شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چگونه ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی یکی از اقداماتی است که در صورت بروز مشکل در عملکرد ماشین لباسشویی میتواند کمک کننده باشد. نسل جدید ماشین های لباسشویی ال جی قابلیت ریست Reset شدن دارند؛ به این صورت که به شما این امکان را می دهند تا در صورت بروز مشکل با ریست فکتوری ماشین لباسشویی ال جی سیستم ماشین را از نو راه اندازی کنید. ریست کردن ماشین لباسشویی معمولا در شرایط خاصی صورت میگیرد. ولتاژ نامناسب و بار بیش از حد در ماشین لباسشویی میتواند منجر به از کار افتادن ماشین لباسشویی شود که در این شرایط اولین اقدامی که توسط کارشناسان توصیه میشود، ریست کردن ماشین لباسشویی LG است.

در لباسشویی های بدون دکمه، بیرون کشیدن سیم برق از پریز و دوباره وصل کردن آن، حکم ریست کردن ماشین لباسشویی را دارد. برخی ماشین های لباسشویی برنامه ریزی شده، ممکن است قابلیت ریست شدن را داشته باشند که البته لزوما یک دکمه نیست. توصیه میکنیم قبل از اینکه به دکمه های ماشین لباسشویی، کابل برق یا قطع کننده جریان برق دست بزنید دست های خود را خشک کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که همه ی خرابی ماشین لباسشویی با دکمه ریست درست نمی شود و گاهی نیاز است نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی آن را مورد بررسی قرار دهد.

ریست کردن لباسشویی ال جی

1. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی زمانی که از کار افتاده است

برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی زمانی که از کار افتاده است ابتدا بررسی کنید که به برق وصل باشد. می توانید برای تست خروجی برق یک چراغ شب خواب را به آن وصل کنید تا ببیند که برق دارد یا خیر. درب ماشین را باز و بسته کنید. اگر توقف ماشین لباسشویی در حین شستشو بود کمی لباس ها را جابجا کنید تا در حالت متوازنی قرار بگیرند. ببیند که لوله تخلیه آب لباسشویی مسدود نشده و یا کثیف نباشد. با دست های خشک ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر باز هم روشن نشد می توانید برق را دوباره به کلی قطع کنید و لباسشویی را دوباره به برق بزنید. دکمه ریست را بزنید.

در برخی مدل ها شاید دکمه ریست را باید به شیوه ی خاصی فشار دهید تا کار کند. در برخی لباسشویی ها دکمه ای که نوشته ی Start-Pause یا Start را دارد به مدت ۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. پس از زدن دکمه ریست، ماشین ظرفشویی را روشن کنید. یک چرخه شستشو را انجام دهید و ببینید که ماشین به خوبی کار می کند و پیام خطای لباسشویی که قبلا نمایش می داده محو شده باشد. اگر با تمام این کار ها و زدن دکمه ریست باز هم نتوانستید خرابی ماشین لباسشویی را درست کنید بهتر است که با نمایندگی تعمیر ماشین لباس شویی ال جی تماس بگیرید.

2. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه

برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه، اگر به کلید اتصال برق ماشین لباسشویی دسترسی ندارید تا بصورت دستی آن را ریستارت کنید برق را به کلی قطع کنید. بسته به مدل ماشین لباسشویی یا راهنمای مصرف کننده همراه آن برق را از ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه قطع کنید. برای ماشین های لباسشویی با کنترل دکمه ای، چرخنده را بصورت ساعتگرد بچرخانید و اصلا آن را روی حالت Final Spin یا همان نهایت چرخش قرار ندهید. با دکمه های کنترل لباسشویی چرخه شستشو را روی هر چیری بجز Spin قرار دهید. بررسی کنید که آب وارد ماشین لباسشویی می شود. برق را مجددا وصل کنید، ماشین لباسشویی را روشن کنید. در برخی مدل ها نیاز است که درپوش را پس از وصل کردن ماشین لباسشویی ۶ بار باز و بسته کنید.

3. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی وقتی دکمه ریست کار نمیکند

در برخی موارد پس از ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی چه از طریق دکمه یا بصورت دستی (بیرون کشیدن از برق) اتفاقی نمی افتد. شاید ماشین لباس شویی شما مشکلی داشته باشد و یا قسمتی از آن معیوب شده باشد که آن را از کار کردن باز می دارد. سوئیچ درب، قفل کننده ها و تایمر از قسمت های رایچی هستند که در این خرابی ماشین لباسشویی نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. تکنسین های نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی می توانند این قسمت ها را به راحتی تعویض و تعمیر کنند.

4. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل برنامه ریزی

برخی ماشین های لباس شویی قابل برنامه ریزی دارای یک قابلیت ریست شدن هستند. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل برنامه ریزی به سادگی صورت میگیرد. این قابلیت تاخیر در شروع به کار کردن را از بین می برد و در صورت بروز مشکلات برنامه ای ماشین لباسشویی را ریستارت می کند. دکمه ریست و شیوه ی آن نسبت به مدل و سازنده متفاوت است. در برخی مدل های می توان با چرخاندن دکمه چرخشی این کار را انجام داد و در برخی موارد هم دکمه ی Off این کار را انجام می دهد.

برنامه ی دلخواه را انتخاب کنید و دکمه روشن خاموش را بزنید تا لباسشویی را ریستارت کنید. اگر مدل لباسشویی شما دکمه ی Cancel دارد ابتدا آن را فشار دهید تا پیغام خطا را پاک کند. سپس دکمه ی Pause یا Stop را بزنید تا ریستارت شود. برای اطلاع از عملکرد درست دکمه ریست و ریستارت کردن ماشین لباسشویی به راهنمای مصرف کننده ی دستگاه خود مراجعه کنید. اگر نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید یا شیوه ی ریستارت کردن را پیدا کنید بدون اطلاعات کافی ماشین لباسشویی را دستکاری نکنید.

تعمیر لباسشویی ال جی در منزل

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در منزل به منظور ارائه هر چه بیشتر و بهتر خدمات به کاربران این محصول در نظر گرفته شده است. در این سرویس تعمیری نیازی به حمل و نقل دستگاه نبوده و تکنسین های نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی با آرشیوی از قطعات یدکی و ابزارآلات تعمیری سازگار با دستگاه به محل اعزام میشوند؛ از این رو کیفیت ارائه خدمات در کارگاه های نمایندگی هیچ گونه تفاوتی با تعمیر در منزل این محصول نخواهد داشت. نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی با به کار گیری برترین تکنسین های فعال در این حوزه توانسته است خدمات متمایزی را در این زمینه به کاربران ماشین لباسشویی ال جی ارائه نماید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *