حوزه طراحی و تولید و عرضه لحاظ کرده است. هر یک از این محصولات ساختاری جداگانه و فوق تخصصی دارند که باید برای اجرای تعمیرات آن از مسیر های خاصی وارد عمل شد.

تعمیرکاران در واحد های تعمیراتی اپل به خوبی با ساختار خاص و منحصر به فرد همه تولیدات اپل آشنایی دارند و می توانند همه اختلالات مهم و جزئی را شناسایی کنند و برای برطرف کردن آنها از مسیر های درست وارد عمل شوند. تخصص و امکانات حرف اول و آخر را در واحد های تعمیرات اپل می زند.

نمایندگی اپل

نمایندگی اپل یکی از نمایندگی هایی است که همه محصولات اپل را در حوزه کاری خود پوشش می دهد. امروزه استفاده از انواع تولیدات اپل در ایران بسیار رواج یافته است و کاربران، انواع گوناگونی از محصولات این کمپانی را برای مصارف گوناگون و با اهداف مختلف تهیه می کنند.

این نمایندگی در دو حوزه فروش و خدمات پس از فروش با رعایت همه قوانین و مقرارت فعالیت می کند. به همین دلیل است که می تواند مجموعه ای از بهترین و کاملترین خدمات حمایتی و پشتیبانی را ارائه دهد و کاربران را از هر جهت راضی نگه دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره امکانات و تسهیلات این نمایندگی حتما با واحد فروش تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *