شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا یخچال سامسونگ خنک نمیکند؟

تصور کنید در یخچال را باز کرده اید و خبری از سرمای همیشگی یخچال نیست. این محیط همیشه سرد تبدیل به کمدی شده است که مواد غذایی را در آن جای داده اید. بوی گندیده گی همه جای یخچال را فراگرفته و میوه ها شروع به کپک زدن کرده اند. مواد غذایی یخ زده، لحظه به لحظه در حال آب شدن هستند. بوی گوشت و مرغ و ماهی همه خانه را فراگرفته و سبزیجات یخ زده در کیسه فریزر آب انداخته اند. البته  در صورت مواجه شدن با این مشکل می توانید مقاله ترفند های رفع بوی بد یخچال را نیز مطالعه کنید.

این لحظه ها در ذهن همه شما همانند فیلمی در ژانر وحشت میگذرد؛ چرا که خنک نکردن یخچال سامسونگ پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، میتواند بسیار وحشتناک باشد. در این مقاله تصمیم داریم ژانر وحشت را از اختلال خنک نکردن یخچال سامسونگ حذف کنیم. برای این امر راهکارهایی در نظر داریم که میتوانند بسیار کمک کننده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

خنک نکردن یخچال سامسونگ

دلایل خنک نکردن یخچال سامسونگ

خنک نکردن یخچال سامسونگ میتواند دلایل متعددی داشته باشد؛ چرا که این امر به واسطه تعداد زیادی قطعه صورت میگیرد. اختلال در هر یک از قطعات میتواند منجر به خنک نکردن یخچال Samsung شود. در این بخش هر یک از دلایل را با ذکر راهکاری جهت برطرف شدن مشکل، عنوان کرده ایم.

فن موتور حرارتی

پخش هوای روی حلقه های حرارتی در همه جای یخچال و فریزر وظیفه ای است که بر عهده موتور حرارتی میباشد. برخی از یخچال ها مجهز به بیش از یک موتور حرارتی هستند. جای تبخیر کننده یا موتور حرارتی در یخچال هایی که فقط یک موتور حرارتی دارند در فریزر است .اگر موتور حرارتی درست کار نکند هوای سرد را در یخچال پخش نمی کند و در نتیجه منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ میشود. برای اینکه بفهمید فن موتور حرارتی خراب یا نه ، سعی کنید  تیغه  فن را با دست بچرخانید. اگر تیغ فن آزاد حرکت نکرد یا موتور صدای غیر معمولی داشت موتور فن را عوض کنید.  اگر موتور کلا کار نکرد از یک مولتیمتر دیجیتالی برای آزمایش سالم بودن سیم پیچ موتور استفاده کنید. اگر سیم پیچ خرابی داشت، موتور حرارتی را عوض کنید.

فن کندانسور

فن کندانسور قطعه ای مهم در ساختار یخچال است. این قطعه هوا را به وسیله ی کویل کندانسور به سمت بالا می کشد و به کمپرسور یخچال می رساند. اگر این عملکرد به درستی صورت نگیرد، منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ میشود. برای آگاهی از نوع عملکرد فن ابتدا لازم است تیغه فن را مورد بررسی قرار دهید. فن موتور را به صورت دستی بچرخانید، اگر تیغه آزاد نچرخد ، موتور فن کندانسور را تعویض کنید. اگر هیچ مانعی وجود نداشت و تیغه فن آزاد می چرخید از یک مولتیمتر دیجیتالی برای آزمایش فن موتور استفاده کنید. اگر موتور کندانسور سالم نبود، تعویض این قطعه را توصیه میکنیم.

کثیفی کویل های کندانسور

کویل های کندانسور حلقه هایی متراکم هستند که وظیفه انتقال گرما از طریق مبرد را بر عهده دارند. اگر کویل ها وظیفه خود را آن طور که باید به انجام نرسانند، کارایی و عملکرد کلی یخچال تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. کثیف شدن کویل های کندانسور یکی از دلایل درست کارنکردن این قطعه در یخچال است که معمولا منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ میشود. در صورت بروز این مشکل توصیه میکنیم قبل از هر کاری کویل های کندانسور را چک کنید و در صورت نیاز با قلمو اقدام به تمیز کردن کویل ها نمایید.

رله استارت

برای روشن شدن کمپرسور از رله با سیم پیچ روشن کننده استفاده می کنیم. اگر رله آغازین خراب بود، ممکن است عملکرد کمپرسور دچار اختلال شود و همین امر منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ شود. برای اطمینان از سلامت رله، از یک مولتیمتر دیجیتالی برای آزمایش ارتباط بین قسمت اجرایی و پریز دوشاخه استفاده کنید. اگر رله آغازین بین قسمت اجرایی و پریز دوشاخه اتصالی برقرار نکرد یا بوی سوختگی داشت، اقدام به تعویض آن نمایید.

 ترموستات یخچال

کار ترموستات کنترل دما، فرستادن ولتاژ به قسمت های کمپرسور، موتور حرارتی و موتور پنکه دوار ( در صورت امکان ) است . اگر ترموستات کنترل دما درست کار نکند ،  مانع از اجرای سیستم خنک کننده میشود. برای اطمینان از سلامت ترموستات، درجه را از پایین‌ ترین تنظیمات به بالاترین بچرخانید و به صدای کلیک گوش دهید. اگر ترموستات صدای کلیک داد ، احتمالا خراب  نیست. اگر صدا نداد، برای آزمایش ترموستات ، از یک مولتیمتر دیجیتالی استفاده کنید. اختلال در عملکرد ترموستات، خنک نشدن یخچال سامسونگ را به همراه خواهد داشت.

پنل کنترل دما

یکی از علت های سرد نکردن یخچال سامسونگ میتواند خرابی پنل کنترل و تنظیمات دما باشد. کار پنل کنترل دما فرستادن ولتاژ به موتور کمپرسور و فن است . اگر پنل کنترل دما خراب باشد، ارسال ولتاژ به سیستم خنک‌کننده را قطع می‌کند ، اگرچه این اتفاق عادی نیست اغلب پنل کنترل را اشتباه تشخیص می دهیم برای همین قبل از عوض کردن پنل کنترل، لازم است بخش های دیگر مورد آزمایش قرار گیرند. اگر هیچ کدام از اجزای دیگر خراب نبود، دستگاه کنترل دما را عوض کنید.

خازن استارت

موقع روشن شدن، خازن راه‌اندازی باعث افزایش قدرت در کمپرسور می‌شود. اگر خازن کار نکند، کمپرسور روشن نمیشود. در نتیجه موجب سرد نکردن یخچال سامسونگ خواهد شد. برای تعیین اینکه آیا خازن خراب شده یا نه، آن را با مولتیمتر دیجیتالی آزمایش کنید. اگر خازن شروع خراب بود، آن را تعویض کنید.

برد اصلی

احتمال اینکه که اختلال در برد اصلی منجر به خنک نکردن یخچال سامسونگ شود بسیار کم است، اما پس از بررسی موارد ذکر شده و اطمینان از سلامت قطعات دیگر لازم است برد اصلی دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید. پس قبل از عوض کردن پنل کنترل اصلی، تمام قطعات را چک کنید. اگر در هیچ یک اختلالی دیده نشد،  صفحه کنترل اصلی را عوض کنید.

کمپرسور

کمپرسور در یخچال سامسونگ به عنوان یک پمپ برای فشره سازی مبرد، و به گردش در آوردن آن مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به عملکرد گفته شده ممکن است کارکرد نادرست کمپرسور موجب خنک نکردن یخچال سامسونگ شود؛ هر چند بروز این اختلال از این طریق بعید است اما توصیه میکنیم این مورد را نیز در یخچال بررسی نمایید. برای تست پیوستگی بین پین های الکتریکی در کنار کمپرسور از یک مولتی متر استفاده کنید.

ترمیستور

ترمیستور دمای یخچال را کنترل می کند و اندازه دما را به صفحه کنترل می فرستد. پنل کنترل قدرت ، براساس خوانش ترمیستور ، کمپرسور و فن را تنظیم می‌کند. اگر ترمیستور خراب باشد و کمپرسور و فن ممکن اجرا نشود، سرد نشدن یخچال سامسونگ اتفاق می افتد. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور خراب است یا نه ، آن را با یک مولتیمتر دیجیتالی بررسی کنید. مقاومت ترمیستور باید به طور هماهنگ با دمای یخچال تغییر کند . اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکند یا درست کار نکند , ترمیستور را تعویض کنید.

رفع مشکل خنک نکردن یخچال سامسونگ

رفع مشکل خنک نکردن یخچال سامسونگ عیب یابی مشکل توسط تعمیرکار یخچال و ارائه ی راه حل با توجه به قطعه ی معیوب می باشد. همان طور که در بخش قبل گفته شد، این مشکل میتواند به دلایل مختلفی بروز کند که هر یک برای برطرف شدن نیازمند راهکار خاصی هستند. تعمیر مشکل خنک نشدن یخچال سامسونگ امری کاملا تخصصی است. توصیه میکنیم در صورت بروز چنین مشکلاتی، از مراجعه به مراکز تعمیری نا معتبر جدا خودداری کنید؛ عدم مهارت و تجربه در تعمیرات تخصصی میتواند اختلال در یخچال را تا چند برابر افزایش دهد.

نمایندگی سامسونگ مرکز تخصصی تعمیر یخچال سامسونگ

نمایندگی سامسونگ مرکز تخصصی تعمیر یخچال سامسونگ به صورت کاملا اختصاصی و متمرکز فقط در حوزه تعمیرات یخچال سامسونگ فعالیت میکند. اصلاح تنظیمات یخچال، تعمیرات تخصصی تایمر، تعمیر اختلالات مرتبط با سوئیت، رفع انسداد لوله تخلیه یخچال، تعمیرات تخصصی فن کندانسور، تعمیر یخ ساز یخچال سامسونگ، رفع بوی نامطبوع در یخچال، برطرف کردن صداهای غیر عادی در یخچال، تعمیر مشکل عدم دیفراست در یخچال سامسونگ و… از جمله سرویس های تعمیری ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیر یخچال سامسونگ هستند.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_cards” carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84″]
امتیاز شما به این نوشته